The Gauldrons DL

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

The Gauldrons DL

Příspěvek od Hunter » 12 dub 2019, 14:23

the-gauldrons-campbeltown-malt-scotch-whisky.jpg
The Gauldrons, neboli "zátoka bouří", je dalším příspěvkem do řady regionálních blended malt whisek od Douglas Laing, po Big Peat z Islay, The Epicurean z Lowlands, Rock Oyster z ostrovů, Scallywag ze Speyside a Timorous Beastie z Highlands se tak dočkal i Campbeltown.

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112522
Barva:
Alkohol:46,2 %
Aroma:Vůně šťavnatých jablek, vanilky, se špetkou medu ale nacházím i travnatost. Dobře vyladěná, hodně ovocná a hlavně příjemná. (85 b)
Chuť:V chuti také šťavnatě ovocná, se zelenými jablky, vanilkou, hruškami. Dobře ladí s vůní. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Panák číslo 5 na Whisky Festivalu v Radebeulu 2019, konkrétně jsem měl batch číslo 2. Řekl bych, že pěkně vyvážená whisky, dobře zvolená síla alkoholu, vše velmi harmonické, jako bonus i graficky mému oku lahodící design láhve.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: The Gauldrons Campbeltown Blended Malt DL

Příspěvek od Nethar » 12 dub 2019, 14:40

Vzhledem k prodejům (tím myslím teď spíš zpětným výkupům) Springbanku to vypadá na Glen Scotiu, kam se zbytek míchá stejnou lžičkou, co Laingové používají na Port Ellen v Big Peatu :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 dub 2019, 14:56

Je to možné, ale mohl by tam být i nějaký Kilkerran, Cadenhead už od nich taky něco nakoupili.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 dub 2019, 14:59

Cadenhead je stejný majitel jako Springbank, ten tam nebude, Kilkerran nemá nezávislá stáčení jinak vůbec, co jsem koukal (leda by to prodávali pod podmínkou na míchání, ale pálí se to "dva" dny v roce, tak pochybuju). Hazelburn a Longrow toho je taky málo, takže buď se tam valí Glen Scotia, nebo má DL nějaký starší zásoby Springbanku, toho je taky docela dost, ale teď už se neprodává, takže bude hůř a hůř. Ale taková Port Ellen Laingům vydržela už roky ;-)

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 12 dub 2019, 19:40

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/112522
Alkohol:46.2 %
Velikost:vzorek WF Radebeul 2019
Aroma:zajímavé. sladkost, karamel, měkké banány. káva, karton. výrazně skořice. jemné, moc pěkné. (b.2+/3)
Chuť:v zásadě odpovídá vůni. sladkost, sněhové pusinky, banán. lékořice, máta. navíc kouřovost - lehká ale znatelná. pikantní koření. sladká jablka, malináče. (b.3/4)
Dozvuk:sladší, pražený, kávový kouř. ořechy, lískáče. jablečné křížaly. lehce větrový. (b.1+/2)
Shrnutí:sedla mi do noty. (b.0+/1)
Body:7+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 12 dub 2019, 20:22

Nethar píše:
12 dub 2019, 14:59
Cadenhead je stejný majitel jako Springbank, ten tam nebude, Kilkerran nemá nezávislá stáčení jinak vůbec, co jsem koukal (leda by to prodávali pod podmínkou na míchání, ale pálí se to "dva" dny v roce, tak pochybuju). Hazelburn a Longrow toho je taky málo, takže buď se tam valí Glen Scotia, nebo má DL nějaký starší zásoby Springbanku, toho je taky docela dost, ale teď už se neprodává, takže bude hůř a hůř. Ale taková Port Ellen Laingům vydržela už roky ;-)
no on i ten Killkerran v podstatě patří Mitchellům :)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 dub 2019, 23:12

No však toho jsem tím myslel. Jsme tam jedna rodina.

Odpovědět