Besmoked Vodka

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Besmoked Vodka

Příspěvek od Nethar » 03 bře 2012, 10:17

Testováno v rámci přímého porovnání - North Cove Oak Aged Vodka, Besmoked Vodka a Crystal Head Vodka.
besmokedVodka.jpg
Besmoked Vodka
besmokedVodka.jpg (11.07 KiB) Zobrazeno 3335 x
Navoněna jakousi kouzelnou kombinací kouře ze dřeva - javoru, jabloně, třešně, ořechu (pecan) a bílého ořechu (hickory). Navíc přidán rozmarýn, což čtu až teď při vkládání recenze, a možná je to onen tajemný vánoční dodatek, který jsem nedokázal správně při testu pojmenovat.
Výrobce:Professor Cornelius Ampleforth Branded Spirits
Alkohol:40.2%
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Barvově zcela neutrální, čistá vodička. Aroma... hmmm, hustý... fakt je zakouřená. Ale úplně jinak než znám z whisky. U whisky tomu říkám rašelina, kouř, uzené, tady je to ale mnohem čistší kouř ve skutečné podobě, jak je normálně cítit dým z ohně, kus rozžhaveného uhlíku, vidím se před lety ve sklepě, vyvařujeme prádlo, přikládám do kotle. Ještě jsem trochu přemýšlel, co mi to připomíná a vybavily se mi naše Vánoce a Štědrý den, ale furt tak nějak nevím proč - snad prskavky a jehličí.
Chuť:Jemně, smetanově, olejově se převaluje po jazyku, se stále stejným kouřem vyřazujícím z ní více a více. Babička právě vytáhla maso z udírny.
Dozvuk:Zajede do krku, polknu... uaaaha... porce kouře jak má být. Ne, to není Ardbeg, tohle je prostě kouř a jenom kouř, snad méně intenzivnější, ale o to čistší a konkrétnější.
Shrnutí:Pěkná zkušenost s vodkami, jsem rád, že jsem je vyzkoušel. Tohle byl trojboj spíše lepších vodek, alespoň vzhledem k tomu, co jsem doposud z vodek pil, jsem rád za tuto zkušenost, ale myslím že se vracím zpátky k whisky. Besmoked vodka je destilovaný kouř v příjemně naporcované intenzitě. Po jejím ochutnání jsem musel dochutnání dalších dvou vzorků odložit na druhý den, protože kouř byl všude.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od Hunter » 03 bře 2012, 12:57

Hm, to zní moc zajímavě, a kdybych měl nějakou z vodek ochutnat, tahle by byla favoritem. Kde jsi k ní Nethare přišel? Nedal by se zařídit jeden vzorek, že jsem tak smělý? :oops:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 bře 2012, 13:09

Bohužel jsem měl taky jenom vzoreček pro zajímavost a v ČR to asi k sehnání moc nebude, ale až někdy budu objednávat z masterofmalt, tak ti dám vědět, pokud tam ještě náhodou bude. Ale je to prostě takovej čistej kouřovej alkohol, možná by ti zachutnala, určitě ze třech testovaných bych ti u ní dával největší šanci, jenže je to prostě nesrovnatelné se zážitky jaké známe z Ardbegu, Lagavulinu, apod. Tohle je furt vodka a jestli ti normálně moc nejede (včera jsi to myslím někde psal a tím pádem je tvůj dosavadní postoj k vodce stejný jako můj), tak to asi ten kouř moc nezmění. Na druhou stranu jestli kouříš doutníky, dýmky nebo něco takového, tak z ní třeba budeš nadšený.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 03 bře 2012, 13:13

Jasný. Já myslel, že to máš přes někoho známého. ;) Ale postoj k vodce máme opravdu stejný, jen mě zaujal ten kouř.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

maiin

Příspěvek od maiin » 08 dub 2012, 20:15

Pro mě je vodka o čistotě a jemnosti (stejně jako Grappa). Zde pak nehraje roli počet destilací (ta šestkrát destilovaná TV vodka se nedá pít ani řitním otvorem), nebo marketingové nesmysly jako filtrace přes diamantový prach atp. - stačí kvalitní suroviny, super voda, správná destilace - a je to! My top three (best value): 1. Smirnoff No 55 2. Level 3. Belvedere, hands down! K čertu s kouřem ve vodce! Když chci kouř, dám si nějaký certifikovaný olej na šicí stroje ze Skotska :-) Teď mám zrovna ve sklence tu jódovou dezinfekci Laphroaig - a tam je kouře dost...

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 09 dub 2012, 12:39

maiin píše:Pro mě je vodka o čistotě a jemnosti (stejně jako Grappa). Zde pak nehraje roli počet destilací (ta šestkrát destilovaná TV vodka se nedá pít ani řitním otvorem)..
Hádám, že i VELEJEMNÁ vodka bude při konzumaci zmíněným otvorem dosti "výrazná" :character-jason:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět