Novinky a zajímavosti

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Fileta
Profesionál
Profesionál

Re: Novinky a zajímavosti

Příspěvek od Fileta »

:arrow: Marvin: R. Jelínek by mohl zprostředkovaně prověřit, jestli je Hammerhead single malt nebo ne :D
Možná laické dotazy: Jakým způsobem lze vůbec po nalahvování zjistit? Existuje nějaká relevantní kontrola, jestli etiketa na lahvi souhlasí s obsahem? Jestli se někdo nad recenzemi fóra nesměje. Ti "znalci" tady píšou o něčem, co vůbec neodpovídá realitě.
Sorry, mám dnes rýpavou...

Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta »

Tyto negativní myšlenky mě napadají na kamaradově svatbě, kde nejlepší a zároveň jedinou whisky je Jameson :pray:

pandora
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od pandora »

tak se asi zase začal dělat zelený wolker :clap: https://www.thewhiskyexchange.com/p/326 ... 5-year-old

Kobalt
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Kobalt »

V Kauflandu se objevil Glen Forrest 16 yo Finest Highland Malt za 450, snad pravděpodobně možná tedy šestnáctiletý blended malt za 450. Na internetu jen pár zmínek v němčině, nevíte něco víc?
20160329_125256.jpg
20160329_125304.jpg
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Je i na whiskybase a je podle dvou recenzí a při bodovém průměru 63/100 při šesti hodnotitelích docela nelákavá.

https://www.whiskybase.com/whisky/24551 ... 6-year-old
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Jinak postupně finišuju s velkým slepým testem od Nethara. Z devatenácti vzorků už mám přechutnáno a sepsáno 15. Takže tento týden bych to měl poslat Netharovi k vyhodocení a pak to sem začnu ládovat, což už bude rychlé, mám to vše rovnou ve formátu recenzí. No, sám jsem na odtajnění zvědav...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Doudy
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Doudy »

Glen Forrest 16 yo jsem s velkym ocekavanim porovnaval (slepym testem, par mesicu nazpet) s Glenlivet 15 yo, Glenlivet 18 yo a Jack Daniel's single barrel a bylo to pro mne spise zklamani. Jako laik jsem si myslel, ze 16 yo uz bude neco ... Vsechny srovnavane whisky mi prisly zajimavejsi nez ten Glen Forrest. Cena 450,- (ja to dostal jako darek) tomu vsak muze odpovidat. Upozornuji, ze jsem ve whiskach zacatecnik ...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Obrázek

Rum House představil novou řadu patnáctiletých rumů Abuelo, které zrály v sudech po koňaku Napoleon, tawny port a oloroso sherry.
edit: nejde o zrání ale jen roční dozrávání.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Mirek Motyčka
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Mirek Motyčka »

Marvin píše:Tak jsem si všiml, že World Whiskies Awards (http://www.worldwhiskiesawards.com), mají letos kategorie typu single malt rozděleny striktně po státech (loni měli Evropu jako celek), plus Skotsko po oblastech. Takže kdybyste to (jako já) nevěděli, tak Best Czech Single Malt Whisky 2016 je Hammerhead 25 yo (a zároveň je to vítěz v subkategorii Czech Single Malt Whisky 21 Years and Over ;) ). Myslím, že by u Jelínka měli zvážit, zda neinvestovat příští rok do přihlášky, vítězství by měli téměř jisté (přinejmenším v nějaké subkategorii ;) ).
tož zvážíme to, ale asi se budeme držet toho, že to budeme dělat jak doteď :) Teda tomu Jimu Murraymu vzorky zase pošleme, zrovna dnes psali, že jestli máme něco nového, že by to rádi ochutnali, že to co jsme poslali posledně bylo fantastic :)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Asi si založím taky takovou soutěž nebo Whisky Korán nebo tak něco ;-) Některá povolání jsou fajn ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět