Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Nethar »

donguido.jpg
Web:http://www.williams-humbert.com/
Barva:
Alkohol:18 %
Odrůda:Pedro Ximénez
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:A je to tu zase! Pedro Ximénez! Cukříček v té nejkoncentrovanější podobě! Už jak si čichnu, tak jsem přeslazený. To je to, co znám z 12leté verze. Sirob. Povidla. Rozinky.
Chuť:megasladkost, husté, datle a fíky, perník
Dozvuk:dlouhotrvající lepivá sladkost v ústech
Shrnutí:Další paráda v podání sladkého Pedro Ximénez (teda pokud máte rádi lepidla). Vzhledem k poloviční ceně naprosto bez problémů zůstanu u dvanáctky, zase tak drastický rozdíl tam necítím, ale tohle je každopádně lahoda lákající k vyzkoušení. Dvanáctka se vypařila hrozně rychle, ale mám už další láhev, tak pokud se do jejího načnutí nevypaří i tahle dvacítka, ještě je snad porovnám vůči sobě.
Časem až dopiju zásoby a bude mě zase honit mlsná, určitě zase zapátrám mezi sladkými sherry. Zase tak moc se jich v ČR sehnat nedá, tak to lov nebude asi příliš dlouhý. PX nejspíš těžko zklame, jsem osobně zvědavý, jaký je Moscatel, což by měl být druhý sladký typ sherry.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Nethar píše: Časem až dopiju zásoby a bude mě zase honit mlsná, určitě zase zapátrám mezi sladkými sherry. Zase tak moc se jich v ČR sehnat nedá, tak to lov nebude asi příliš dlouhý.
Při té příležitosti vkládám článek ohledně sherry, a hlavně objednávání vín ze Španělska s odkazem v diskuzi pod článkem na konkrétní španělský e-shop. Dala by se spáchat i nějaká větší objednávka ve více lidech, v případě zájmu a kladné odezvy.
http://www.jizni-svah.cz/2011/10/bajecn ... ou-ze.html
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Nethar »

Ještě jsem portskými a sherry předzásoben, ale vypadá to velmi slibně, asi bych do toho dříve či později šel, nabídka je zdá se slušná, najít si nějaké přijatelně drahé PX a občas si ho ve větším objednat (jednou týdně třicet flašek), to by šlo. Zrovna dneska jsem vyhazoval flašku tohohle Pedra Ximenez z recenze a byla to smutná chvíle :cry: Chtějí za něho ale šílené prachy, ten mladší bráška zcela stačí a možná dokonce i tím jitrocelovým sirupem by se to dalo v nouzi nahradit :mrgreen:
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od sandrider »

Hunter píše:
Nethar píše: Časem až dopiju zásoby a bude mě zase honit mlsná, určitě zase zapátrám mezi sladkými sherry. Zase tak moc se jich v ČR sehnat nedá, tak to lov nebude asi příliš dlouhý.
Při té příležitosti vkládám článek ohledně sherry, a hlavně objednávání vín ze Španělska s odkazem v diskuzi pod článkem na konkrétní španělský e-shop. Dala by se spáchat i nějaká větší objednávka ve více lidech, v případě zájmu a kladné odezvy.
http://www.jizni-svah.cz/2011/10/bajecn ... ou-ze.html
Já bych do toho šel :) Jinak solidní nabídku sherry mají v Diosu http://vinoteka.dios.cz/dezertni-vina-s ... kup7.3.php
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Hmmm, ten Dios překvapil, to je zatím nejširší sherry nabídka z českých e-shopů, co jsem viděl.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Jerry1 »

Jelikož jsem se loni účastnil objednávky sherry přeš Honzu Čeřovského (Jižní svah), obdržel jsem dnes niže uvedený email. Pokud má někdo o něco zájem, prosím o celkem rychlou reakci, aby bylo vůbec ještě co kupovat (ideálně zítra, nejpozději ve čtvrtek). A protože je ta nabídka určena mně, tak raději v případě vašeho zájmu počítejte s tím, že bych za nás zaslal hromadnou objednávku já. Pokud by si mohl každý objednat na sebe, dám vědět.


Zdravím,

a přicházím opět s nabídkou sherry. Rok se sešel s rokem, zásoby jsou vypity. Tentokrát jsem prostě neměl čas dělat složitou tabulku kdo co chce a pak to různě doma skládat do krabic, navíc se chystal udělat degu/seminář o sherry (viz sherry.pinot.cz) a potřeboval vzorky. Minule to byla děsivá pakárna, sežralo kvanta času, trvalo měsíce vše rozdistribuovat a vůbec. Tentokrát jsem prostě objednal oblíbené věci z let minulých a kousky co mám sám rád. Dneska zásilka dorazila. Zde seznam: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing

Ceny finální spočítané se všemi náklady/poplatky a decentně zaokrouhlené nahoru na celé pětikačky. Pár vín, k mé velké lítosti, podražilo. Na vině je mírně kurz eura, ale i některá vína prostě šla nahoru. Třeba N.P.U. zdražilo dost, sviňa. Což chápu, předtím bylo nesmyslně levné. Ale stejně zamrzí. Náš dovozce ho měl ještě nedávno dokonce levněji (asi VO ceny) než jsem ho teď kupoval já, ale už neprodává. Nu což. Pokud máte o cokoliv zájem, prostě mi napište maila. Čím dřív rozprodám tím lépe (a větší šance, že to zase někdy zopakuji), ve sklepě se nedá hnout :) Převzetí ideálně u mne doma či kanceláři v Praze, do Brna bych to zase rád poslal hromadně když se nějak domluvíte. Možno také přes Doručenku, kdyby nešlo jinak. Pokud vás cokoliv zajímá, tak se ptejte.

Honza
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Jarku díky za nabídku, rád bych jí využil. Měl bych zájem o tato 4 vína: 1. VIÑA 25 275 Kč, 2. PEDRO XIMENEZ SANCHEZ ROMATE 225 Kč, 3. SOLERA 1847 G.BYASS 240 Kč Oloroso a 4. VIÑA AB AMONTILLADO G.BYASS 260 Kč Amontillado.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Jerry1
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2122
Registrován: 05 dub 2011, 20:11
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Jerry1 »

Hunterova objednávka odeslána směrem ku Praze. O dalším budu informovat...
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:18 %
Původ:Španělsko
Aroma:Hutný sirup, lékořice, slupky z čerstvých vlašáků, Jägermeister.
Chuť:Sladká a zároveň štiplavě nakyslá,dřevo a vlašáky, ty jsou i v dochuti. Viskózní, lehce lepivé sherry.
Shrnutí:Opět výborné sherry, perfektní dezert po večeři.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Petr.D
Znalec
Znalec
Příspěvky: 575
Registrován: 21 pro 2011, 13:19
Bydliště: Brno

Re: Don Guido Pedro Ximénez 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od Petr.D »

Včera jsem porovnával s Oxfordem 1970 a ten je ještě hutnější a sladší, celkově však rozhodně Don Guido vítězí.
"všechny nerašelinné whisky jsou hnus"
Odpovědět