Clos Martin XO 15 yo Folle Blanche Armagnac

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Clos Martin XO 15 yo Folle Blanche Armagnac

Příspěvek od Nethar »

closMartin.jpg
closMartin.jpg (6.88 KiB) Zobrazeno 2100 x
Dneska jsem zkusil tři vzorky brandy a řádně je prozkoumal a propátral. Zklamán jsem nebyl ani u jednoho a každý přitom nabídl naprosto odlišný zážitek. Nejsem v brandy profík, doteď jsem pil většinou jenom nějaké levnější kousky, tady jsem ale velice spokojený a nadávat nemůžu ani na jeden. Testoval jsem:
H by Hine - cognac
Clos Martin XO 15y Old Folle Blanche - armagnac
Van Ryns 10y - brandy z Jihoafrické republiky


A výsledek pro Clos Martin?
Aroma: Nejsladší z testovaných, chvílemi působí skoro až jako medový rum, rozinky, portské víno, klasické hroznové víno.
Chuť: V chuti ve své rumovitosti pokračuje, těžko říct, jestli bych ho po téhle stránce od rumu dokázal rozeznat (nedokázal) a pak se tam objevuje taková vůně, která...
Dozvuk: ...se ještě výrazněji podepíše na dozvuku. Jakási směs čokolády a vaječného likéru. Rumové pralinky. Tahle kořeněná kráska mi chutná. Vzhledem k bídným zkušenostem s armagnaky netuším, jestli je to výjimka nebo běžný styl.

Seřadit vzorky popořadě by byl příliš těžký úkol, protože jsou charakterově opravdu velmi odlišné a každý zaujme trochu něčím jiným. Zatímco vítězem vůně je pro mě asi až trochu překvapivě nejméně výrazný Van Ryns, v ústech si nejvíce vychutnávám H by Hine a dozvuk vaječného likéru mě dostává u Clos Martin.
Odpovědět