The Epicurean DL

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

The Epicurean DL

Příspěvek od xenopus »

the-epicurean_1_1.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/81242
Web:https://www.douglaslaing.com/brand-stories/brands/the-epicurean
Alkohol:46,2 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF2017
Aroma:Jednoduché, trochu sprosté. Působí dojmem, že má snahu o kvalitu, ale líh a zasmrádlé obilí to přizabíjí. Lehké, šťavnaté, doopravdy Lowland. Tráva, obilné tóny, citronové muškáty, nekyselé citrusy (pomeranč), vanilka.
Chuť:Šťavnatá, překvapivě kořenitá, okamžitě vyjeví, co je zač. Meruňky, citrusové tóny, bylinná kořenitost, seno, troška opáleného dřeva.
Dozvuk:Chutě velmi krátké, hořké dřevo (fuj) se už ale drží v puse déle. Trocha obilné kořenitosti, štiplavost dřeva, makovice, mokrý vajgl.
Shrnutí:Blend (byť malt) je určen spíš na pití než na čichání, a nejinak je tomu i zde. Za stejnou cenu ale dostanete i SM ve znatelně lepší kvalitě bez hořkosti v dozvuku. Jedna z portfolia "Remarkable Regional Malts" od DL. Zajímavá zkušenost, víckrát si ji ale nedám - to už radši Big Peat.
Body:76
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: The Epicurean Lowland Blended Malt Scotch Whisky DL

Příspěvek od zyki »

Tuto whisky ochutnám až v adventním kalendáři, tak ji zatím nemohu hodnotit. Nějak ale nerozumím tomu "Blend (byť malt)".
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: The Epicurean Lowland Blended Malt Scotch Whisky DL

Příspěvek od xenopus »

Myslel jsem to tak, že u blendů si člověk vůni obvykle moc nevychutná, u blended malt taky moc ne. Aspoň taková je moje dosavadní zkušenost, že ty největší pecky ve vůni byly single malt. Čili něco jako "Blend (a dle mých zkušeností i blended malt) je určen spíš na pití než na čichání...".
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: The Epicurean Lowland Blended Malt Scotch Whisky DL

Příspěvek od Nethar »

Mé poznámky nejsou dostatečně bohaté na recenzi: Lehčí, opravdu lowland, nasmrádlé, seno. Jsem rád, že vskutku všechny tyto klíčové prvky mých podrobných poznámek z Marpeku má xenopus ve své recenzi zabudované :-)
(nebyl jsem nadšený)
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: The Epicurean Lowland Blended Malt Scotch Whisky DL

Příspěvek od Kobalt »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/81242
Alkohol:46,2 %
Poznámka:vzorek
Aroma:Výrazná a silná vůně. Sladovost, světlý slad, suchá sláma, tráva, jen stopy sladkosti, pražené ořechy, lehce zkvašené obilí, stopa slanosti, zelené olivy, trocha citrusů.
Chuť:Sladký slad, sladká čokoláda, sláma a seno, čokoládové dřevo, pražený tmavý slad, hutná a jemná, trošku perlivá, stopa slanosti a moře, olivy. Intenzivní.
Dozvuk:Suché dřevo, pečená čokoláda, citrusy, sladké dřevo, čokoládové sušenky, čokoládové máslo, slanost na konci.
Shrnutí:Přímočará silná whisky. Dost dobrá, harmonická, intenzivní až pálivá. A o třídu lepší než Timorous Beastie.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: The Epicurean Lowland Blended Malt Scotch Whisky DL

Příspěvek od lalos »

Info:Vzorek z testovací krabičky Remarkable Regional Malts od Douglas Laing. Zkoušel jsem postupně The Epicurean, Scallywag, Timorous Beastie, Rock Oyster a Big Peat vždy oproti jejich single malt protějškům Classic Malts of Scotland od Diagea.
The Epicurean reprezentuje Lowlands a je jako všechny ostatní ze série NAS blended malt. Tady by se ai dalo tipnout, co může být obsahem blendu (Glenkinchie, Auchentoshan, Bladnoch). Rosebank tam asi nemíchají 😉
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/91090
Web:https://www.douglaslaing.com/brand-stories/brands/the-epicurean
Alkohol:46,2 %
Barva:Pale Gold - nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek 50ml z Regional Remarkable Malt Tasting Pack
Aroma:Lehká, travnatá, čerstvé seno, květinky, ananas. Spíše vodová, trošku nijaká.
Chuť:Sladčí, lehká, sladová. Lehce štiplavá – zelený pepř. Je tam něco velmi velmi mladého.
Dozvuk:Spíše kratší, lehce nahořklý. Slad, líh, mladost.
Shrnutí:Profilově jednoznačně odpovídá Lowlands, ale je dost prázdná, jednoduchá. Nic co bych musel znovu zkoušet, ale na druhou stranu já obecně fanda Lowlands nejsem. Ve srovnání s Glenkinchie 12 je horší, a to jakože Glenkinchie 12 není žádná velká bomba.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Odpovědět