Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od salam15 »

Aroma:Lehké, nasládlé.
Chuť:Sladké, kokos, vanilka. Na 40 % ABV překvapivě ostré, hádal bych vyšší voltáž. Chuť je příjemně dlouhá.
Dozvuk:Krátký a nikterak zábavný. Ale ani neurazí a rozhodně nezhořkne.
Shrnutí:Na Monkey Shoulder jsem byl velice zvědavý, protože ji Ralfy opakovaně doporučoval jako dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Whisky je to příjemná, nikterak komplexní.

Potěšila mne, ale o lahvi neuvažuji - přeci jenom při 700,- za 0,7l lahev mi poměr ceny a kvality nepřijde zase tak výhodný, jak se Ralfy snažil propagovat.

Profláknutý Glenfarclas 12 yo je na tom o poznání lépe s výrazností chutí i cenou. A proč nevzpomenout (jako skoro vždy v mých recenzích, když dojde na poměr cena/výkon) Laphroaig 10 yo a Talisker 10 yo, které jsou o fous dražší, ale třikrát lepší?

Nicméně pro toho, kdo radši sladké a nerašelinné whisky, tohle klidně může být ta pravá volba. za vzorek děkuji Petrovi
Dodatek:Přestože jsem tvrdil, že o lahvi neuvažuji, tak jsem si jednu koupil :naughty: Nebylo to vůbec špatné pití. Kromě výše uvedených chutí jsem tam cítil i hrušky a pečená jablka. Konec dřevění, ale nehořkne. Jinak poměr cena/výkon není kdovíjak výhodný, ale pro ty, kdo touží ochutnat bájnou Kininvie za zlomek její retailové ceny je to ideální.
Naposledy upravil(a) salam15 dne 03 říj 2016, 19:07, celkem upraveno 1 x.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15211
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Sladová klasika, ovocně nasládlá, vanilková, cukrová vata, špetka větrovosti. (84 b)
Chuť:Pikantní, kořenitá, mírně nasládlá. Sladová klasika i v chuti. Dozvuk příjemný, nasládle dřevitý, bez hořkosti. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Za ochutnávku děkuju josému, je to pohodová whisky, kdo ji koupil v akci za 500 korun, ten rozhodně neprohloupil. Pěkný blended malt, chutnal mi.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Vasek

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od Vasek »

Co se nejvíce prodává a co je nejčastěji žádáno za skotskou whisky v nejpřednějších světových barech - https://scotchwhisky.com/magazine/news/ ... st-scotch/
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... -shoulder/
Aroma:Ve vůni cítím vaječný koňak s vanilkou, ale, a to je příjemné, chybí aroma rumu.
Chuť:Jemná kořenitost muškátový květ a oříšek, karamel, dřevo. Z vůně pak celkem patrně prostupuje vanilka i karamel.
Dozvuk:Ve zbytečně krátkém doznívání mi zmizí chuť po lehčím koření a nahořklé chuti pomela. A kdybych si to nepřečetl, tak bych v ní chuť banánů nehledal a asi ani nenašel. Ale jo je tam.
Shrnutí:No, výhodou tohoto kousku je zajímavá chuť a více než dobrá cena.
Body:78
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:med,lúčne kvety, potom vystupuje voňa čerstvo napíleného dreva- a áno, je to predovšetkým živica (pryskyřice pre priateľov Keltov)
Chuť:nasladlá,žiadny tón nedominuje; ľahko pikantná, na konci drevitá, slabo nahorklá, a je bohužiaľ zľahka cítiť liehovosť
Dozvuk:krátky, sladké drievko
Shrnutí:Akokoľvek sa stále považujem za whiskového skoropanica, doporučujem majstrom blenderom k tomuto kúsku prizvať kreatívcov a k produktu pridať úderný slogan "Všetko čo ste chceli vedieť o Speyside ale báli ste sa spýtať". Skor ľahké a nenáročné pitie, ak má niekto rád tento štýl tak pravdepodobne bude spokojný, lenže ako dobre vieme nenáročné a jemné slečny vedia spríjemniť pár večerov, ale človeka rýchlo omrzia (obzvlášť ak je na konci všetkého liehovosť a nahorklosť). Osobne sa preto po krátkom namočení vo vodách Spey vraciam späť na ostrovy k dámam ráznym a smardľavým
Uživatelský avatar
AdamLiška
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 29 zář 2017, 12:00

