Tanqueray No. Ten

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Tanqueray No. Ten

Příspěvek od Nethar »

Tanqueray No. Ten
Tanqueray No. Ten
tanquerayNoTen.jpg (10.94 KiB) Zobrazeno 7072 x
Ještě jednu dvojici ginů jsem si zkusil porovnat, hodnocení tak nějak pomíchám dohromady a zkopíruju do obou vláken:

Bathtub Gin - 43.3% - z produkce Professor Cornelius Ampleforth (už jsme tu od nich měli Besmoked vodku - http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=550) - Anglie
Tanqueray No. Ten - 47.3% - London Dry Gin - http://www.tanqueray.com/ - Anglie

Když mrknu na Bathtub Gin, připadá mi čirý jako voda, ale v porovnání s Tanqueray je ještě docela "špinavý".
Bathtub voní klasicky ginově, mně se okamžitě vybaví tonik. Jsou tam citrusové vůně, ale celkově voní spíše tak nějak hořce (a to je super, prostě jako tonik). Tanqueray je proti němu ovocnější, citrónovější, kyselejší, ne tolik kořenitý. Budeme-li hodně zaokrouhlovat, tak k sobě ale zase příliš daleko nemají (v očích (nose) neznalce ginů ovšem). Bathtub mi přijde bohatší, mohutnější.
V ústech je Bathtub nečekaně kořenitý - jasný hřebíček, vybavil se mi badyán, ale ačkoliv jsem právě očuchal všechny ostatní skleničky a sáčky v kuchyni, nemáme ho, takže nemohu ověřit, ale je to takový pocit, jako když se nechtěně zakousnete do nějakého nového koření a podobných věcí. Je to překvapivé vzhledem k vůni - koření v ní je, ale ne tak intenzivní jako pak v puse. Ve stejném duchu se pak vine i dozvuk - s takovou silou ho samozřejmě cítíte v puse dlouho.
Tanqueray oproti tomu zůstává v citrusové rovině - k citrónům se přidává výrazný pomeranč. Je to celé také mírně kořeněné, ale narozdíl od vůně zde jsou prostě rozdílní - Bathtub je kořenitá cuť, Tanqueray citrusově ovocná. Tanqueray také o dost více štípe, hned se dívám na procenta, mírný rozdíl tam opravdu je. Rozdílný charakter Tanqueraye odsuzuje k méně výraznému dozvuku, o to je zajímavější - ještě dlouho naprázdno polykám a vychutnávám si ty nahořklé pomeranče nebo grepy.
Těžko porovnávat, protože nakonec z toho vyšly jako dvě úplně rozdílná pití. Mému srdci byl dnes blíže citrusový Tanqueray.
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanqueray No. Ten

Příspěvek od evening »

Tak biely alkohol okrem bieleho vína mi nikdy nechutil, ale napodiv nedávno som bol nútený v rámci prípitku vypiť gin Kingston, ten s tou zelenou nálepkou v hranatej fľaši.... a?..... bolo to prekvapivo drsné, ale pitné!
Červík sa zahlodal a doprial som si Tanqueray No.TEN (po pátraní po dobrom gine). Dnes je fľaša v novom dizajne, ale neviem, či sa zmenil aj obsah.
Je to príjemné prekvapenie, pije sa veľmi dobre.
Chuťové pocity popísal Nethar, ja len dodám, že chuť a zamatový hrejivý dozvuk tohto ginu u je mňa výrazne posunutý pred vôňu. To ale nemá byť pre niekoho vodítko, že by mal snáď tento nedostatok. To len ja..... mám od určitej doby fyzický problém s čuchovými bunkami, ani whisky, ani nič mi nevonia tak, ako by malo. Bol som z toho dosť vykoľajený, pripadám si ako slepec... ALE.... trochu mi zjasneli chute a dozvuky :)
Přílohy
8e9c1a9c906c0f65830bd7f4e752b18f.jpg
Naposledy upravil(a) evening dne 24 srp 2019, 05:13, celkem upraveno 1 x.
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Tanqueray No. Ten

Příspěvek od lalos »

Info:Ikonický gin Tangueray v lahvi ve tvaru shakeru je jediným ginem, který byl uveden do síně slávy na The San Francisko World Spirits Competition. Bývá označován jako jeden z nejlepších, ne li nejlepší gin na světě. Název má podle kotle č10, na kterém je destilován. Kromě klasických botanicals je založený na bílém grepu,pomeranči, limetě a květech heřmánku.
Web:https://www.tanqueray.com/
Alkohol:47,3 %
Barva:Gin Clear
Velikost:Celá lahev
Aroma:Citrusy kam se podíváš. Pak až jalovec. Kyselost s eukalyptem, celer.
Chuť:Sladký, super pitelný. Voltáž navíc mu sluší, je ale přitom velmi jemný. Výrazně ovocně citrusový.
Dozvuk:Spíše kratší, jalovcový. Lehká hořkost citrusové kůry.
Shrnutí:Skvělý gin se kterým nemůžete šáhnout vedle. Výborný je čistý, s ledem i do míchačky prakticky s čímkoliv. Velmi povedená věc.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tanqueray No. Ten

Příspěvek od evening »

Kôli jeho skvelej chuti a pomarančovej vôni som ho dlho popíjal čistý.
Naproti svojmu presvedčeniu som toto leto do pohára cvrkol aj tonik, pridal ľad a bolo to prudko pitelné... a tak som to potom popíjal celé leto.
Výborný po celý rok.
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Tanqueray No. Ten

Příspěvek od tornado »

Tanqueray No. Ten

Alkohol:47,3 %
Barva:transparentní
Velikost:miniatura 5 cl
Aroma:Lehké, výraznější. Dominuje kořen anděliky, dále jalovec, kardamom, nepatrně černý pepř, mentol, růžový grep a citronová kůra. Po odstátí se výrazně nezmění.
Chuť:Lehká, nasládlá, výrazná. Kořen anděliky, pomerančová kůra, jalovec, kapka citronu a náznak hořké grepové travnatosti.
Dozvuk:Chuť rychle ztratí tělo, objeví se stopa jemné pepřové pálivosti (ta po několika doušcích hezky zesílí) a zanechává nasládlý dojem po růžovém grepu.
Shrnutí:Příjemný kousek.
Odpovědět