Cameronbridge 1990 JW

Obilné whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Cameronbridge 1990 JW

Příspěvek od josé »

cameronbrig100750.jpg
cameronbrig100750.jpg (18.32 KiB) Zobrazeno 4267 x
Info:Jack Wiebers Whisky World, vlaková série Old Train Line Replica, 1990 - 2017, sud č.271, 336 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100750
Alkohol:59.1 %
Velikost:vzorek Whiskyherbst2017
Aroma:krásné sherry (oloroso) - tak akorát, ne přeslazené, ne moc suché. lehce kožené, oříškové i zatuchlé. žádná lihovost, hladivé. (b.3/3)
Chuť:výbuch chuti. výrazná pikantnost, dřevo, drhnoucí a vše zabalené do sherry. šťavnatě rybízové, sušené švestky. trochu síra. (b.3+/4)
Dozvuk:odpovídá chuti. dlouze hřejivý. nasládlá ovocnost, oříšky, pečené mandle. v krku zahřeje. (b.2/2)
Shrnutí:nejlepší grain, co jsem kdy měl. jsem nadšen. to je dobrá cesta. většina grainů bývá v sudech čistě po bourbonu. tady to finish po sherry vykopl do nečekaných výšin. (b.0/1)
Body:8+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Cameronbridge 1990 JW

Příspěvek od Hunter »

Obrázek
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Cameronbridge 1990 JW

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/100750
Alkohol:59,1 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na Whiskyherbst 2017; sud č. 271, č. lahve 95/336
Aroma:Bomba sherry, prostě sherry. Je tohle ještě whisky (lihovost nikde)? Sušší ovocnost, trocha zatuchlosti, červené ovoce, ořechy.
Chuť:Silná, výrazná, šťavnatá, alkoholem svíravá, fakt hřeje. Ovoce, dřevitost, flor, ořechy, trpkost černého čaje.
Dozvuk:Po sherry, prostě po sherry. Ovoce, dřevíčko, trocha zatuchlosti, opět čaj, práškové kakao.
Shrnutí:3,5 roku finish v oloroso sudu a máme tu nejlepší grain, jaký jsem kdy pil. Podle vůně ani chuti bych ho nehádal. Dokonalá ukázka toho, co dokáže sud. Zdá se, že tohle je jediná cesta pro obilný destilát, jak z něj vytvořit něco pořádného/bez problémů srovnatelného se SM.
Body:88
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět