Smokey Joe

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
Vasek
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Smokey Joe

Příspěvek od Vasek » 07 dub 2015, 11:28

Barva:
Aroma:zpočátku lehce plytké, u blendu z whisky z Islay bych očekával ponekud výraznější náznak rašelinovosti, která je zpočátku lehce nevýrazná. Oproti tomu příjemný sladový ječmen, ovoce (galicijský meloun v kombinaci s hrouškou), třtinový cukr. Velmi jemné aroma, které však po určité době začne robustnět a postupně se vyvine ve velmi příjemné kouřově rašelinové aroma.
Chuť:příjemně sladká, ovocná, s lehkým náznakem rašeliny, která se postupně vyvíjí, až získá výraznou dominanci. Ke konci lehce dubová suchost.
Dozvuk:sladce suché, mírné a relativně krátké.
Poznámka:Blended malt whisky z palíren na ostrově Islay.

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Smokey Joe

Příspěvek od xenopus » 16 pro 2016, 22:30

smokeyjoewhisky700ml.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21812
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev, vzhled jako na WB, č. lahve L15 01311 CB2 14:45 13.05.15
Aroma:Nikterak intenzivní nebo vyzrálé. Kouř, podivný smrad ze spálené gumy, trocha obilí (spíš v pozadí), siláž charakterem blízká new maku.
Chuť:Poměrně bohatá, vyvážená sladovost a kouřovost. Kouř, jodová tinktura, citrusy, lehce koření.
Dozvuk:Kouřový, bez hořkosti, krátký. Uhlí, citrusy a trocha gumy.
Shrnutí:Dobře pitelná whisky s mému nosu příliš nelahodícími tóny kouřovosti. Dozvuk neuspokojivě krátký, takže máte chuť znovu upít. Pozor ale na 46 %... Jako jde to, za pět set korun i uspokojivě, ale cestu jsem k Joeovi moc nenašel. Je to takový "lepší" blend, no, spíš na pití z whisky tumbleru než na očichávání z tasting glass, ale na to si naštěstí ani nehraje.
Body:77
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Smokey Joe

Příspěvek od josé » 21 led 2017, 19:46

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21812
Alkohol:46 %
Velikost:maxivzorek
Aroma:trocha kouře, spíše opálený zelený prut. pak hlavně složka, co se mi moc nelíbí - nakyslé, kvasové, newmakeové. nahnilé meruňky. citrusová kůra. moře. po odvětrání kousek vanilky. hladké (b.1/3)
Chuť:výrazný suchý kouř, úplně mi mezi zuby skřípe dřevěné uhlí. bohužel poněkud dřevitě hořčí. přesto je znát sladký sladový podklad (b.1/4)
Dozvuk:kouř, popel. tmavá čokoláda, nahořklost ořechových slupek. špetka soli, pelyněk (b.1/2)
Shrnutí:hořkost v chuti a to "něco" ve vůni mě trochu irituje, ale jinak slušný blend. za půlbody (b.1/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět