Crystal Head

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Crystal Head

Příspěvek od Nethar »

Dneska jsem četl o Crystal Head vodce, je to taková komerční luxusní záležitost, ale poměrně dobrý nápad, tak to vkládám aspoň do sekce pokec. Tento nápad zaštiťuje známý herec Dan Aykroyd, s nápadem přišel před pár lety, už se mi to nechce znovu dohledávat. Je v tom jakoby něco magického díky té lebce (bylo nalezeno na světě několik takových lebek, asi znáte posledního Indiana Jonese, i když to mají být údajně Mayské nebo jaké artefakty, ukázalo se, že jsou stejnak z Evropy někde z 19. století nebo kdy), vodka je snad čtyřikrát destilovaná, filtrována před dřevěné uhlí a pak ještě přes nějaké speciální diamanty, aby bylo proč machrovat ;-) Vypadá to ale dobře, lahve se vyrábí v Evropě.
http://crystalheadvodka.com/welcome
http://www.masterofmalt.com/vodka/cryst ... gn=13thdec


Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal Head

Příspěvek od Nethar »

Testováno v rámci přímého porovnání - North Cove Oak Aged Vodka, Besmoked Vodka a Crystal Head Vodka. Upozorňuji, že jsem (a nejspíš zůstanu) ve vodkách naprostým začátečníkem.
CrystalHeadVodka.png
WWW:http://crystalheadvodka.com/
Alkohol:40%
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Křišťálově čistá, stejně jako Besmoked Vodka, stejně jako by asi vodka měla být. Na vůni necítím v podstatě nic. Říkám si, že jsem oblblý od Besmoked vodky, tak porovnám s North Cove, ale ta mi stále mírně voní, kdežto Crystal Head ne. Teda ne, že by to nemělo aroma, ale je to takový čistý alkohol, možná trošku sladkosti, ale jen tak miniaturně. Vznáší se tam trochu ovocné nasládlosti, ale možná je to jenom moje podvědomé spojení - vodka - broskvová vodka - promiňte mi to nemístné srovnání. Co bychom však chtěli od vodky za aroma, že.
Chuť:Besmoked jsem si kvůli výraznosti dal nakonec. Tohle piju tedy jako druhé a oproti 50% u North Cove je 40% zde jenom takový vtípeček, zahřívá v ústech ale neštípe, hezky jemná a hladivá.
Dozvuk:Čistý vodkový dozvuk, žádná výraznost, protože jsem ve vodce začátečník a neumím si asi vychutnat tu čistotu a jemnost, musím říci že až nudná.
Shrnutí:Pěkná zkušenost s vodkami, jsem rád, že jsem je vyzkoušel. Tohle byl trojboj spíše lepších vodek, alespoň vzhledem k tomu, co jsem doposud z vodek pil, jsem rád za tuto zkušenost, ale myslím že se vracím zpátky k whisky. Věřím, že Crystal Head je určitě premiové pití, ačkoliv jsem měl původně podezření, že je to jenom kvůli tomu, že za ní stojí Aykroyd a že má tak skvělou flašku, teď se potvrdilo, že je opravdu jemná a pokud se kvalita vodky posuzuje dle absence negativních vedlejších vjemů, tak tohle nemělo pro mě žádné. Ještě bych přidal pár pozitivních a je to ;-) Zvažoval jsem to jako nápad, až mi někdo někdy bude chtít koupit nějaký dražší dárek pro nějakou speciální příležitost, ale asi by to muselo být jenom kvůli designu, nějak si ji neumím vychutnávat.
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Crystal Head

Příspěvek od kalik »

Dobrá recenze, jen bych odstranil ty spekulace o tom, že se ukázalo, že ty nalezené lebky jsou z 19.st. z Evropy. Je to zbytečná spekulace :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal Head

Příspěvek od Nethar »

Já jsem se o to nikdy nijak nezajímal, takže nemám nějaké konkrétní podklady a nic podrobného o tom nevím, tu zmínku jsem sem vkládal už loni v prosinci, když jsem na Crystal Head vodku poprve narazil a založil jsem ji pokud si dobře vzpomínám na tomto článku, ze kterého vyznívá, že zkoumané lebky z předkolumbovské éry nepocházejí a spekulací je tedy spíše tvrdit opak. Chtěl jsem tím upozornit hlavně na to, že to na mě působí celé jako takový luxusní a trochu snobský produkt - lebky dva tisíce let staré, vodka filtrovaná přes diamanty, apod., nicméně s dobrým nápadem.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Crystal Head

Příspěvek od Hunter »

Omlouvám se za nezdvořilost, ale mě ty lebky-lahve víc než luxusní přijdou jako z pouti, Made in China. :lol:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal Head

Příspěvek od Nethar »

To už si vyřiď s Aykroydem, zhroutí se mu svět :-D Mně se líbí, vystavil bych si to do poličky, určitě to zaujme více než normální lahev, jenže bych to zároveň musel pít a za ty prachy se mi ten obsah už tolik nelíbí :-D
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Crystal Head

Příspěvek od kalik »

Doporučil jsem to jen z toho důvodu, aby se tu nerozpoutala zbytečná diskuze nad věcí, která s tímhle fórem nesouvisí, nebo jen velmi okrajově. Já jsem na toto téma přečetl několik článků, případně několik dokumentů, ze kterých vyplývalo něco jiného, ale to je už o tom, čemu chceme nebo nechceme věřit. Rovněž můžeme spekulovat, jestli všechny lebky jsou pravé, nebo jestli tam nejsou některé padělky. Pak by nebylo vhodné paušalizovat. Byla by to náročná debata stejně by to nikam nevedlo. Proto to doporučení ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
kalik
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 17
Registrován: 29 úno 2012, 20:43

Re: Crystal Head

Příspěvek od kalik »

Jinak lebka jako design lahve mi taky přijde víceméně "populistický", snažící se těžit z originality někoho nebo něčeho jiného, z nějakého artefaktu. To je jako byste udělali rum do flašky zpodobňující třeba golema. Asi by to bylo populární, ale mě se to zdá laciné a právě zaměřeno spíš na povrch. Povrchnost bych to nazval, přitom primárně jde určitě o ten obsah. Je to dělané jako pro masy a přitom si hrající na luxus. Tak mi to připadá.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Crystal Head

Příspěvek od Nethar »

Přesně tak, kaliku, to jsi vystihl, co jsem myslel - "hrající si na luxus". Láhev ve tvaru starého artefaktu (ačkoliv to tak vůbec není), známý a populární herec jako propagátor, překapávaní přes diamanty (nejsem chemik, ale skoro mi přijde, že to nebude mít vliv :lol: ), apod. Každopádně vzhledem k počtu prodejů a vysoké ceně jim to evidentně funguje, šmejdům :lol:
Ohledně té historie - dobrá, rozumím. Berme to tedy jako moji citaci wiki a případnou diskuzi rozviřme na jejích stránkách, já o tom skutečně nic moc nevím a aplikací Occamovy břitvy mi bylo vysvětlení z wiki sympatičtější.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Crystal Head

Příspěvek od Hunter »

Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět