Canasta Cream Williams&Humbert

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Canasta Cream Williams&Humbert

Příspěvek od Nethar »

canasta.jpg
Web:http://www.williams-humbert.com/
Barva:
Alkohol:19,5 %
Odrůda:Palomino a Pedro Ximenez
Typ:sladké
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:ořechově sladké, vzadu prosakuje něco trochu svěžějšího, nakyslejšího, ovocného
Chuť:jemné, sladké, trochu vínově nakyslé
Dozvuk:příjemný sherry dozvuk, spíše kratší
Shrnutí:Jedno z těch řekněme běžných levnějších sherry, tak jak ho "znám", velmi dobře a rychle pitelné.
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Canasta Cream Williams&Humbert

Příspěvek od tornado »

Blend Oloroso a Pedro Ximenez, stařeno v dubových sudech. V oblasti sherry moc zkušeností nemám, ale nějak člověk začít musí. Tak hurá do toho.

Canasta Cream Williams&Humbert

Alkohol:19,5 %
Barva:
Velikost:lahev 0,75l
Aroma:Voní hezky a zajímavě. Dominují vlašské ořechy. Lehce koňakový nádech (přezrálé rozinky, stopa lékořice), dále datle a fíky.
Chuť:Až likérově sladká. Vlašské ořechy, velmi lehce lékořice a jemný náznak citrusové kyselosti.
Dozvuk:Med s nepatrnou hořkostí, dřevo. Dále se objeví náznak kávy, medovníku a švestkových křížal.
Shrnutí:Na mě je to možná až moc sladké. Jedna sklenička je pro mě tak akorát. Příjemné pití k dezertům nebo kávě.
Naposledy upravil(a) tornado dne 08 črc 2017, 18:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Canasta Cream Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Mrkni v sekci sherry na základní informace a dělení. Oloroso je jeden ze stylů sherry, nejde o odrůdu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Canasta Cream Williams&Humbert

Příspěvek od tornado »

Hunter píše: 08 črc 2017, 16:18 Mrkni v sekci sherry na základní informace a dělení. Oloroso je jeden ze stylů sherry, nejde o odrůdu.
Díky za upozornění. Tohle se mi na alkoholu líbí, že se člověk vlastně neustále vzdělává. Trochu mě zmátlo to, že Palomino na etiketě nikde není zmíněno. Pár lahví sherry doma mám, tak doufám, že se v tom časem zorientuji. Upravil jsem recenzi, snad je to teď po faktografické stránce OK.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Canasta Cream Williams&Humbert

Příspěvek od Walter »

Web:http://www.williams-humbert.com
Alkohol:19,5 %
Barva:
BarCode:8410028030903
BottleCode:T3 L17132 17:36
Velikost:Lahev o objemu 0,75 l
Aroma:Celkem hutné, výraznější. Dominuje sladká vůně vlašských ořechů s medem a hrozinkami. Tomu sekunduje připomínka třtinového cukru, červené víno ze staršího dubového sudu a hrst zralých višní s nepatrnou kyselinkou. Máme tu ale i příspěvek v podobě velmi jemného koření, stopu kůže či náznak exotického dřeva. Za tím vším se pak skrývá téměř nepostřehnutelný alkohol. Ušlechtilý, mírný, jen zpovzdálí přihlížející. Dáte-li nos těsně ke skleničce, hluboce se nadechnete, neměl by vám uniknout.
Chuť:V ústech lze zaznamenat většinu popsaného výše. Ačkoliv jazyk po chvíli nepatrně reptá. Jaksi usoudil, že předvedený obraz byl na první pohled přeci jen bohatší. Asi ano, je to tak. Během převalování, a především pak po polknutí; ale to už je na jiné vyprávění, dochází k určitému úbytku barevnosti i dříve zřetelných detailů. Vše je postupně jednodušší. Přesto stále dobré, především sladké, konzistencí až maličko táhle sirupovité.
Dozvuk:Rychlejší odeznívání chuti. Později s pikantní přiznávkou vystupujícího koření (vanilka, lékořice) a čerstvého dubového dřeva.
Shrnutí:Slušné sherry. Sladké, hřejivě uspokojivé. Mlsání za dostupnou cenu.
Odpovědět