Česká whisky s.r.o.

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od richie »

Tak jsem se minulé uterý stavil za klukama v Třebíči. Poseděli jsme, ochutnali pár vzorků a pokecali o jejich projektu. Jak jsem předpokádal, stávající 3letá plnění jsou zatím dočasná, chtějí mít jako základ 6leté a později 8leté základní verze. Sudy mají poměrně malé (zatím 80-200litrů, jestli se nepletu) a dělají jim je na Slovensku. Všechny whisky jsou pak finišované v různých dalších sudech (posledních 6-12 měsíců). Co se týče ochutnaných vzorků, tak můžu potvrdit, že bourbon finiš je hodně dobrý a co bylo také velmi zajímavé, přechutnali jsme nenakouřený i nakouřený slad z jiného sudu, než jsem měl vzorky já a tyto byly celkem o dost lepší. Takže je opravdu zřejmé, že ne každý sud je stejně dobrý (viz návštěva u Jelínka). Také jsme ochutnali mix žito,ječmen,kukuřice,oves a špatné to rozhodně nebylo. V průběhu ochutnávání jsme prošli jejich pěkný historický objekt v srdci židovské čtvrti, který postupně renovují (ale ve původním starém stylu) a kde je "příruční sklad" a plánují tam v budoucnu bar. Také jsme ochutnali 19letý rum, který teď dostařují a byl opravdu vynikající (přestože byl hodně silný, údajně cca 60%, to se mi ani nezdálo tak moc). Vůbec s rumy mají také další projekty i s jinými firmami, to jsme moc nerozebírali. Celkový dojem byl výborný, na 2 láhve mám už teď zálusk. Možná ještě zmíním zajímavé pokusy s pivem krátce finišujícím v sudu po whisky. Prý je výborné, ale to jsem zatím nechutnal. Takže uvidíme, co bude dál.
Naposledy upravil(a) richie dne 14 úno 2017, 14:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od richie »

Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od nidan »

pekny popis i foto ;)
zedral

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od zedral »

Děkuji za nové informace. Super.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Hunter »

Díky richieho investigativní činnosti rázem vypadá celá situace okolo České whisky s.r.o. o poznání seriózněji.
Dobrá práce. :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od salam15 »

Vypadá to přinejmenším jako pěkný pokus oživit Třebíč o zajímavou aktivitu a prostor.

A teď grammar nazi off-topic. Prosím pěkně pište normálně česky o 6leté, 8leté, xleté nebo šestileté, osmileté, xleté whisky. Mně ty 8mi leté 8mi-leté hybridy zdvihají krevní tlak. Vždyť jinak byste museli psát třeba o 3cetileté whisky a to je už kór hnus.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
richie
Znalec
Znalec
Příspěvky: 536
Registrován: 26 lis 2013, 19:30
Bydliště: Zlín

Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od richie »

@salam15: opraveno, jestli to tak teda stačí
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Nethar »

Nechtěl jsem být tentokrát za nacíka, děkuji oběma a obzvlášť za report :-)
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od Radek »

salam15 píše: 14 úno 2017, 18:10Mně ty 8mi leté 8mi-leté hybridy zdvihají krevní tlak. Vždyť jinak byste museli psát třeba o 3cetileté whisky a to je už kór hnus.
3cetileté nebo 30ti leté ? :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Česká whisky s.r.o.

Příspěvek od salam15 »

Obojí je víc než hrozný :-)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět