Pedro Ximénez 12 yo Williams&Humbert

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Pedro Ximénez 12 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Nethar » 04 čer 2013, 15:33

pedroximenez.jpg
Web:http://www.williams-humbert.com/
Barva:
Alkohol:18 %
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:sirob (vaříme cukrovou řepu, vaříme), švestková povidla, fíky - takovou vůni a navíc v takové intenzitě jsem nečekal, to se nedá srovnávat s obyčejnými sherry a portskými, co jsem doposud ochutnal
Chuť:Sherry je neskutečně husté, medovité, koncentrované, sladké. Těžko mě brát vážně, protože jsem v této oblasti začátečník, ale jsem unešen.
Dozvuk:Dlouhý a sladký, povidla, hrozinky, jitrocelový sirup na kašel, mňam.
Shrnutí:Ano, je to velice sladké, nečekejte, že dáte láhev na posezení. Je to skutečně spíše takový zákuseček k jídlu. Obrovsky mě ale nadchnul. Občas jsem kupoval nějaká levnější fortifikovaná vína, ale bylo to spíše pro ženu a hlavně jsem z toho byl přeslazený bez většího nadšení (suchých jsem měl pár a nezaujala) - teď jsem však bez váhání na základě této láhve investoval do několika lepších lahví sherry a portského (kromě jiného samozřejmě znovu tuto), tak jsem zvědavý a recenze budou v dalších týdnech následovat.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedro Ximénez 12 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter » 04 čer 2013, 18:15

Barva:
Alkohol:18 %
Původ:Španělsko
Aroma:Vůně je krásně plná, převládá melasa, sirup proti kašli a hromada povidel.
Chuť:Povidla, lékořice a med, které někdo naředil Jägermeisterem. Je to spojení sladkého s trochou slanosti, asi jako některé lékořicové bonbóny.
Shrnutí:Tohle je unikát mezi víny, něco tak hutného a koncentrovaného nemá obdobu, ani ledová či slámová vína nejsou tak hustá. Barva je olejnatá, tmavě hnědočerná, na sklence zůstávají ne slzy, ale sklenka je celá potažená hustým sirupem. Pochutnal jsem si moc, skvělý dezert pro ty , co mají rádi sladké. Doma mám od tohoto výrobce i verzi 20y, takže jsme zvědav na srovnání s už tak skvělou 12y.
Perlička na závěr. Na lahvi je od firmy Global wines vtipná nálepka, že se jedná o přírodní víno suché, pánové ve firmě budou asi náramní šprýmaři a odborníci na slovo vzatí. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět