Prohibice

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

S tím, že se v hospodách bude moci prodávat dál pančovaný alkohol, nikdo nic neudělá, a to kvůli takzvaným rozčepům, tedy lahvím, z kterých se aktuálně nalévá a mají porušený kolek. Nepoctivý hostinský si teď koupí lahve s novým kolkem, jejich obsah prodá, a do nich nalije pančovaný, který dál bude vesele prodávat jako legálně nabytý, ke kterému má i doklady o zdanění.S tím nikdo nic neudělá, ať budou kolky jakékoliv, i kdyby u každé lahve visely rodné listy, a ani žádná kontrola to nemůže odhalit. Na to by mohla být dobrá takzvaná registrační pokladna, o jejichž zavedení se uvažuje, ale i ta se dá obejít, a to tak, že to prodá, aniž by to registrační pokladnou prošlo...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Prohibice

Příspěvek od Donald »

Přesně tak, nikdo nebude kontrolovat obsah láhve. I kdyby probíhaly náhodné kontroly, tak se to nedá postihnout. Dokud budou lidé smýšlet v rovině "kdo nekrade okrádá svoji rodinu" tak stát nemá šanci
Naposledy upravil(a) Donald dne 26 zář 2012, 10:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Tak abych tohle téma trochu odlehčil...
http://www.csfd.cz/film/88020-cerna-sobota/ Již brzy ve vašem kině.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Jinak mě celkem pobavil Kalousek, který včera uklidňoval barmany a restauratéry, kterých by se dotkla nutnost vylít otevřené lahve, protože by jim stát prý kompenzoval ztrátu tím, že by jim vrátil SPD a DPH. Takže ten barman, co včera ve zprávách ukazoval lahve koňaku za 15.000 i za 200.000 Kč, by od Kalouska dostal jako kompenzaci za půllitrovou lahev 40% alkoholu 57 Kč za SPD. Jak velkorysé!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Prohibice

Příspěvek od Petr »

Sice mi utekl ve zprávách začátek Hegrova proslovu, ale to, co jsem zaregistroval je fakt mazec. Dovolím si tvrdit, že už jsem, vzhledem k mým šedinám, zažil ledacos. Nicméně pořád toho bylo málo.Teď si dovedu živě představit, jak bylo živnostníkům a jiným po osmačtyřicátém, když jim komouši všechno ukradli. Když přišlo nařízení, objevil se vykonavatel státní moci a nebylo zastání. Nechci srovnávat nesrovnatelné, ale mně, ve všech souvislostech týkajích se mne osobně, v tu chvíli tuhla krev v žilách. :text-nocomment:
"Bezpečná likvidace" obsahu, v barech a hospodách, všech otevřených lahví, někde na ČOV, bez náhrady, k tomu má samozřejmě ještě daleko, nicméně zcizení legálně nabytého a užívaného majetku k obživě to bude. Nikdy bych nevěřil, že něco takového zažiji v dnešní době, na vlastní kůži, v zemi, která si chce říkat civilizovaná. Prakticky ze dne na den vše, co jsem dlouho budoval, aniž by mi stát čímkoliv přispěl, ba naopak, se zhroutí a jde do pekla. A pan ministr zdravotnictví i premiér se, aby zachovali dekorum, omluví všem poctivým …. Hold ví, co se sluší a patří. V tu chvíli mi z nich nicméně bylo mdlo a na zvracení (možná to byl příznak infarktu). :chores-chopwood:
Teď ale něco povzbudvého :mrgreen:
Z věrohodných a ověřených zdrojů mám zjištěno, že oni už moudře vymysleli a "Opatřením" nařídí i tu kontrolu. Jen čekají na vhodný okamžik, až budou "rozhýbávat legální trh s alkoholem". Vše je totiž potřeba synchronizovat. Oživení bude státem nastartováno, ale až potom, co budou mít jistotu hraničící se 100%, že v republice už nikdo neumře na pančovaný alkohol. Podle očitého účastníka jednání krizového štábu, jehož totožnost je mi známa, ale nepřeje si být jmenován to bude "Autorizovaný státní kontrolor a otvírač lahví s obsahem bezpečného alkoholu rozlévaného v potravinářských zařízeních" (pracovně mu na poradách říkají Hegerman), který bude hospodským a barmanům on-line k dispozici. Akorát zatím neví, kde bude sedět. V dispečinku na úřadě, doma, v autě či snad přímo v autorizované pracovně v někerém z barů ? Úvaha je, že poslední možnost bude nejlevnější - barmani se beztak budou prát, aby ho měli co nejblíže po ruce a rádi mu poskytnou úřadovnu. Malinký zádrhel u této varianty je v tom, jak posichrovat, aby tihle barmani neupláceli členy komisí, jež budou Hegermany kvalifikovaně v konkurzech vybírat a posléze také kontrolovat. :think:
Zcela jasné už však je, že tato nová služba veřejného zájmu, nezatíží mzdově státní kasu ani korunou. Naopak sníží nezaměstnanost a vydělá si na sebe. A dalš věc, jednoduše a mazaně to mají namyšleno naši "moudří a mocní" - "Kolek" to bude, co osvědčí úřední otevření flašky. Akorát ještě nepanuje shoda kam se bude lepit, kolik se za něj bude platit a jak by měl vypadat - Kalousek chce stejný jako dosud, akorát s purpurovým dodatkem "Úředně otevřeno", jejich tisk prý bude šetřit kapsu občana - daňového poplatníka. Zato bylo všem hned od začátku jasno, kdo to všechno zaplatí .... :violin: Bude to sice zavánět takovým malilinkatým státním výpalníčkem, ale v zájmu veřejného zdraví za současného nastartování trhu s bezpečným alkoholem to bude veskrze pozitivní konání a tím pádem lehce ospravedlnitelné. :mrgreen: :liar:
P.S.
Poslední informace ze štábu říká, že se našel nějaký Jouda z praxe zpoza baru, co se jim tam dral s radou, jak zabránit dolévání úředně otevřených lahví, ale ochranka ho naštěstí vyhodila. :dance: :hand:
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: Prohibice

Příspěvek od Donald »

člověk neví jestli se má smát nebo brečet :think:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Petře tak ty bys neměl asi mít problém doložit původ a doklady o nabytí, takže by se tě to asi nedotklo. Uvidíme, co vyplodí Heger, a jak to bude u těch otevřených lahví, ale i tam by se to v krajním případě snad nechalo použít pro osobní spotřebu...a od osobní spotřeby je už jen krůček k neoficiálnímu prodeji v okruhu kamarádů :-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Prohibice

Příspěvek od zombice »

Prave ze Romane ze vcerejsich zprav na CT a z Hegerova vyjadreni jasne plyne, ze uz otevrene lahve by mely byt zlikvidovany (viz Udalosti cas cca 2:50 a pote i 4:10), k zachovani jejich obsahu ti zadne dolozeni puvodu nepomuze, coz je prave v Petrove pripade dost velky maler. Jak ale Heger priznal v zivem vstupu, existuje moznost, ze si prave bary a lide specializujici se na exkluzivni destilaty budou moci otevrene lahve nechat "otestovat" a byrokratickym procesem je "vratit" do prodeje...
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Prohibice

Příspěvek od Hunter »

Honzo tohle beru, ale pokud vím, tak Petr přeci nemá bar, ani není restauratér, slovy Hegrova nařízení, nemá potravinářský podnik, proto si myslím, že by se ho to dotknout nemuselo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Prohibice

Příspěvek od Petr »

Fakt je ten, že tuto melu osobně velmi těžce těžce rozdýchávám z mnoha a mnoha důvodů. Snad se o nich ani nehodí veřejně psát. Ale byli jste někdy, namátkou, v pražské Whiskerii, Marpeku, Bar & Books, v prodejně Fous Spirit v Brandýse, Whisky Shop nebo Air Cafe v Brně, Black Stuff v Olomouci, atd. atd. Jde o to, že nejen tihle jmenovaní nic neprovedli a přesto mají dostat přes hubu. Kdejakému mamlasovi, ať provede cokoliv, se musí pracně dokazovat vina, než přijde, po několika odvoláních, definitivně trest. Má právo na obranu a může dokonce i lhát. Provinění se mu musí prokázat a platí presumpce neviny.Tady zatím platí kolektivní vina, presumpce viny, žádná možnost obrany a trest pro všechny stejný. Ne, v otevřené láhvi nemůže být nic jiného než panč, tak to vylej! Že v zavřené máš majlant a ne svinstvo, tak to dokaž chemickou analýzou "lihu použitého k výrobě", rodokmenem! Copak třeba 15 letá jednosladová whisky nalahvovaná z jednoho sudu byla "vyrobena z lihu" ? :think:
Což kdyby měl tento stát, stejně jako těm pančerům, nejdříve, taky na své náklady, prokázat v této aféře, copak mně, ale hlavně celé armádě normálních "provozovatelů potravinářských zařízení", že prodávají a nalévají jedovatá svinstva a pak je případně potrestal ?
A dokud toto neudělá, nechat nás, i tak pod dohledem svých nesčetných kontrolních orgánů, v klidu žít a pracovat. :hand:
Odpovědět