Kvint XO 33 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Kvint XO 33 yo

Příspěvek od Hunter »

Kvint 33 yo.jpg
Kvint 33 yo.jpg (20.35 KiB) Zobrazeno 3202 x
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Moldavsko
Aroma:Med, rozinky, fíky, datle, švestky, povidla. Nasládlá ředidlovost je tu už jen v nepatrném množství. Objevuje se i nasládlá peprnost. Vše je zde velejemné, vyzrálé, hebké, ale přitom bohaté. (92 b)
Chuť:Platí to, co pro vůni. Velejemná, vyzrálá, uhlazená, delikátní. Dokonalá chuťová harmonie, ve které se už jen těžko hledají a popisují jednotlivé složky. (96 b)
Body:94
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie. Přímo jsme porovnávali s verzemi 14 yo, 20 yo a 25 yo. Verze 33 yo je s přehledem nejlepší z testované čtveřice. Naprostý skvost, který trochu paradoxně přichází z nejchudší země Evropy, což má zase tu výhodu, že ani takto stará brandy není cenově nedostupná. Momentálně jde o nejlepší brandy, co jsem pil. Jsem velmi rád, že josé tuto sadu objevil a navrhl do série našich degustací. Kvint je pro mě velký objev, obdobně jako jsem kdysi objevil arménskou značku Ararat.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Kvint XO 33 yo

Příspěvek od josé »

Web:http://www.kvint.md
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladší než ostatní a je nejuhlazenější, nelihové. výrazně dřevité. skořice, perníčky, ovocná marmeláda, hrozinky, PX usedlost, čokoláda, žužu. (b.2+/3)
Chuť:dřevo, nejdřevitější. svíravější peckovost, jemná, pryskyřičná. výrazná, silná, pikantní i docela sladká. (b.3+/4)
Dozvuk:výrazně pecky. švestky, hrozinky, vanilka, mléčná čokoláda. sladký, medový, dlouhý. mandle, zemitost, kokos. (b.2/2)
Shrnutí:uhlazená, zaoblená, super zážitek. vskutku nejlepší. čtyřtest 14, 20, 25 a 33 yo. ve vůni jsou si všechny charakterem hodně podobné. v chuti s věkem přibývá dřevo, naštestí bez nepříjemné hořkosti. u všech zvláštní pryskyřice. též jemnost se se stářím zvyšuje. v dozvuku se mi u všech líbí, že výrazně vystoupí ovoce. všechny můžu k ochutnání doporučit, nejlépe takto vedle sebe. (b.0/1)
Body:8
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět