Pineau Des Charentes - Hardy

Další destiláty a příbuzné pití, co nemá vlastní podkategorii, vkládejte přímo sem
Odpovědět
brodequin
Abstinent
Abstinent

Pineau Des Charentes - Hardy

Příspěvek od brodequin » 05 srp 2015, 11:42

Hardy-Pineau_1200.jpg
"Historie Pineau des Charentes sahá až do 16.století, kdy ve Francii vládl Jindřich IV. Navarrský. Tento úžasný nápoj vznikl vlastně úplně náhodou. Údajně v roce 1589, kdy jeden vinař vylil do sudu právě čerstvě vylisovanou šťávu z hroznů v domnění, že sud je prázdný. Nebyl. Byl v něm zbytek dobře uleželého koňaku. Vinař sud uklidil a po čase na něj zapomněl. Až po letech, kdy jej chtěl vyhodit, otevřel víko sudu a omámila ho krásná vůně tohoto moku, ochutnal... Ano, na rozdíl od fortifikovaných vín se Pineau vyrábí smícháním čerstvého nezkvašeného moštu s kvalitním vinným destilátem."

Ve Francii jsem si toto pití velice oblíbil. Je to jako stylově jako portské, ale chuťově více do vína, hroznů, potažmo koňaku. Škoda, že tu moc k sehnání není a když už, tak za nehorázné ceny. Bohužel nemohu Hardy porovnat s jiným Pineau. Dojmy jsou však kladné. Pití je dezertní, avšak osvěžující (více po vychlazení, což já osobně preferuji).

Mám k tomuto Pineau dá se říct přístup, tak kdyby někdo měl zájem, neváhejte se mi ozvat. ;-)

Odpovědět