Nové lahve whisky na trhu

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

no nová Karuizawa celkem nasadila cenu vesmírnou, oproti minulému roku 2 násobek? :shock:
asi si jí letos zase nekoupím :D :D :D

https://www.thewhiskyexchange.com/featu ... 2018-10-10
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Nethar »

Měl jsi ochutnat v Londýně. Já na to úplně zapomněl! ;-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

já jsem ale zapoměl schválně :D :D
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Marvin »

Palírna Teeling uvedla novou Teeling Single Pot Still Batch 1. Po palírně Dingle je to druhá komerčně dostupná whiskey, oficiálně vyrobená v některé z nově vybudovaných palíren v Irsku. Jedná se o pot still whiskey vyrobenou ze směsi 50% sladovaného a 50% nesladovaného ječmene, dozrávání v sudech po bourbonu, víně a panenských sudech.
Teeling Pot Still 01.jpg
Teeling Pot Still 01.jpg (32.58 KiB) Zobrazeno 4059 x
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od LukeD »

Red Spot se vrací po 50leté pauze a měla by stát 115 eur. Od tohoto měsíce dostupná v Irsku, na dalších trzích od ledna 2019. Časem možná přijde na řadu i Blue Spot.

The reimagined Red Spot is a triple-distilled, single pot still Irish whiskey that has been matured for a minimum of 15 years in a combination of casks pre-seasoned with Bourbon, oloroso Sherry and Marsala fortified wine.

Five-year-old Bourbon cask-matured single pot still Irish whiskey was put into the Marsala wine casks from Italy in 2004. This liquid was then blended with ex-Bourbon cask and ex-Sherry cask whiskeys.


Obrázek
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

pokud jste to ještě někdo nezaznamenal tak v makru je nový Hammer Head 28, není to přesně ten co je v emerice ale asi to tam tak nešlo tak to prodají v Makru...ano je to ten co byl na WLP...
hammer.jpg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Nethar »

Jak ten sud po ochutnávce vybrali odborníci z Makro? Já jsem myslel, že už našli opravdu úplně poslední v rohu za pianem, tak z čeho vybírat? ;-)
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

Nethar píše: 23 lis 2018, 20:44 Jak ten sud po ochutnávce vybrali odborníci z Makro? Já jsem myslel, že už našli opravdu úplně poslední v rohu za pianem, tak z čeho vybírat? ;-)
evidentně je jich tam ještě hodně za piánem :D
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od zombice »

Si nedělejte prdel, Hammerheadích vydání nás čeká za jisté ještě velká spousta, protože se toho zrona v tom 89 nadestilovalo tisíce sudů a stovky jich pořád zbývají :-D Sice nevím kam se ztratila produkce z let 1984-1988, ale zřejmě to všechno vypili aparátčíci otrávený z věčnýho chlastání vodky.
Jo a to tu nemluvíme ještě o experimentech, které momentálně provádějí s kámošema z dnes recenzované "palírny" Dublins new liberties s finishema po portským, sherry apod a taky vydání 30 yo příští rok ;-) To bude žraso a investiční potenciál kam až dohlídneš :-)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Petr »

Téměř všechno - kecy, prdy. Zvlášť výživné, při sobotním ránu, je číst: " … s použitím pramenité vody bohaté na železo a minerály ….“. Po takové vodě palírny ve Skotsku vyloženě pasou, že ano!! :mrgreen:
http://www.craftbrewersconference.com/w ... Martin.pdf Je to sice o "brewing", což je ovšem taky určitá fáze whisky výroby, kde platí to samé.
Ale co, v Česku se stále nosí a vyplatí blábolit hovadiny až lhát. Zvláště, když jste u vesla, či spíše kormidla.
:cry:
Odpovědět