Johnnie Walker 15 yo Green Label

Vatted whisky - směs jednosladových whisek
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od salam15 »

Nemala, ale určitě stúpne :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
FOL_65

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od FOL_65 »

Už je opäť v predaji - viď https://www.masterofmalt.com/whiskies/j ... sky/?srh=1
Ako vidíme, cena veľmi nestúpla.
Dnes som sa náhodou dostal k ešte jednému kúsku Green Label, ale v cene 38 EUR :D
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od zombice »

Jj, taky jsem si všimnul, že je opět v prodeji, když mi přišel newletter s cenou 37,50 euro.. Špekulanti asi budou muset otevřít a ty co mají akorát posláno na aukce asi čeká nemilá zpráva :-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od Nethar »

To jsou ta rizika podnikání ;) A má to jiný design, že by ty staré mohly aspoň kvůli tomu stoupat na ceně, nebo to obnovili se vším všudy, takže nějaká sběratelská hodnota nepřipadá vůbec v úvahu? Jestli je to furt stejné, tak je momentálně na světě hodně sběratelů opilých Walkerem :-) Naštěstí se to dá velmi dobře pít.
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od zombice »

Jediný co jsem si narychlo všimnul je to, že ta nová serie má korkové uzávěry. Jestli se nepletu, tak ty staré byly obdobně jako Red/Black label jen šroubovací, ne? Takže zcela jiný design láhve, to je jasný :D Teď koukám na to foto na MoM a opravdu i krabice jsou trochu jiné. Obsah by měl být snad stejný (Talisker/Linkwood/Cragganmore/Caol Ila), což je dobrá zpráva pro ty, co to kupovali kvůli pití ;-)
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od salam15 »

Podle mne i ta stará edice měla korek asi jako jediný Walker. Teda u Blue label bych ho čekal taky, ale ten jsem neotvíral
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
FOL_65

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od FOL_65 »

Aj stará edícia má korok.
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker Green Label 15 yo

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/j ... een-label/
Aroma:Kouřová, sladová nasládlá, tony medu lehký náznak jódu. Citronová limonáda s mátou. Celkově příjemná a bohatá.
Chuť:Kouř, sladkost, teatree olej, jehličí, či pryskyřice. Mám pocit, že v ní při každém napití něco najdu. Jednou náznak cigaretového tabáku, jindy zemitost, a pak nějaké ovoce.
Dozvuk:Mírně štiplavý s příjemnou délkou. Ke konci jde výrazně do sucha a lehké trpkosti se stopami rašeliny a náznaky pepře.
Shrnutí:Jsem rád, že se opět dostala do výroby. Z mého pohledu jde o J. W., který stojí za ochutnání. Příjemně kouřová velmi zajímavá whisky. Velmi, možná až zbytečně dobře, pitelná. Taková jemnější míchaná sladová kouřovka. Konkurencí budiž Big Peat nebo Peat Monster ty jsou ale obě lepší, ale také výrazně, výrazně kouřovější.
Body:81
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Johnnie Walker 15 yo Green Label

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18354
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:výraznější voňavkové, luční med a kvítí. suchý a čerstvý A.o., rohlík. jablečná sladká ovocnost (golden), papája. jehličí. (b.2/3)
Chuť:nasládlý kouř. med. pak přidává dřevo a koření. čokoláda a ořechové slupky. (b.3/4)
Dozvuk:tmavá čokoláda, pomerančová marmeláda bez hořkosti, lehce dřevo a suché stéblo trávy až zůstane větrový kouř. (b.1/2)
Shrnutí:to vůbec není špatné pití. našel jsem ve skříňce zapomenutý vzorek od Huntera (díky). líbí se mi víc než souběžně porovnávaný Blue Label. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Johnnie Walker 15 yo Green Label

Příspěvek od Nethar »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15782
Web:https://www.johnniewalker.com/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Akce:Tajemné vzorky od Huntera
Aroma:No tak snad první, kde si jsem jistý, že je to whisky (tudíž to asi bude první newhisky). Méně výrazné, slabší aroma, mírně nasládlé. Citrusové, nic tak moc nevybočuje z řady, možná trochu sherry oříškové.
Chuť:Dobré, trochu pepřové, tak akorát dřevité.
Dozvuk:A zase dozvuk hovězích jater, nasmrádlá zoo, ble ;-) Říkám si, že jsem už možná zlikvidovaný jedničkou a trojkou, i když jsem si dal radši velkou pauzu, tak se ještě cpu pečivem a nalévám si bokem Exotic Cargo od SMWS. No zdá se ok, žádná stará hovězí játra v něm necítím, tak se vracím zpět ke slepému vzorku. A jsou tam! Kazí mi to celý dozvuk, těžko říct, jestli to někomu může být příjemné.
Shrnutí:Škoda, protože vonělo to docela dobře. Netuším zase, co to je. Ten styl mi ani nic neříká. Může to být nějaký blend a třeba taky divný finish styl rum a třeba taky něco úplně jinýho :-)
Koukám, že když josé napíše "větrový" (Plantation St. Lucia, Walker Green i Caroni 15 yo), tak to u mě znamená něco nepříjemného, dezinfekčně umělohmotného nehodící se k okolní sladkosti a tak vůbec :-) Dobře vědět ;-)
Odpovědět