Karpatské brandy Špeciál VSOP

Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Karpatské brandy Špeciál VSOP

Příspěvek od Walter »

Karpatské Brandy Špeciál VSOP. Aroma je výrazně rumové. Připomínka bílého cukru, rumových pralinek z hořké čokolády, tmavě pražené kávy a kokosu. K tomu náznak sušeného ovoce, které vystrkuje růžky zpoza oné cukrové sladkosti. Špetka koření na způsob muškátového oříšku, skořice a vanilky. Na pozadí na sebe upozorňuje čerstvé dubové dřevo. Při hlubším nádechu se drobně projevuje alkohol. Avšak nijak rušivě, dá se říci očekávaně. V ústech vnímám mladší destilát. Tělo je lehčí. Tady bych to brandy asi už i hádal. I když, kdo ví. Zřetelnou přiznávku rumu totiž nalézám i v chuti. Nástup je sladký po bílém cukru, trošku i po sušeném ovoci. Následně se do popředí dere nahořklost kávy a tmavé čokolády. Dále vnímám drobnou kořenitost, přičemž vanilka dominuje, dubové hobliny či stopy po právě oloupaném prutu. Závěr je hřejivý, středně dlouhý, chuť postupně odeznívá.

Celkově se jedná o brandy dosti neobvyklé, a to jak co se týče vůně, tak i chuti. Aneb Znáte-li důvěrně tradiční francouzskou produkci, a nemyslím jen tu z oblasti Cognac, věřte, tady se ocitnete v úplně jiném světě. (...) P. S. Pokud bych měl vybrat kvalitativní alternativu například v rámci nabídky rumů, napadá mě něco jako Božkov Republica Reserva. (Vím, srovnávám brandy s rumy, ale tady mně to přijde docela trefné.)
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Karpatské brandy Špeciál VSOP

Příspěvek od nobynoblhoch »

Ahoj,doslazují to?
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Karpatské brandy Špeciál VSOP

Příspěvek od Walter »

Lahev bohužel nemám, dostal jsem toho 100ml vzorek ve skleněné placatce. Webové stránky výrobce/produktu jsou na podrobné informace skoupé, ovšem e-shop majitele hubertonline.sk, na který je případný zájemce odkázán, už poctivě žádaná data uvádí. Tedy ano, jde o cukrem doslazovaný a karamelem dobarvovaný vinný destilát. Viz screenshot nabídky:

KBS_VSOP_e-shop_hubertonline.sk.jpg
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Karpatské brandy Špeciál VSOP

Příspěvek od nobynoblhoch »

:cry: :cry:
Odpovědět