Nové lahve na trhu

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan » 12 říj 2018, 17:45

no nová Karuizawa celkem nasadila cenu vesmírnou, oproti minulému roku 2 násobek? :shock:
asi si jí letos zase nekoupím :D :D :D

https://www.thewhiskyexchange.com/featu ... 2018-10-10

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 říj 2018, 19:03

Měl jsi ochutnat v Londýně. Já na to úplně zapomněl! ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 12 říj 2018, 19:22

já jsem ale zapoměl schválně :D :D

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 18 lis 2018, 12:06

Palírna Teeling uvedla novou Teeling Single Pot Still Batch 1. Po palírně Dingle je to druhá komerčně dostupná whiskey, oficiálně vyrobená v některé z nově vybudovaných palíren v Irsku. Jedná se o pot still whiskey vyrobenou ze směsi 50% sladovaného a 50% nesladovaného ječmene, dozrávání v sudech po bourbonu, víně a panenských sudech.
Teeling Pot Still 01.jpg
Teeling Pot Still 01.jpg (32.58 KiB) Zobrazeno 670 x

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 19 lis 2018, 23:57

Red Spot se vrací po 50leté pauze a měla by stát 115 eur. Od tohoto měsíce dostupná v Irsku, na dalších trzích od ledna 2019. Časem možná přijde na řadu i Blue Spot.

The reimagined Red Spot is a triple-distilled, single pot still Irish whiskey that has been matured for a minimum of 15 years in a combination of casks pre-seasoned with Bourbon, oloroso Sherry and Marsala fortified wine.

Five-year-old Bourbon cask-matured single pot still Irish whiskey was put into the Marsala wine casks from Italy in 2004. This liquid was then blended with ex-Bourbon cask and ex-Sherry cask whiskeys.

Obrázek
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 23 lis 2018, 19:52

pokud jste to ještě někdo nezaznamenal tak v makru je nový Hammer Head 28, není to přesně ten co je v emerice ale asi to tam tak nešlo tak to prodají v Makru...ano je to ten co byl na WLP...
hammer.jpg

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 lis 2018, 20:44

Jak ten sud po ochutnávce vybrali odborníci z Makro? Já jsem myslel, že už našli opravdu úplně poslední v rohu za pianem, tak z čeho vybírat? ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 23 lis 2018, 22:21

Nethar píše:
23 lis 2018, 20:44
Jak ten sud po ochutnávce vybrali odborníci z Makro? Já jsem myslel, že už našli opravdu úplně poslední v rohu za pianem, tak z čeho vybírat? ;-)
evidentně je jich tam ještě hodně za piánem :D

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 23 lis 2018, 23:40

Si nedělejte prdel, Hammerheadích vydání nás čeká za jisté ještě velká spousta, protože se toho zrona v tom 89 nadestilovalo tisíce sudů a stovky jich pořád zbývají :-D Sice nevím kam se ztratila produkce z let 1984-1988, ale zřejmě to všechno vypili aparátčíci otrávený z věčnýho chlastání vodky.
Jo a to tu nemluvíme ještě o experimentech, které momentálně provádějí s kámošema z dnes recenzované "palírny" Dublins new liberties s finishema po portským, sherry apod a taky vydání 30 yo příští rok ;-) To bude žraso a investiční potenciál kam až dohlídneš :-)

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 24 lis 2018, 09:20

Téměř všechno - kecy, prdy. Zvlášť výživné, při sobotním ránu, je číst: " … s použitím pramenité vody bohaté na železo a minerály ….“. Po takové vodě palírny ve Skotsku vyloženě pasou, že ano!! :mrgreen:
http://www.craftbrewersconference.com/w ... Martin.pdf Je to sice o "brewing", což je ovšem taky určitá fáze whisky výroby, kde platí to samé.
Ale co, v Česku se stále nosí a vyplatí blábolit hovadiny až lhát. Zvláště, když jste u vesla, či spíše kormidla.
:cry:

Odpovědět