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od AdamLiška »

Barva:
Aroma:Nádherně ovocná, trochu banánu, karamel.
Chuť:Nejdřív skoro jako bych pil Glenfiddich. Tohle je prostě Speyside. Krásná ovocnost, i když možná trošku ostřejší. Na jazyku snese nechat. Jasná medovost. Určitě bych řekl ostrost. Cítím i sudovost po bourbonu. Velice příjemná whisky.
Dozvuk:Trochu zatahující, usušená jablka (křížaly). Uzavírající se a v krku popálí.
Shrnutí:Přesně tohle jsem od opičky čekal. S krajem Speyside mám svázanou svou první single malt whisky, a proto je v té ochutnávce i trochu té nostalgie. Skvělá whisky, která jistě svou ovocností zaujme whisky dosud nepolíbené. Myslím si, že obstojí i se single malt, i když se jedná o blend. Tahle bude rozhodně patřit mezi mé oblíbené.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Monkey Shoulder

Příspěvek od lalos »

Info:Jen tak pro formu bodově, ač to tu je uvedeno už vícekrát
- Jedná se o blended malt složenou z Glenfiddichu, Balvenie a Kininvie
- Pojmenovaná je podle zranění typického pro ruční přehazování sladu
- Batch 27 – každá várka je tvořená smícháním vždy 27 sudů, není to pořadové číslo batche
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68836
Web:https://www.monkeyshoulder.com/
Alkohol:40 %
Barva:Old Gold
Velikost:Celá lahev
Aroma:Lehká, ovocná, vcelku nevýrazná, lehce alkoholová. Bílé víno, hrušky, vanilka, jakoby lehká zatuchlost.
Chuť:Lehounká, snadno pitelná, sladká. Med, brandy, skořice, mléčná čokoláda, objevuje se mírně dřevo.
Dozvuk:Středně dlouhý. Už spíše kořenitý, dřevitý, lehce lihový. Nijak zvlášť hořký.
Shrnutí:Recenzi píšu z posledního panáku v lahvi, takže už je asi trochu vyvanulá. Za vcelku málo peněz to ale byla nenáročná, dobře pitelná whisky, kterou jsem využíval hlavně jako „aperitiv“ před degustací zajímavějších vzorků. Nemám proti ní nic zásadního.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:40 %
Příležitost:Whisky degustace Pivotečka Plzeň 11/2019
Velikost:vzorek 1/5, hodnocení sepsané až po výkladu
Aroma:Jemná, měkká, krémová, sladká, banán, sladké koření, badyán, perník.
Chuť:Jemná, lehká, sladké dřevo, sladké koření, banán, méně sladší než ve vůni.
Dozvuk:Sladké dřevo, pražený slad, docela dlouhý, čistý sladový.
Shrnutí:Dobrá čistá whisky, lehce mladší dojem.
Degustace:Pro většinu příjemný starter, pro některé s moc výrazným alkoholem.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Příspěvek od Tos »

Aroma:Jemně lihové s náznakem bourbonu. Po přivonění k láhvi se přidá závan čerstvě načnutých gumových medvídků. Ten lze po chvíli vystopovat i ve sklence, kde ho doplňují nasládlé jablečné tóny.
Chuť:Sladká, příjemně přecházející do náznaku mandlovosti. Nekoná se ale žádná bourbonová neomalenost; jen se to americké pití připomene. Pak sladká jablíčka, která odezní do prima závinu, v němž jsou místo rozinek kousky hořké čokolády. To se povedlo!
Dozvuk:Odeznívání jablek a skořice s trochou hořké čokolády.
Shrnutí:Je tohle vůbec blend?! Chutná mi mnohem líp než mnohé single malt, které sice získaly pověst etalonu ve své třídě, ale stálost slitiny platiny a iridia je minula. Koupě láhve rozhodně nelituju, namíchaný je to skvěle. Až na Opičí rámě natrefím za nějakou příjemnou cenu, budu váhat jen trochu: vzít flašku? Nebo radši dvě?
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Monkey Shoulder Batch 27 Smooth And Rich

Příspěvek od Fileta »

Vezmi dvě láhve, výživný vzorek podle Mirkovy stupnice :mrgreen:
Odpovědět