Novinky a zajímavosti

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od joy »

Husty! Jdu si upravit me poznamky! A pokud je to pravda, ze je to blend, tak je to jeden z nejlepsich blendu, co jsem pil!

Mimochodem: Topalkohol to podle myho prevzal z textu z lahve, takze by mel pan pozadoval napravu hlavne od Stocku. To jen tak pro poradek.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od salam15 »

Ani mně to nepřekvapuje, whisky s příběhem, to je vlhký sen každého správného markeťáka :D. Podobné to bude s leckterou skotskou :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Petr »

Kdo by se dostal na prohlídku do Prádla, kde se Hammer Head "dělá", tak by tam viděl, ale jenom ve zdejším muzeu, šrotovník, co běžel naposledy snad někdy v 20. letech minulého století, o vystírání a kvašení by si mohl nechat jen zdát. Destilační aparát tam sice stojí, kdy z něj naposledy něco ukáplo si možná nepamatují ani pamětníci. Jediné, co je skutečné, jsou sudy, ve kterých zraje/leží destilát. Snad je ječmenný, tedy sladový i ten, kterým výsledný produkt "řežou"? Fakt je ten, že samotná whisky je hodně sladová, snad nejvíce, co jsem kdy okoštoval. Když jsem na místě ochutnal ze sudu asi 6 měsíců starou pálenku, to mi slad lezl i z uší. Nikdy předtím ani potom jsem nic podobně výrazného nezažil.
Pokud by postup marketéra ve Stocku - oblbování až lhaní - někoho iritoval, :mrgreen: a potřeboval by se s tím chvilkově nějak srovnat, nechť si, poslouží tady:
http://games.usvsth3m.com/slap-george-osborne/
Co vím, s podobným neprůhledným postupem (pokud jde o "výrobu" a poté prodej) se dá setkat třeba v USA, kde lze podle viněty často těžko zjistit, odkud vlastně destilát pochází, v Irsku je to u některých značek obdobné. Skotská, zejména sladová, chvála bohu, podléhá jiným pravidlům.
:hand:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Hunter »

Jestli je to opravdu blend a ne single malt, tak je to průšvih jako hrom. No, pil jsem Hammer Head jen verzi 21 let a mé hodnocení bylo na úrovni blendů, tak v tom případě jsem rád, že jsem se nenechal opít rohlíkem. :naughty:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Jaa(c)
New-make
New-make
Příspěvky: 57
Registrován: 23 led 2016, 16:22

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Jaa(c) »

Ahoj, takhle si náhodně projíždim, co je kde novýho, a najednou koukám na topalkohol - Glendronach 15yo Revival skaldem :shock: To jsem si myslel, že ho pár let neuvidím... Sice to není zrovna příznivá cena, ale nemoh sem si pomoct :) Teď už jenom doufám, že opravdu dorazí... Třeba to někoho taky potěší...

(Můj první příspěvek tady :oops: )
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Fileta »

:arrow: Hammerhead: Už v roce 2011 uvedl generální ředitel Stocku při rozhovoru následující. Takže podvod single malt x blended od samého začátku?
Rozhovor Stock_2011.jpg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Nethar »

Prvně nutno říci, že ten příspěvek v diskuzi mohl napsat kdokoliv, takže si zatím nemůžeme být jistí, jak to je. Taky kdoví, jaké všelijaké sudy tam vlastně byly, tedy co v nich všechno bylo a co použili. Nicméně pokud by se potvrdilo, že je to dle skotských regulí blend, tak je to tedy přepychové klamání zákazníků. Píšu záměrně "skotských", protože nevím, nakolik jsou závazná i pro ČR či EU a co se musí a nemusí dodržovat, aby se single maltce dalo říkat single maltka a čokoládě čokoláda a pomazánkovému máslu máslová pomazánka a já nevím, co všechno tu platí a neplatí, možná se dá u nás single maltka říkat i polotučnému mléku, když jiné názvosloví platí ve Skotsku, jiné v Japonsku, apod. Kdo třeba ví, jaký je rozdíl mezi rye whisky a rye whiskey a rye bourbonem, že? Ale zákon nezákon (a že tohle by asi protizákonné bylo), je tu i klasické slušné vychování, že. Mně přišlo, že Hammer Head je dobré pití, na blend až výborné, takže by byla velká škoda, pokud to někdo zkazil takovým marketingovým podvodem.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Hunter »

Tak i u nás to ošetřeno je.
Jen sem překopíruju jeden starý příspěvek z diskuze k single grain Imperator.
Hunter píše:Tak vyhláška Ministerstva zemědělství č. 45/2000 Sb. definuje whisky takto:
whisky neboli whiskey - destilát vyrobený destilací obilné nebo kukuřičné zápary nebo zápary ze směsi obilí a kukuřice, vzniklé zcukřením zesladovaného nebo nezesladovaného obilí nebo kukuřice nebo jejich směsi, diastazou sladu, s přídavkem nebo bez přídavku přírodních enzymů, a následným kvašením účinkem kvasinek, a který zrál minimálně tři roky v dřevěných sudech o objemu nejvýše 700 litrů,
a dále se píše v §18 odstavec 3:
Výrobek lze označit jako a) whisky nebo whiskey směsnou nebo blended whisky (whiskey), pokud se jedná o whisky vyrobenou smísením dvou nebo více polotovarů whisky, které splňují podmínky podle § 16 písm. v); jako sladovou nebo malt whisky (whiskey) je možno označit whisky vyrobenou pouze ze zesladovaného obilí nebo kukuřice, b) "Bourbon", pokud se jedná o whisky vyrobenou ve Spojených státech amerických podle příslušných předpisů,

Dle mého názoru tak s největší pravděpodobností, blížící se téměř jistotě, výrobce označuje svůj výrobek Imperator jako whisky neprávem...
Tolik pro dnešek právní poradna tohoto fóra. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od sandrider »

Jaa(c): a ja si vzdycky rikam kdo to muze za tak prepalenou cenu koupit ;) zvlast kdyz se za stejne penize da poridit Allardice.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Marvin »

Tak jsem si všiml, že World Whiskies Awards (http://www.worldwhiskiesawards.com), mají letos kategorie typu single malt rozděleny striktně po státech (loni měli Evropu jako celek), plus Skotsko po oblastech. Takže kdybyste to (jako já) nevěděli, tak Best Czech Single Malt Whisky 2016 je Hammerhead 25 yo (a zároveň je to vítěz v subkategorii Czech Single Malt Whisky 21 Years and Over ;) ). Myslím, že by u Jelínka měli zvážit, zda neinvestovat příští rok do přihlášky, vítězství by měli téměř jisté (přinejmenším v nějaké subkategorii ;) ).
Odpovědět