Kvint XO 25 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Kvint XO 25 yo

Příspěvek od Hunter »

Kvint 25 yo.jpg
Kvint 25 yo.jpg (19.61 KiB) Zobrazeno 2923 x
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Moldavsko
Aroma:Rozinky, med, přepálené hrozny, datle, fíky, těžká exotická dřevitost, opálené sudy, čokoláda. Oproti dvacetileté verzi je vůně trochu těžší, ale ne až tak barvitá a bohatá na množství vjemů. Pořád ale velká kvalita. (90 b)
Chuť:Trošku víc sladkosti a uhlazenosti dřeva oproti dvacítce. Med, propolis, povidla, až mi trochu připomene sudy po sherry PX. Třtinový tmavý cukr, badyán. Opět sladší ředidlový závan, který ale neruší. (92 b)
Body:91
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 20 yo a 33 yo. Verze 25 yo je srovnatelná s dvacítkou, jen dvacítka o něco lépe voní, pětadvacítka zase o trochu lépe chutná. Obě verze jsou výborné.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kvint XO 25 yo

Příspěvek od josé »

Web:http://www.kvint.md
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:více koření, více dřeva. opět smůla. sladce ovocné tóny taky jsou. med, težší, hutnější. výrazně sušené švestky. těsto. jemnější. (b.2/3)
Chuť:dřevo zesiluje, jehličkuje a skoro drhne. pryskyřičnost. velice pikantní, kořeněná. ovocnost tu je, hrozinky, fíky, trnky. (b.3/4)
Dozvuk:opět otočí do ovocna a dřevo zeslabí. výrazně koření a hrozinky. perník, vanilka, plastovost. vysychá. (b.1+/2)
Shrnutí:čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět