Whisky Svach

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Whisky Svach

Příspěvek od nidan » 15 čer 2017, 18:24

Dneska jsem měl soukromou prohlídku palírny s panem majitelem a musím uznat že jsem opravdu nadmíru překvapenej profesionálním přístupem i znalostmi.
Rozhodně jiné zkušenosti než popisuje Zbyněk a sem nadšenej co se dá v čechách dělat když se chce a dá se do toho srdce.
Měl jsem možnost ochutnat 3 whisky přímo ze sudu, byl jsem ale autem takže od 2 mám vzorek a příští týden se Zombou to zdegustujem:-)
1. single malt, nenakouřený slad z německa (Bambere), bourbon sud 200 l po jack daniels, 03/2017
2. single malt, nakouřený slad z UK (Bairds maltl) cca 53 ppm, opálený virgin oak 50 l z čech (Bednářství Fryzelka), 03/2017
3. žitná, ourbon sud 200 l po jack daniels, 03/2017

všechno nádherně vonělo, chuťově hodně jemná whisky, mládá, s krásným vlivem dřeva. Už teď po 3 měsících je to silně pitelný:)

Sice se jedná o kontinuální destilaci, ale destilují na 2x, poprvé na 30%, pak na nějakých 68%, doředí na 62,5% a šup do sudů. Whisky je jemnější ale není to podle mne naškodu.

Sklad, perfektní, vlhkost zvyšována přes vedlejší studnu.

Palírna spolupracuje s Old Pulteney, kdy již dokonce ze skotska navšívili palírnu a velmi si chválili, musím přiznat že oprávněně.

Jinak co se týká marketingu tak na podzim budou vydávat New make a v roce 2018 nebo začátkem 2019 budou mít první tříletku. Vzhled láhví ovocných destilátů je opravdu moc pěkný tak věřím že i u whisky se to povede:-)

Dle slov majitele nechcou rozjíždět masovku a dělají to pro radost a je to znát a opravdu jim fandím.

Na podzim si new make jistě koupím. Kdo budete mít cestu okolo, určitě se stavte, i prodejna je moc pěkná, pivo z jejich pivovaru je taky dobrý a snad budete mít větší štěstí na erudovaného průvodce než zbyněk:-)

Já jsem ho měl a tímto mu děkuji za skvělý zážitek:-) :clap:

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 28 říj 2017, 14:08

zedral
New-make
New-make

Příspěvek od zedral » 28 říj 2017, 22:45

Naprosto souhlasím s nidanem. Ten nakouřený slad v 50 litrovém virgin oaku (od Fryzelky) byl na svůj věk neuvěřitelný. Dík za tip.
Svachovce fandím.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 05 bře 2018, 23:22

V posledním Víkendu (víkendová příloha MF Dnes) byl o palírně a whisce Old Well menší článek.

Odpovědět