Big Peat

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Big Peat

Příspěvek od zombice »

Mám, ale jen velmi malou. Ochutnal jsem vzorek na Whiskyfestivalu, ale uz celkem v pozdni hodinu (Kroca uz byl v komatu :-D) a vim, ze me tenhle blended malt rozhodne nezklamal, ac jsem mel na jeho redenejsiho brachu jen ty nejlepsi reference a tim padem i veliky ocekavani :-) Vyssi obsah alkoholu nebyl rozhodne na skodu, vune a chute jsem si bohuzel uz do notysku nezapsal, ale vim, ze mi moc chutnala a laka me koupe cele lahve....
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Big Peat

Příspěvek od Hunter »

Tahle vánoční edice by teď v létě mohla být i ve slevě... Mě se ta vánoční verze etikety moc líbila, ale nikde jsem na ni nenarazil (myslím v tuzemsku).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Big Peat

Příspěvek od zombice »

V tuzemsku leda u Petra nebo jsem ji zahledl tusim i u Zorra v Gentlestoru ;)
Naposledy upravil(a) zombice dne 11 čer 2012, 22:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Big Peat

Příspěvek od Rescue »

U Zorra v Gentlestoru je určitě za necelých 1500 Kč...lákavéééé
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Big Peat

Příspěvek od Radek »

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Poctivá rašelina a úplně jemně nemocnice... asi jako když projedeš v otevřenym autě kolem pohotovosti a hned jsi pryč.
Chuť:Teda to je síla, ale marně přemýšlím v čem je ta síla. Ta rašelina se totiž jen tak lehce válí po jazyku.
Dozvuk:Hořkosladký a na závěr káva... a končí to cukrem.
Shrnutí:Vynikající, pověst nelhala. Jediné co mi trochu vadí je že dozvuk je o poznání slabší než chuť... mě tam prostě chybí trochu víc Laphroigh
Body:86
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
Lakus
New-make
New-make
Příspěvky: 74
Registrován: 07 led 2013, 16:28
Bydliště: Brno

Re: Big Peat

Příspěvek od Lakus »

Aroma:Rašelina, kouř, sladké ovoce, mořský vánek a zatuchlé ponožky. Nic příliš nevyčnívá, vše je pěkně vyrovnané.
Chuť:Postupně zintenzivňující kouř a slanost. V pozadí trošku koření... Moc dobré.
Dozvuk:Kouř, dřevo, vlhké přesličky, cukrová třtina a trošku soli.
Shrnutí:Ta lahev se příliš nepovedla... Podobný design spíše svádí k úvahám k nějaké nízkorozpočtové a nezajímavé whisky, zdání ovšem klame. Pig Peat je překvapivě velmi dobrá a silná ve všech oblastech. Příjemný a pěkně vyvážený kousek.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Big Peat

Příspěvek od salam15 »

Po dvou Finlagganech v Marpeku jsem již neměl sílu zkoušet s nimi dál štěstí a pokračovat k jejich plnění v sudové síle. Chtěl jsem si prostě dát nějakou rašelinu z Islay, co jsem ještě neměl a která mi bude aspoň na devadesát procent chutnat. Po zkušenosti s vánočním Big Peatem ročník 2013 a 2014 jsem sáhl po jejich základní lahvi.
Aroma:rašelina (krásná), guma (lehýnce)
Chuť:ostřejší, peprná a opět guma
Dozvuk:dlouhý
Shrnutí:Jo tahle whisky mne baví. Finlaggany strčí do kapsy hravě a přestože mé receptory byly již značně otupělé a reagovaly pouze na gumu a rašelinu, mohu zodpovědně říct, že tohle je něco, co si musím koupit.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Big Peat

Příspěvek od Kobalt »

20160930_122215.jpg
Prvním partnerem u posezení mi byl skotský ostrovan, silák k pohledání ošlehán větrem a mořem. Poté následoval jeho bratranec, pořád to drsný skot ale trochu zjemněný městem a ovocem civilizace.

Big Peat

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/10790
Alkohol:46 %
Poznámka:Whiskeria Jindřišská věž
Velikost:vzorek první ze dvou
Aroma:Kouřová rašelina, slanost, gumový kouř, sladká guma, studený mořský příboj.
Chuť:Sladká a slaná, pichlavá a ostrá, plná a hřející. Nejvýraznějším prvkem je sůl a guma.
Dozvuk:Kouř, sladká rašelina, popel, sladká guma.
Shrnutí:Plná a silná whisky. Výborná Islay nálož. Rozhodně zaujala.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Big Peat

Příspěvek od lalos »

Info:Vzorek z testovací krabičky Remarkable Regional Malts od Douglas Laing. Zkoušel jsem postupně The Epicurean, Scallywag, Timorous Beastie, Rock Oyster a Big Peat vždy oproti jejich single malt protějškům Classic Malts of Scotland od Diagea.
Big Peat reprezentuje Islay a je jako všechny ostatní ze série NAS blended malt. Ve směsi by se měly objevovat whisky Caol Ila, Bowmore, Ardbeg….. a samozřejmě významný přídavek Port Ellen :D
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/57674
Web:https://www.douglaslaing.com/brand-stories/brands/big-peat
Alkohol:46 %
Barva:White Wine - nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek 50ml z Regional Remarkable Malt Tasting Pack
Aroma:Ostřejší, štiplavá kouřovka. Sladký kouř, ohýnkový. Žádná zásadní guma, ani nemocnice. Spíše teda styl Port Charlotte – to mám rád.
Chuť:Skvělá. Sladká s rozinkami. Červené sušené ovoce s výraznou rašelinnou stopou.
Dozvuk:Delší, uzený, sladký. Malinko hořkosti s vanilkou. Mokrý popel.
Shrnutí:Výborná whisky. I když bude asi mladší, moc mi chutná. Toto je styl Islay, který mi jede, i když teda ten jejich design flašek se mi u Big Peata hrozně nelíbí. Když nad tím tak přemýšlím zpětně, možná mi mladostí a stylem připomíná Lagouše 8. Pokud bych ji měl ale srovnávat s ekvivalentním zástupcem Islay v Classic Malts, tak na Lagavulin 16 zdaleka nemá.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Big Peat

Příspěvek od Rescue »

Přechutnání po několika letech...
Aroma: nakyslá sladkost, obtížně definovatelné aroma, které mám moc rád - slané řasy, vlkhé seno, lehký kouř a citrusy
Chuť:sladká a slaná rašelina, která přechází ve velmi přijemnou zemitost a lehké zakouření
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý, zemitý, čistý...
Shrnutí: tuto recenzi jsem psal s odstupem několika let od první a stále platí, že je Big Peat jedna z mých nejoblíbenějších silně rašelinných whisky, která strčí do kapsy i vyhlášené SM....je komplexní a čistá, to mám rád...
Odpovědět