Martell VS Fine Cognac

Odpovědět
Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 555
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Martell VS Fine Cognac

Příspěvek od Walter »

martell-vs-400.jpg
martell-vs-400.jpg (91.51 KiB) Zobrazeno 3484 x
Web:http://www.martell.com
Alkohol:40 %
Barva:
Původ:Francie
Velikost:lahev o objemu 0,7 l
Úvod:Martell, dnes spadající pod společnost Pernod Ricard, je v rámci velkých výrobců koňaku nejstarší firmou (založena roku 1715 Jeanem Martellem, rodákem z Jersey, v rodinném držení do roku 1988, poté několik let ve vlastnictví kanadského Seagramu). Pro své potřeby využívá hrozny ze čtyř předních oblastí Cognacu, přičemž největší díl tvoří dodávky z vinohradů v Borderies. Zrání destilátu probíhá v sudech z troncaiského dubu o objemu přibližně 350 litrů (k opravám starých sudů se používá i dub limousinský), které sestavují vlastní bednáři. Počátek produkce VS (Very Special) verze, původně označované třemi hvězdičkami, se datuje k polovině 19. století.
Aroma:Vůně hrozinek v kombinaci se svěží plností na omak pevného zralého ovoce (převážně hruška, sladký grapefruit), patrná je zde vanilka, dubové dřevo, náznak dřeva exotického.
Chuť:Ovocná nasládlost, vanilka, dubové dřevo, dřevěné uhlíky, na pozadí se objevuje jemná a nijak rušící větrovost.
Dozvuk:Spíše krátký, mírný, s pozůstatky opáleného dřeva, koření a hrozinek.
Shrnutí:Jedná se o mladší koňak lehčího charakteru s překvapivě bohatou vůní a příjemnou vyváženou chutí. De facto v této základní kategorii nemám moc co významnějšího vytknout. Musím říct, že mi vyhovuje více než přímá "VS" konkurence v podání Courvoisier či Hennessy. Důvodem je především absence vlastností jako lihovější aroma či méně líbivá ostrost v chuti, kterými se posledně dva jmenovaní prokazují.

Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 165
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Martell VS Fine Cognac

Příspěvek od Torrez »

martell.jpg
Alkohol:40 %
Velikost:Vzorek
Aroma:Suchá vůně, kyselé ovoce a dřevitost. Zvláštně kořeněná, lehce mi připomíná karibské rumy.
Chuť:Velmi jemná,koření se přenáší i do chuti. K tomu trochu sladkosti i hořkosti. Dozvuk je určitě delší a intenzivnější než bych čekal.
Shrnutí:Můj první koňak a určitě nezklamal. Spíše naopak, mám ještě vzorek Henessy VS, na který se teď o to víc těším a myslím, že budu pokračovat i dále. :icon-wink:

Odpovědět