Sheep Dip

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6396
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Sheep Dip

Příspěvek od Hunter »

sheep-dip.jpg
sheep-dip.jpg (9.72 KiB) Zobrazeno 1721 x
Vítejte u další recenze, dnes si představíme blended malt whisky s trochu zvláštním názvem Sheep Dip, což by se dalo přeložit jako dezinfekce na ovce.
Sudy s načerno vypálenou whiskou totiž kdysi skotští farmáři před výběrčími daní a také svými manželkami označovali jako Sheep Dip. Tento termín se používal jako obecný název pro insekticid proti klíšťatům a dalším parazitům u ovcí.
Osiřelé značky se ujala společnost Spencerfield Spirit Company a ze smesi šestnácti single maltek starých od 8 do 20 y jim Richard Paterson namíchal výsledný produkt. Kromě Sheep Dip mají v nabídce i mladší (5y) blended malt Pig's Nose a pak vlajkovou loď Sheep Dip Old Hebridean 1990, ročníková whisky v limitované edici vyrobená Petersonem ze tří single maltek , 19 y Dalmore, 21 y Fettercairn a 25 y Ardbeg, zrající v nových sudech dalších 15 let.
Farma Spencerfild, kde nezávislá firma Spencerfield Spirit Company sídlí, je stále funkční, její základy stojí na stejném místě již od roku 1559.
Ale zpátky k ochutnávce naší standartní Sheep Dip whisky.
Obsah alkoholu 40%, cena na ostrovech od 25 £.
SD.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21628
Barva:
Aroma:Ve vůni ořechově medová, smetanová, sladce ovocná až květinová, sladová, má v sobě něco z Ballantinky Finest, ale mnohem bohatší a znásobené, připomíná mi také Glen Ord 12y.
Z vůně se mi úplně sbíhají sliny. (83 b)
Chuť:V chuti jemně sametová, hořkosladká,vanilkovo-melounová,s lehkou hřejivou dochutí. Za vůní trochu zaostává. (77 b)
Body:80
Shrnutí:Myslím, že příznivci lehkého stylu whisky by si mohli i někaký bod přidat. Možná i dobrá volba pro začátečníky, kteří mají trochu obavy z Islay stylu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 437
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Praha

Re: Sheep Dip

Příspěvek od Rog »

Otestoval som 0,05l vzorku (minifľaštička z Ratia) tejto whisky doporučenej v knihe Iana Buxtona http://whisky.nethar.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=7
Recenziu pojmem ako komentár k jeho poznámkam. Najprv som testoval, následne čítal. Buxton bude kurzívou.
Aroma:Dost květinová s medem, slad a čerstvé ovoce. U mňa je to jemná zatuchnutosť, pomaranče, acetón, medovina, s istým váhaním slanosť, celkovo príjemne dráždivá, aj keď nevýrazná.
Chuť:Dominují čisté sladové whisky z Highlandu a Speysidu, které mají svou váhu, aniž by chyběla jemnost a vyrovnanost. Jemnosť a vyrovnanosť IMHO chýba. Chuť je sladko-horká, cítiť slad, inak tam chýba nejaké "to - ono" , ktoré by ma zaujalo. Dokonca by som chuť označil za "blendovitú".
Dozvuk:Je zajímavé sledovat, jak se přesazuje komponent z Islay a přidáva kouř, přetrváva také koření. Stredný v trvaní, slabý v intenzite, končí horko a zatuchnuto.
Shrnutí:Sklamanie. Možno som nemal vo forme testovacie bunky, možno ma ovplyvnilo nachladenie, ale horkosť túto whisky ničí a zaraďuje ju k lacným blendom. Možno by som ju doporučil niekomu, kto má rád drsné tóny. Ako vidím s Hunterom sa zhodneme na horko-sladkej chuti. Tak kto má chute s Hunterom skalibrované a horkosť mu nevadí by jej asi mohol dať šancu :think: . Mňa, ako ste si asi všimli, zatiaľ nepresvedčila.

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9668
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Sheep Dip

Příspěvek od Nethar »

Tak furt lepší Sheep Dip než Deep Sh... nebo nic vlastně.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 709
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Sheep Dip

Příspěvek od zyki »


Odpovědět