Blairmhor 8 yo

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
buddha.ps
New-make
New-make

Blairmhor 8 yo

Příspěvek od buddha.ps » 12 zář 2017, 21:46

Barva:
Aroma:intenzita nízka, výrazne sladké - kvetinky (muškát), jablkový kompót
Chuť:svetlý lúčny med, kvetinky, zrelé marhule a exotické korenie - nejaký bylinkový ajurvédsky čaj ktorý som kedysi pil :D
Dozvuk:krátky, medový
Shrnutí:ale hej, ľahké pitie ktoré nijak neurazí. Presne niekde medzi "štandartnými" blendmi a low-cost SM, čomu zodpovedá i cenovo (kúpené 0,35 l za 9,90 E). A kvetinkovo-kvetinkovaté ad začiatku do konca, naviac v pamäti vyvoláva zábavné spomienky na jedno prapodivné obdobie mojho života kedy som sa nalieval tými ajurvedskymi čajmi - ale to je úplne iný príbeh, v ktorom pre whisky nebol ani milimeter priestoru. Len by ma zaujímalo či na jogínskych stránkach niekto píše "tento čaj harmonizuje čakry a pripomína ľahkú Speyside whisky".
Naposledy upravil(a) buddha.ps dne 13 zář 2017, 20:08, celkem upraveno 2 x.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Balirmhor 8yo

Příspěvek od Nethar » 13 zář 2017, 10:15

Je to tato? https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 8-year-old
Snažte se prosím doplňovat odkaz na WB nebo třeba aspoň procenta alkoholu (Blairmhor je v 40 a 43 jak koukám)
Jinak drobnost - v nadpisu děláme mezi číslem a yo mezeru, ať je vše stejně. A nedrobnost, aspoň v tom nadpise si to prosím kontrolujte pořádně, generuje se nám z toho seznam recenzí, seznam lahví - předpokládám, že Balirmhor má být Blairmhor?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

buddha.ps
New-make
New-make

Re: Blairmhor 8 yo

Příspěvek od buddha.ps » 13 zář 2017, 20:05

Nadpis opravený, ospravedlňujem sa, mea culpa, dtto ostatné výtky

A etiketa vyzerala takto (akurát v 0,35 l fľaši, ktorá bola tvarovo jednoduchšia):
blairmhor-8-year-old-whisky.jpg

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Blairmhor 8 yo

Příspěvek od Radek » 20 zář 2017, 16:43

Tohohle jsem kdysi měl láhev. Tuším že jsem jí dostal darem, věděl jsem že existuje a jelikož o ní byla zmínka v knize "Jak blufovat o whisky" viewtopic.php?f=12&t=558 ), tak jsem tušil jaká by mohla být. Ale teď po cca 20 letech už si na podrobnosti nevzpomenu.

Tušení souvislostí.....
Teď mě napadlo, ta kniha by měla vyjít dříve než jsem dostal tu whisky.... doma do ní mrknu jestli tam nebude nějaké datum.

doplnění:
- tak tu knížku vydali v březnu 1994 (takže Bairmhor jsem vypil někdy mezi lety 1994-2000).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět