Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1396
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Dos Cortados Rare Old Dry Palo Cortado Solera Especial 20 yo Williams&Humbert

Příspěvek od tornado »

Dos Cortados Solera Especial Palo Cortado Sherry.jpg
Dos Cortados Solera Especial Palo Cortado Sherry.jpg (11.24 KiB) Zobrazeno 1895 x
Alkohol:21,5 %
Barva:
Web:http://www.williams-humbert.com/en/dos-cortados-solera-especial-20-anos-2/?sub=202&sub_b=190
Velikost:Vzorek o objemu dva centilitry z RumFestu 2017. Ano, i sherry tam bylo možné ochutnat.
Aroma:Hezky hutné, bez jakékoliv sladkosti. Zprvu se nejvýrazněji projeví vlašské ořechy podkreslené perníkem, kůží, lakovaným nábytkem a lehkou stopou oloupaného proutku. Po odstání se zvýrazní aroma kůže a vlašské ořechy dostávají až olejový nádech. Aroma se mi líbí.
Chuť:Suchá, ze začátku lehce citrusově kyselá s jemnou stopou po ovocném octu. Velmi rychle nastoupí chuť skořápek vlašských ořechů a opálené dřevo. I chuť se mi líbí.
Dozvuk:Doznívá dlouho. Na okamžik dominují dřevo a vlašské ořechy, ale rychle je vystřídá kůže. Dozvuk intenzivně zaplní ústa. Po několika doušcích velmi nepatrný náznak kouře. Místy má lehce svíravý charakter, pro mě ale nic nepříjemného, právě naopak.
Shrnutí:Moc hezký kousek se zajímavý aroma a chuťovým profilem. Na něco takového se jen tak nezapomíná. Určitě není pro každého. Dokážu si přestavit, že mnoha lidem zkřiví úsměv a nebude jim vůbec chutnat. Tohle prostě není žádný sladký lepidýlko pro načinčaný paničky. Pokud se naskytne možnost další ochutnávky, rád ji využiju. Možný kandidát na zakoupení lahve.

Odpovědět