Baron de Sigognac VS - armagnac

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Baron de Sigognac VS - armagnac

Příspěvek od Nethar » 10 bře 2012, 20:44

baronDeSigognacVS.jpg
baronDeSigognacVS.jpg (6.6 KiB) Zobrazeno 2265 x
http://www.sigognac.com/

U armagnacu a cognacu se většinou neuvádí věk, místo toho se používají zkratky jako VS, VSOP. Tyto zkratky nejsou zakotveny v nějakých zákonech, ale nepsané pravidlo říká:
V.S. (very superior/special), VSP (very superior pale), Three Star (tři hvězdy) - minimálně dva roky zrání v sudech (i když průměr je 4-5)
V.S.O.P (very superior/special old pale) - minimálně čtyři roky starý cognac (nejmladší ve směsi), v průměru však 10-15
X.O. (extra old), Luxury - minimálně 6 let, v průměru však přes 20
Míchané armagnacy obsahují zpravidla větší procento starších kousků než míchané cognacy.

Aroma: Velice sladký a výrazný, možná je to až přehnaně výrazné a působí to na mě mírně "zasmrádle". V přímém porovnání s Rémy Martinem prohrává, i když srovnáváme odlišné věci, takže je to spíše otázka mých preferencí. Přesto pěkně vínově voňavý
Chuť: Nejdřív jsem se zaradoval nad jakousi čerstvostí a ne tak výraznou sladkostí, ale sladkost brzy bohužel nastoupí (ne výtka ke kvalitě, opět jde o moje vlastní preference) a je tam i trošička nepříjemné hořkosti, která naštěstí rychle zmizí.
Dozvuk: Hezky sladký, čokoládový, výrazně kořenitě karamelový. Potvrzuje svoji orientaci na vyšší úroveň sladkosti a výraznosti.

Ve vůni mě tak úplně neoslnil, v chuti spíše zklamal, v dozvuku si to ale zase zpětně vyžehlil. Pěkné sladké pití, mohu doporučit, i když narozdíl třeba od toho dnešního Rémy Martina (má to kluk ve srovnání s ním těžké) mě koupě lahve ani nenapadá.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vagabond
Abstinent
Abstinent

Re: Baron de Sigognac VS - armagnac

Příspěvek od Vagabond » 21 led 2016, 23:18

Čau. Zajímavá recenze. Uvažuju nad koupí tohodle kousku VSOP. Lákají mě pozitivními ohlasy a ta smradlavost by mě u Armagnacu právě zajímala. Nepovedlo se mi ji na českým trhu najít. Měl bys tip, kde jí sehnat, nebo případně na jinou obdobně smradlavou koňakovou variantu? Ten Rémy Martin je úplně jinde nebo má taky svoje výrazný pižmo?
You say alcoholic, I'll say alcohol enthusiast.

Systém hodnocení

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 led 2016, 09:43

Bohužel tyhle kousky už si vůbec nepamatuju, měl jsem jenom vzorky a je to před mnoha lety a hektolitry jiného alkoholu ;-) Takže soudit se dá pouze dle recenzí, Martin je tady: http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=577
Už ani nevím, kde jsem to tenkrát splašil, nejspíš v Británii.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vagabond
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Vagabond » 26 led 2016, 19:27

Sehnat se teď podle všeho v ČR nedá. Protože jsem měl zájem o ty pižmovitější, (Rémy to podle recenze není), zkusil jsem Clos Martin VSOP, který má taky zajímavý reference a byla to volba dvě za Baronem. Díky za odpověď.
You say alcoholic, I'll say alcohol enthusiast.

Systém hodnocení

Odpovědět