Russian Standard Original

Odpovědět
PanzerKiller
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 35
Registrován: 26 črc 2019, 19:06

Russian Standard Original

Příspěvek od PanzerKiller »

Vzorek:celá láhev 1.0l
Barva: čirá
Alkohol:38 %
Aroma: čistý alkohol, trochu chleba
Chuť:mírně alkoholická, postupně přecházející v jemné pálení, s plným tělem, moučný chleba
Dozvuk: jemný, mírně alkoholický, voňavý
Shrnutí:Russkij Standard Original je stálící mého baru a pro mne jasný šampion v poměru cena/výkon. Nadprůměrně dobrá vodka s nezaměnitelnou chutí.
Body:85% tj. 85
Když whisky tak skotskou - když vodku tak ruskou. Pokud vás v kapse pálí hodně peněz, tak ultra prémiovou Belugu, pokud méně, tak Russkij Standard je skvělá volba. Russkij Standard je značka která vznikla až po rozpadu SSSR, tuším že v roce 1996. Já se o ní poprvé dozvěděl v jistém ušatém magazínu a láhev téhle vodky byla vůbec první lahví alkoholu kterou jsem si kdy koupil. Láhev inspirovaná obřím kremelským zvonem, v matném skle, s typickou etiketou s vlčí a orlí hlavou a podpisem slavného chemika Mendělejeva. Uvnitř se skrývá velmi dobrá vodka, jejíž kapky jen líně stékají po stěně sklenice. Russkij standard má typickou, pro mne nezaměnitelnou chuť, ve které je cítit opravdu cosi z chleba, dá se říci že je docela tělňatá, byť je to pořád "jen" vodka, tedy zušlechtěný alkohol, ale jeho chuť je velmi právě díky oné tělnatosti a chlebovosti (lépe to popsat neumím)vemi specifická a ve své cenové kategorii - alespoň za mne porážející například v ČR tradiční finskou konkurenci, levnější "akční" konkurence se nemůže k téhle novodobé klasice ani příblížit. Spolu s Finlandii a nepoměrně dražší (ale už ultra jemnou) Belugou ji považuji za nejlepší vodku a asbsolutní šampionku v poměru cena/výkon. A protože jsem přešel přece jen na chuťové rozmanitější rumy a single malt whisky, už ji i zůstane.
Odpovědět