Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Další destiláty a příbuzné pití, co nemá vlastní podkategorii, vkládejte přímo sem
Odpovědět
Shargard

Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Shargard »

Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40
Obrázek
Tak tohle je ta slibovaná zajímavůstka, která mi dorazila v pátek. Jedná se o produkt se skotského mikropivovaru Harviestoun. Vyjímečné je tím, že zrálo v sudech, které předtím měly to potěšení hýčkat Highland Park 40y. To byl také důvod proč jsem tohle pivo chtěl zkusit. Obsah alkoholu je pěkných 8%. Každá lahev je očíslována a ručně podepsána vrchním sládkem a člověkem co se v Highland Parku stará o sudy. V překladu Ola Dubh znamená černý olej a když to nalijete do skleničky máte pocit, že tam opravdu ten olej lijete. Černo černá hutná tekutina. K pivu obyčejně nečichám, ale tady udělám vyjímku. Sladká, hutná a syrupová vůně, která se mísí s klasickou vůní piva. Dost dobrý. V chuti je to hořkosladká čokoláda snad i s náznakem vřesu. Pochopitelně se pak dostaví i chmelová chuť. Hodně příjemná chuťovka. Pořád se to ale pít nedá a to jen kvůlli ceně. Okolo 250 kč za 330 ml je už celkem dost.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Hunter »

Mrknul jsem na ratebeeru na tento pivovar. Dělají i verze, které zrály v sudech po 12y, 16y, 18y i 30y.
Zde hodnocení 40y na ratebeeru: http://www.ratebeer.com/beer/harviestou ... old/98058/
Tady hodnocení celé produkce: http://www.ratebeer.com/brewers/harviestoun/1560/
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Radek »

Nepatří tohle do pivní sekce?
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Hunter »

Shargard to vložil na fórum 12 čer 2011, 11:27, na pozdější reklamace se nebere zřetel ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Hunter »

Ona vlastně v době vzniku příspěvku ještě Pivní sekce nebyla založená.Přesun by asi nebyl od věci, nechám rozhodnutí takticky na panu domácím.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Harviestoun Ola Dubh Special reserve 40

Příspěvek od Nethar »

Nedokážu se rozhodnout ;-)
Pivní sekce je jenom jedno souvislé vlákno, tohle pivo je výjimečné užší souvislostí s whisky.
Budeme dělat, že o tom nevíme.
Odpovědět