Torres 15 Reserva Privada

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Torres 15 Reserva Privada

Příspěvek od Hunter »

Torres 15_zpsbg1ylrp0.jpg
Ve slepém testu jsem dostal od Króči tajemný vzorek označený jen jako K2. Ještě mě tedy čeká ká jednička.
No nepoznal jsem ani to, že jde o brandy. :lol:
Vůně připomínala kožeností spíš rum, takže jsem byl totálně zmatený a neschopný poznat, co vlastně piju. Kdo se při slepém testu nikdy nespletl a vždy vše spolehlivě pozná, tak může nyní po mě hodit kamenem! :mrgreen:
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Španělsko
Aroma:Výrazně kožená vůně, až trochu těžce rumová. přezrálé až skoro nahnilé ovoce, sladké koření, rozinky, med. Jde o temný, těžký výraz, místy skoro až zatuchlý, ale není to myšleno nijak negativně. (88 b)
Chuť:Olejnaté na jazyku, těžce rozinkové, hodně dřeva, ale ne nahořklé, spíš kořenité a toustově opálené. (88 b)
Shrnutí:Vůně s chutí dobře sladěná. Musím Króčovi poděkovat, velmi zajímavý vzorek, rád jsem ochutnal a rozšířil si obzory, tohle by stálo i vzhledem k cenové politice Torres za lahev.
Body:88
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Torres 15 Reserva Privada

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:sladké, medové. karamelizovaný cukr. lehká vínová nakyslost, připálené hrozinky, černé třešně. mandle, perníkové koření. slabounká lihovost ředí a osvěžuje hutnost ostatních složek. (b.3/3)
Chuť:hladká, jemná, sladká. nijak přehnaná dřevitost a hlavně není hořká. skořice, hřebíček . šťavnatá. (b.3/4)
Dozvuk:sladký, medový. švestkové křížaly a kořenitost pecek v nich. čokoláda, záblesk kávy. decentně pikantní (b.1/2)
Shrnutí:hodně tmavá barva. moje vjemy mě nenechávají na pochybách, že se jedná o vyzrálou brandy/koňak. sice je mám zakázaný, ale lahvinku tohoto si dokážu představit. veliký dík Króčovi za slepý vzorek. velice jsem si pochutnal. (b.1/1)
Body:8
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Torres 15 Reserva Privada

Příspěvek od Nethar »

Dali jsme si s Króčou po půlmaratonu a následně mně ji ještě přidělil jako slepý vzorek, lump :-)
Web:http://www.torres.es/
Alkohol:40 %
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne a pak ano
Aroma:Velice hutný, sladký příděl, sherry, povidla, čokoláda, rum, jemný, neagresivní.
Chuť:Vanilka, rum, hodně jemný, smetanově hladivý.
Dozvuk:Vanilkově rumový dozvuk.
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Torres 15 Reserva Privada

Příspěvek od Torrez »

Torres.jpg
Alkohol:40 %
Velikost:Více lahví
Aroma:Hutná a bohatá vůně. Suché sherry, hrozinky, lehce vanilka. Zblízka kořenité, rumová sladkost, smetanové. Závany dubu a bylinek.
Chuť:Rumová kořenitost, sušší, trocha hořkosti. Červené ovoce (asi červený pomeranč), k tomu i klasický pomeranč, červené víno.
Dozvuk:Déletrvající, hrozinky a sherry přetrvávají.
Shrnutí:Pecka, po včech stránkách povedené pití. Jako bonus je super cena, takže cenaXvýkon bezkonkurenční. Zkusím určitě i ostatní plnění, alespoň 10 a 20 YO. :alco05:
Odpovědět