Besmoked Vodka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Besmoked Vodka

Příspěvek od Nethar »

Testováno v rámci přímého porovnání - North Cove Oak Aged Vodka, Besmoked Vodka a Crystal Head Vodka.
Besmoked Vodka
Besmoked Vodka
besmokedVodka.jpg (11.07 KiB) Zobrazeno 7185 x
Navoněna jakousi kouzelnou kombinací kouře ze dřeva - javoru, jabloně, třešně, ořechu (pecan) a bílého ořechu (hickory). Navíc přidán rozmarýn, což čtu až teď při vkládání recenze, a možná je to onen tajemný vánoční dodatek, který jsem nedokázal správně při testu pojmenovat.
Výrobce:Professor Cornelius Ampleforth Branded Spirits
Alkohol:40.2%
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Barvově zcela neutrální, čistá vodička. Aroma... hmmm, hustý... fakt je zakouřená. Ale úplně jinak než znám z whisky. U whisky tomu říkám rašelina, kouř, uzené, tady je to ale mnohem čistší kouř ve skutečné podobě, jak je normálně cítit dým z ohně, kus rozžhaveného uhlíku, vidím se před lety ve sklepě, vyvařujeme prádlo, přikládám do kotle. Ještě jsem trochu přemýšlel, co mi to připomíná a vybavily se mi naše Vánoce a Štědrý den, ale furt tak nějak nevím proč - snad prskavky a jehličí.
Chuť:Jemně, smetanově, olejově se převaluje po jazyku, se stále stejným kouřem vyřazujícím z ní více a více. Babička právě vytáhla maso z udírny.
Dozvuk:Zajede do krku, polknu... uaaaha... porce kouře jak má být. Ne, to není Ardbeg, tohle je prostě kouř a jenom kouř, snad méně intenzivnější, ale o to čistší a konkrétnější.
Shrnutí:Pěkná zkušenost s vodkami, jsem rád, že jsem je vyzkoušel. Tohle byl trojboj spíše lepších vodek, alespoň vzhledem k tomu, co jsem doposud z vodek pil, jsem rád za tuto zkušenost, ale myslím že se vracím zpátky k whisky. Besmoked vodka je destilovaný kouř v příjemně naporcované intenzitě. Po jejím ochutnání jsem musel dochutnání dalších dvou vzorků odložit na druhý den, protože kouř byl všude.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od Hunter »

Hm, to zní moc zajímavě, a kdybych měl nějakou z vodek ochutnat, tahle by byla favoritem. Kde jsi k ní Nethare přišel? Nedal by se zařídit jeden vzorek, že jsem tak smělý? :oops:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od Nethar »

Bohužel jsem měl taky jenom vzoreček pro zajímavost a v ČR to asi k sehnání moc nebude, ale až někdy budu objednávat z masterofmalt, tak ti dám vědět, pokud tam ještě náhodou bude. Ale je to prostě takovej čistej kouřovej alkohol, možná by ti zachutnala, určitě ze třech testovaných bych ti u ní dával největší šanci, jenže je to prostě nesrovnatelné se zážitky jaké známe z Ardbegu, Lagavulinu, apod. Tohle je furt vodka a jestli ti normálně moc nejede (včera jsi to myslím někde psal a tím pádem je tvůj dosavadní postoj k vodce stejný jako můj), tak to asi ten kouř moc nezmění. Na druhou stranu jestli kouříš doutníky, dýmky nebo něco takového, tak z ní třeba budeš nadšený.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od Hunter »

Jasný. Já myslel, že to máš přes někoho známého. ;) Ale postoj k vodce máme opravdu stejný, jen mě zaujal ten kouř.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
maiin

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od maiin »

Pro mě je vodka o čistotě a jemnosti (stejně jako Grappa). Zde pak nehraje roli počet destilací (ta šestkrát destilovaná TV vodka se nedá pít ani řitním otvorem), nebo marketingové nesmysly jako filtrace přes diamantový prach atp. - stačí kvalitní suroviny, super voda, správná destilace - a je to! My top three (best value): 1. Smirnoff No 55 2. Level 3. Belvedere, hands down! K čertu s kouřem ve vodce! Když chci kouř, dám si nějaký certifikovaný olej na šicí stroje ze Skotska :-) Teď mám zrovna ve sklence tu jódovou dezinfekci Laphroaig - a tam je kouře dost...
Króča

Re: Besmoked Vodka

Příspěvek od Króča »

maiin píše:Pro mě je vodka o čistotě a jemnosti (stejně jako Grappa). Zde pak nehraje roli počet destilací (ta šestkrát destilovaná TV vodka se nedá pít ani řitním otvorem)..
Hádám, že i VELEJEMNÁ vodka bude při konzumaci zmíněným otvorem dosti "výrazná" :character-jason:
Odpovědět