Invergordon 40 yo 1965 DT Rare Auld

Obilné whisky
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Invergordon 40 yo 1965 DT Rare Auld

Příspěvek od josé »

invergordon9478.jpg
invergordon9478.jpg (16.01 KiB) Zobrazeno 8075 x
Info:test 3x Invergordon. Duncan Taylor , 12.1965-10.2006, sud č.15514, 238 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/9478
Web:http://duncantaylor.com/
Alkohol:50.3 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:sladké, rumové, výrazný kokosovanilkový nanukáč, A.O. dřevo. hladké s kapkou kanagonu. líbí moc. (b.3/3)
Chuť:zprvu trnoucí a drhnoucí dřevitost, lékořice, šťavnaté ovoce - meruňky, pomelo. se slinami se zjemní do čokolády. brnivě kořenité. (b.2+/4)
Dozvuk:hřejivý, pikantní, dřevitý. dřevo ustupuje a objevuje se sladší kokos s kapkou šťavnaté ovocnosti, rakytník a čokoláda. po dlouhé době se zjeví žitnozemitý nádech. (b.1/2)
Shrnutí:celkově je hodně do rumova, což mám rád. celkově sladěné. z testované trojice zaujal jednoznačně nejvíc. jsem rád za ochutnání a za 10€ taková cesta v čase rozhodně stála. vzorek z Whiskyherbst. (b.0+/1)
Body:7
Naposledy upravil(a) josé dne 02 říj 2017, 00:30, celkem upraveno 2 x.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od Hunter »

Pěkný úlovek. Lahví z 60. let tu moc nemáme, zatím bychom je spočítali na prstech jedné ruky. :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od Hunter »

To lochness:
Nebylo by lepší dát to do samostatného vlákna?
To josé:
V těch ročnících 1965-2016 máš chybku, to by byla padesátiletá.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od lochness »

Hunter píše: 28 zář 2017, 20:27 To lochness:
Nebylo by lepší dát to do samostatného vlákna?
hádam ani nie, so samostatnými vláknami na rôzne obskurné plnenia, ktoré nikto viac neuvidí sa tu v poslednej dobe roztrho vrece.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od Hunter »

O tom tohle fórum je. Čím vzácnější, tím cennější a zajímavější vlákno/whisky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od lochness »

Neviem, výpovedná hodnota vlákien ktoré obsahujú jednu recenziu na plnenie, ktoré 99% populácie asi v živote neochutná mi príde diskutabilná
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od Hunter »

Tak zkus místo fóra heureku. Tam si můžeš listovat zkušenostmi běžných spotřebitelů s Jimem Beamem, Tullamorkou a tak podobně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od lochness »

Díky za tip
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od xenopus »

lochness píše: 28 zář 2017, 21:14 Neviem, výpovedná hodnota vlákien ktoré obsahujú jednu recenziu na plnenie, ktoré 99% populácie asi v živote neochutná mi príde diskutabilná
Neboj, až se dostanu z rýmičky a taky tenhle vzorek otevřu, budou tu recenze dvě. ;)
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Invergordon 40 yo 1965 DT

Příspěvek od Nethar »

Většinou je to opravdu jen takový osamělý výkřik do tmy, na druhou stranu někdy se to hodí a kdybychom všechny raritky dávali do jednoho vlákna, je to jako bychom to rovnou házeli do koše. Zkus si v pivním vláknu najít třeba všechny zmínky o skotských pivech. Takhle máme hezký přehled kde co je, kolik je tu whisek, jak starých, je to požitek :-) A nikdo předem neví, jestli ta jeho whiska je opravdu taková raritka, že to neochutná deset dalších lidí z fóra. Pokud chceš třeba jenom zmínit podobnou whisky, není problém a není ani třeba zakládat nové vlákno, stačí to sem zmínit. Ale když už to děláš jako recenzi, která se i pak generuje do seznamu recenzí (pod špatnou flašku, kdyby to bylo zde), nové vlákno si zaslouží. Tvoji recenzi jsem tedy přesunul.
Odpovědět