Villa de Varda Müller-Thurgau Grappa Riserva Invecchiata

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Villa de Varda Müller-Thurgau Grappa Riserva Invecchiata

Příspěvek od Hunter » 07 říj 2017, 19:39

Villa de Varda Müller-Thurgau Grappa Riserva Invecchiata.jpg
Další suvenýr z letošní výpravy do hor. Grappa z oblasti Trentino-Alto Adige.
Ti nejbystřejší z vás už jistě tuší, z jakých hroznů je vypálena. Ano, správně, z vinných hroznů.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Itálie
Aroma:Hřejivá, skořicová, s ovíněnou nasládlostí. Jablečná jadérka, hřebíček, štrůdl, přepálené hrozny. Příjemné, až trochu vánočně kořenité aroma. (85 b)
Chuť:Chuť nasládlá, kořenitá, přijde mi napůl cesty mezi koňakem a grappou. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Vůně s chutí mi přijde pěkně vyvážená, nikde se nic netluče. V rámci grappy asi prozatím nejlepší z ochutnaných. Taky jsem jich v krámkách pár přechutnal, takže úplně naslepo koupená nebyla.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Villa de Varda Müller-Thurgau Grappa Riserva Invecchiata

Příspěvek od josé » 02 pro 2017, 11:52

v rámci výměny vzorků s Hunterem jsem získal i tento suvenýr z Itálie. díky. brandy obecně sice není můj nejnavštěvovanější obor, ale rozšířením obzorů já nikdy nepohrdnu. srovnával jsem s jedním ležákem - grappou z Penny.
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:ve vůni žádné dráždivé složky. bohužel ani těch nedráždivých tu navíc moc není. lehké, lihové, kyselost jablek, tráva, sušené květiny. málo volume. vůni mi asi zapomněl odlít. (b.0+/3)
Chuť:v chuti už je to mnohem lepší. jemná, hodně sladká, medová. trochu dřevěné hořkosti. kořenitá pikantnost. sušené fíky, růže. (b.3/4)
Dozvuk:výrazně hruškové křížaly. hřebíček. sladký, šťavnatý. (b.1/2)
Shrnutí:překvapila mě absence vůně. v chuti je to mňamka. hodně sladká a ovocná. nevím, jestli ji ještě doslazují? nebo je to čistě neaditivovaný destilát. každopádně příjemné pití. tady bych se dolití nebránil. v souboji proti Penny vítězí. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět