González Byass Leonor 12 yo Palo Cortado

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

González Byass Leonor 12 yo Palo Cortado

Příspěvek od xenopus »

GB_Leonor_12yo_PaloCortado_TWE.jpg
Alkohol:20 %
Barva:+2 s nahnědlými odlesky
Podrobnosti:0,75l lahev L173531 MFG 1138526
Aroma:Docela sladké, přítulné, vrstevnaté, komplexní. Od svěží citrusovosti a vůně hroznového moštu přes vážnější tóny sušeného ovoce a sušené grepové kůry až k charakterní kůži a dubové tříslovosti. To vše ozvláštněno sušeným mletým zázvorem a máslem.
Chuť:Zpočátku sladká, ale postupně se vysušuje. Dominují sušené třešně a ořechy, postupně převládá suchost kůže a sušících se tabákových listů.
Dozvuk:Vlastně suchý, jen s lehkými sladkými vlnkami. Po ovocnosti zůstává jen nezřetelná vzpomínka. Kůže, tabák, pocit tříslovatosti na jazyku. Usychající květ růže, tmavá čokoláda.
Shrnutí:Bodega González Byass je celosvětově známá, i mezi whiskaři. Můj první pokus s ní skončil v zásadě úspěšně - dostal jsem, co jsem čekal. 12 € za lahev mi rozhodně není líto. Import z W&GM Dresden 2018. Při pokojové teplotě má zajímavý nos, opravdu mě bavilo k ní čichat, ale zase na jazyku to pak byl trochu ústup. Coby vychlazený aperitiv byl nos velmi neprůbojný a nezřetelný, ale zase se hezky na jazyku zahříváním postupně uvolňovaly jednotlivé chutě od těch lehčích (ovoce) až po ty těžší (tuky jako máslo, mandle a ořechy). Jen při tom vychlazení pak ještě více dubovatěl jazyk - člověk toho prostě nesmí vypít moc najednou.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět