Kvint XO 14 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Kvint XO 14 yo

Příspěvek od Hunter » 04 led 2019, 14:18

Kvint XO 14 yo.jpg
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Moldavsko
Aroma:Med, anýz, kmín, rozinky, datle, fíky. Že jde o brandy je znát, ale jde si tak nějak svou vlastní cestou, oproti tomu, co už z brandy mám ochutnáno, obzvlášť ten kmín je dost neotřelý. Bohaté, hřejivé aroma s přezrálým ovocem a kořenitostí. (88 b)
Chuť:Přepálené hrozny (jasné brandy), rozinky, náznak lékořice a lékořici podobné větrovosti, lehce až do Metaxy. Oproti dvanáctihvězdičkové Metaxe je tento Kvint hrubší, drsnější, s mírně peprnou dochutí. (86 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 20 yo, 25 yo a 33 yo. Tato nejmladší získala oproti ostatním nejméně ovací, i tak jde ale o velmi slušný počin.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Kvint XO 14 yo

Příspěvek od josé » 02 úno 2019, 10:58

Web:http://www.kvint.md
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:zajímavé. pálivé koření, lékořice, kalafuna, větrovost. koňská mast. umělá nasládlost, blůmy, hrozinky. karamel. lehčí. (b.1+/3)
Chuť:lehce nahořklé dřevo. pak nastupuje ovoce a koření. lihovější, řidší. lehce pitelná. (b.2+/4)
Dozvuk:sladce ovocný, nejsladší z testované čtveřice. švestky, hrozinky, hrušky. větrový s výraznou tmavou čokoládou. (b.1/2)
Shrnutí:příjemná šťávička. jako základ dobré. ve čtyřtestu 14, 20, 25 a 33 yo doplácí na to, že je nejmladší. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět