Prohibice

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Petr.D
Znalec
Znalec

Re: Prohibice

Příspěvek od Petr.D » 23 zář 2012, 12:12

A kdo bude pykat za zákaz vývozu ... naše ekonomika a tisíce zaměstnanců.
Pracuju v potravinářství, tak vím pod jakým hygienickým drobnohledem se veškeré podniky u nás nacházejí,
což se o našich severních sousedech říci nedá, nedej pánbů, aby bylo uvaleno embargo na dovoz jejich potravin, byť obsahují technickou sůl , kys.mravenčí. atd.
PS: Je dobře,že se našel aspoň jeden zastánce našeho chlebodárce - EU .
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 23 zář 2012, 14:20

Když už jsme měli na pátek naplánovanou akci, která byla díky prohibici zrušena, tak jsme se čtyři sešli a pochutnali si na Lagavulin 1995 DE. A byla to velká dobrota.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 25 zář 2012, 08:42

Tak jsem dopil poslední "bezpečnou" láhev Becherovky.... a teď už to bude ruská ruleta :D
Utěšuju se, že Becherovku ty hovada snad nepančovali.... ostatně stejně jí pudu kupovat až skončí prohobice. Nezávidím pijákum vodky či Tuzemáku.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 zář 2012, 09:42

Pijáků vodky a tuzemáku tady na fóru asi moc nebude. Ovšem blíží se Vánoce a na domácí vaječný koňak nebo do rumových kuliček je tuzemák potřeba... :think: do té doby už ale jistě bude v obchodech čistý, ověřený Tuzemák,s rodokmenem, rodným listem, certifikátem původu a osvědčením o původu šarše, s laboratorními testy, taková menší knížka ke každé lahvince... ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 25 zář 2012, 10:32

Hmmm.... a co kdybychom vyhlásili soutěž o nejlepší rumové kuličky s použitím kvalitních rumů z karibské oblasti (např. Abuelo, Malteco, Zacapa, ad.)... a na povánoční sešlosti Bratrstva rašeliny byste mohli hodnotit :D

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 zář 2012, 10:59

Když nás naše vláda bude chránit takovými nesmyslnými kroky, jako doteď, tak budeme na další degustaci ochutnávat opravdu jen cukrovinky...a to bez karibského rumu. Docela mi vrtá hlavou,jak budou šarže alkoholu dokazovat ti, co mají živnost postavenou na zahraničním alkoholu, hlavně mě napadají whisky a karibské rumy. Jak ti budou dokazovat na rodném listu původ alkoholu? Jsem zvědav, jak to vláda vyřeší...
Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 25 zář 2012, 11:10

Taky jsem na to zvědaff.... ve skladech mezi obchodníky bude řada pančovaných lahví. Co s tim?
1) Odepsat jako ztrátu všechno co bylo uskladněno před vyhlášením prohibice a do oběhu pustit alkohol vyrobený až po dni D?
2) Tak druhá varianta... pod heslem ztráty jsou plánovaný nechat prodat co je na skladě a objednat 5000 rakví....
3) Zahraniční destinace vyhlásit za bezpečné.... obzvláště ty které mají na etiketě uvedeno single malt Scotch whisky. :idea:

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 25 zář 2012, 16:38

No, chtěl jsem si dát od tohoto tématu alespoň do zítřka (26.9.) pokoj, aby mi z toho nehráblo. :mrgreen: Pokud se tak zítra stane nebo mne z toho klepne pepka, tak to budou asi moje poslední slova na tomto fóru. :shifty: Nicméně, od našich "moudrých a mocných" nečekám, po tom co předvádějí, nic rozumného v několika oblastech s aférou spojených a nějak se k tomu potřebuji vyplakat, sice na špatném hrobě, alespoň k jedné:
Rádio Jerevan hlásí „Pachatele/zdroj už máme!“ Prdlačky! :liar: Jen aby znovu zkusili oblbnout úředníky v Bruselu ? Což se jim, mimochodem, předtím vlastním "včasným" opatřením zrovna moc nepovedlo Aby byl odvolán zákaz vývozu do EU, protože jim tuze teče do bot, díky tomu na co a jak tady "jako prohibici" vyhlásili. I nedávná ministryně spravedlnosti D. Kovářová pochybuje v LN 21.9. nad svérázným uchopením práva: http://m.neviditelnypes.lidovky.cz/poli ... ka_wag.iln
Český obchodník a zdaleka ne každý, už teď jenom a výhradně úřady požehnaný, v tomto případě většinou pochopitelně dbalý všech zákonů a nařízení i nad jejich rámec v mnoha různých „povolovačkách“ ke splnění uložených (což je taky kouzelné, že vám může „orgán“, když o něco poslušně žádáte, nařídit i to, co není v zákoně stanoveno, nicméně mu zákon jeho lidovou tvořivost, případně těch nad ním umožňuje) si mohl doposud z ciziny legálně opatřit nyní takto nazývaný tzv. tvrdý alkohol výhradně pod dohledem státu, který v případě destilátů vykonává v Česku, a snad se nepletu, i v celé EU, celní správa. Zboží podléhající spotřebním daním se v celé EU nachází, zjednodušeně, buď buď ve volném oběhu a každý stát jinak , si hlídá, aby i ten poslední šesták této daně skončil ve státní, případně královské pokladně. Nebo je „under bond“ – pod celní uzávěrou a výsledek je nakonec stejný. V žádném případě takovéto zboží nemůže být zdravotně závadné, natož jedovaté. Dovézt k dalšímu prodeji v různém režimu, opakuji, pod dohledem státu, je nám umožněno i za současné „jako prohibice“. Ale v Česku, byť jsme pevnou součástí EU, už se toto nezávadně zboží prodávat nesmí. :lol:
Proč? Prostě proto. Nebo, aby slípka nekvokala, když nemá proč. Takle jsem odpovídal, když mi bylo nějakých šest let. :cry:
Stejně tak pro osobní spotřebu si tento alkohol můžete přivézt do Česka v rámci celního limitu platného pro EU a teoreticky i nad něj. Proč, nad něj, teoreticky? Zkuste si ho jako občan dovézt nad limit a snažte se ho zdanit, ať máte čisté svědomí a klid - je to téměř nemožné. Ale pětkrát si pro limit zajít z Českého Těšína přes most do Polska možná není problém. Nevím, tohle jsem ani dříve nikdy nezkoušel, akorát vím, že kdysi tam takle fungovaly(i) „mrówki“. Zato prvně uvedenou variantu jsem, z poněkud jiného důvodu, sondoval a vím své.
Jak na to v této oblasti už mají, třeba v UK, vyřešeno nějakých 130 let zpátky. Další detaily by vás na na tomto místě nebavily a nezajímaly. Naopak , povídání na toto téma by určitě jinak vyznělo a zpestřilo posezení nad sklenkou, dejme tomu, jednosladové Springbank 15 let staré, někde na řízené ochutnávce nebo v baru.
Jeden příklad, v této souvislosti, si přece jen neodpustím. Je právě z palírny Springbank v Campeltownu, kde jsem v roce 2007 prošel Whisky School. Tam jsem, kromě jiného, prolezl kdeco, dostal odpovědi na kdeco a taky z toho nakonec byl i zkoušen.
Přitom jsem zjistil že, svačinárna pro osazenstvo byla v místnostech, kde byl dříve trvale přítomen a úřadoval, ale už dlouho tomu tak není, „customs officer“ . „Jak to tedy chodí dneska, když tady královna nemá svého člověka ?“ byla má otázka na Franka McHardyho, což byl „headmaster“ a zároveň „production director“. Po jeho odpovědi, že je výběrčí spotřebních daní navštíví jednou do roka, aby zkontrolovali pár výkazů, mj. počáteční a koncové čtení na počítadle „coups“ (viz Whiskybraní) a platnost každoročního cejchování tohoto starožitného zařízení z roku 1938, si všiml, že mi zůstala otevřená pusa. Načež jsem se zmohl na další, zřejmě nepatřičné až přiblblé konstatování s otazníkem: „No to byste ale mohli švindlovat“. „Jo, to mohli, ale my už nějakou dobu existujeme (založena 1828) a hodláme i nadále. Když uděláme průser, nikdo se s námi nebude mazat a seberou nám licenci. A čím se budeme živit potom?“ :pray:
To, co tady kvete, či spíše se plevelí, dlouhá léta a „moudří a mocní“ všech barev kabátů prý už dávno řešili, ale jaksi nikam k rozumnému a fungujícímu konci nedotáhli, bude najednou po prozření kvalifikovaně zvládnuto a bude úspěšně fungovat už od zítřka. Kolky, rodné listy, definice bezpečného alkoholu, celníci v likérkách, atd. - vše máme pod palcem a jedeme dál! :happy-partydance: Akorát si říkám, kdo? A dělají se mi z toho osipky.
Zatím mne napadá jediné, a to nejsem věřící : „Pánbůh s námi a zlé pryč!“. Citovat Švejka nedovedu, ale vhodnější perla by se určitě našla. Jenže tohle není sranda.
Čím to vše nějak (raději) ukončit ? Sice se mými dosavadními životními zkušenosti mockrát potvrdilo, že: „Psí hlas do nebe nevolá“ , ale já proti tomu tasím:
„Whisky pravá sílu dává!“ :whistle: Tak uvidíme ............ :hand:
P.S. Mimochodem, zkuste si „Psí hlas do nebe nevolá“ „vygooglovat“ – zábavné čtení je to.

Donald
New-make
New-make

Příspěvek od Donald » 26 zář 2012, 07:28

Pěkné čtení je tady jen co je pravda:-) Trochu z jiného soudku...včera ve zprávách bylo řečeno, že už otevřené láhve se budou muset vylít. Nevím co je na tom pravda, ale před chvílí mi jeden známý (štamgast v baru) říkal, že jsou na to připraveni. Prostě to vypijí zdarma jako kamarádi a majiteli to vrátí na dýškách za pivo:-) A já se chystal čekat u kanálu u whisky baru :oops:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 zář 2012, 07:46

Zatím nic jasně stanoveno není, ale vylít by se měly jen lahve, u kterých nebude prokázán původ. Co k prokázání původu bude stačit, zatím geniální manažer Heger nesdělil.Dnes by jsme se to měli dozvědět.

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět