Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Příspěvek od Nethar »

Monkey Shoulder je směs tří jednosladových whisek z oblasti Speyside - Balvenie, Glenfiddich a Kininvie, zrajících v sudech po bourbonu. Podle oficiálních stránek je vždy pečlivě vybráno 27 sudů, které budou smíchány a směs potom ještě dále dozrává. Jedná se tedy o "Triple Malt Scotch Whisky". Dnes již je proces obracení ječmene ve sladovnách většinou modernější, ale dříve, když jej pracovníci otáčeli hezky ručně lopatami, občas si přivodili drobné zranění, nejspíš nějaké namožené rameno, čemuž se právě říká monkey shoulder. Odtud tedy vděčí whisky svému názvu - je to pocta těmto pracovníkům.

Ochutnával jsem batch 27, obsah alkoholu 40%.
monkeyShoulder.jpg
monkeyShoulder.jpg (17.08 KiB) Zobrazeno 12819 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15211
Web:http://www.monkeyshoulder.com/
Aroma:působí velmi příjemně - lahodná ovocnost, laškovně nakyslá, přikrytá snad i jemným závojem kouře - a už to mám, černý rybíz, to je ten první ovocně nakyslý dojem. Postupně sládne do takové máslovité malinovitosti (krásné slovo)
Chuť:cítím náznak hořkosti, takže ji záměrně trápím v ústech déle, déle, déle... ne, zmizel, zvládla to. Taková mírně kmínově kořeněná, karamelová poleva, je to dobrý, je to dobrý
Dozvuk:jestli někde zklamala, tak je to v dozvuku. Není moc výrazný, kratší, žádný ohňostroj na závěr se nekoná, ale to už bych asi chtěl moc
Shrnutí:pěkně nám to namíchali, moc pěkně
Na závěr děkuji Jerrymu za dobrý tip a Petrovi za stejně dobrý vzorek.
Króča

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Króča »

No vida a pak že si jde uhnat jen tenisový loket ;) krásná práce (jak od blendera tak od recenzenta)
Shargard

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Shargard »

Za to namožený rameno to stojí a jak vidim tak i cena je více než příjemná. Jé a Nethar už odstranil tu chybku s náhodnou změnou barvy. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Króča

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Króča »

Škoda.. každý den jsem vyhlížel, kdy nám zase zrůžovíš Shargarde :D
Shargard

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Shargard »

No mam takovej pocit, že nebude trvat dlouho a ta chyba se zase objeví. Zdá se, že to reaguje automaticky na moje nějaký poznámky.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Nethar »

Doufám, že ne, to by zavánělo terorem, cenzurou a diktátorstvím... takový tu nikdo ale není! :mrgreen: (jenom chci podotknout, že to nemusí zlobit jenom u tebe, je to taková všeobecná a značně náhodná chyba... :twisted: )
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od zombice »

Moje poznámky při degustaci, tuhle vatted whisky jsem si záměrně vybral jako takový starter:
Aroma:Krásně ovocná vůně, ze které pro mě nejvíc vystupuje hruška a potom i nějaké citrusy
Chuť:Sladší, opět hodně ovoce na boku jazyku i citrusy :) , pak vysychá
Dozvuk:kratší, ale přesto příjemný
Shrnutí:Byl jsem zvědav na to co vznikne z mých oblíbených palíren Glenfiddich a Balvenie a neznámé Kininvie a musím říct, že zklamán nejsem.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Radek »

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Batch:27
Alkohol:40 %
Aroma:Je tam velmi jemnej náznak nemocnice, ale opravdu jen jemný, a nějaká těžší vůně... možná růže a ještě něco umělotiny.
Chuť:Sladkost... trochu jako tlamolep, cukr v rumu.
Dozvuk:Sladkost přetrvává, nic pro diabetiky.
Shrnutí:Chutná mi.
Body:83
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od zyki »

Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:sladké, hruškový kompot, lehká nakyslost (?kapka láku na okurky)
Chuť:k hrušce se přidává karamelovosmetanový krém
Dozvuk:kratší s náznakem nahřklosti
Shrnutí:celkem příjemná whisky, chutnala, ale po láhvi netoužím
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15211
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek WF2014
Aroma:sladké, hutné, meruňky, broskve, kdoule, taková kulatá. objeví se i kyselejší tóny, řekněme angrešt
Chuť:sladká, plná, ale lihově štípne
Dozvuk:nic jsem si nepoznamenal
Shrnutí:sympatické opičky na lahvi, sympatický blend v lahvi. sladkost mi sedí.
edit 13.1.2016 po celé lahvi
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15211
Web:http://www.monkeyshoulder.com
Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:měkké a uhlazené. nic nevyčnívá. jemné bez štiplavosti. příjemný mix sladu, vanilkové sladkosti, dřevitosti american oak a šťavnatého ovoce (broskve, ananas, banán). žužu, měkká čokoláda (b.2/3)
Chuť:zprvu sušší dřevitost, ale pak sládne. slad, med, máslové sušenky. přidává se lehce pikantní koření (hřebíček, skořice) v kombinací se dřevem. (b.2/4)
Dozvuk:sladký s odezníváním koření, lékořicový a hořká čokoláda (b.1/2)
Shrnutí:kdysi mi chutnala a nutno říct, že chutná stále. celá lahev padla přes vánoční svátky. tehdejší pozitivní dojem jsem si potvrdil. navíc jsem ji sehnal za super cenu. (b.1/1)
Body:6
Naposledy upravil(a) josé dne 13 led 2016, 22:05, celkem upraveno 1 x.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět