Dumbarton 29 yo 1961 MoM

Obilné whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Dumbarton 29 yo 1961 MoM

Příspěvek od Nethar »

dumbarton.jpg
dumbarton.jpg (12.83 KiB) Zobrazeno 3438 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/115917
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:miniatura
Naslepo:ne
Aroma:Vynikající vanilková vůně, pomerančové stopy, není to americká voňavka, ale jemná sušenková vanilkovost. Věk grainům sluší. Med, máslo.
Chuť:Kořenitá, pepřová, hádal bych víc než 43. Umělohmotná dřevitost (ale není to zlé, spíš zvláštní).
Dozvuk:Dozvuk středně dlouhý, do mírné vanilky vchází jakási koncovka nového linolea, ta už mi nepříjemná je.
Shrnutí:Začne výborně, skončí podprůměrně. Není to moc silné, ale drobně tam prosakují takové divné tóny, jak kdyby to zrálo v plastovém kýblu a to mi nechutná. Ale jsem rád, že jsem ochutnal - destilace 1961, lahvování 1990, no není to super?
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dumbarton 29 yo 1961 MoM

Příspěvek od Nethar »

Dumbarton byla obilná palírna vybudovaná ve třicátých letech dvacátého století a v té době byla největší svého druhu. Poskytovala i zázemí pro Inverleven a Loch Lomond. Produkovala velmi těžkou whisky, údajně používala pouze kukuřici a její kolony byly nerezové. Existují pouze nezávislá stáčení, nikdy nebyla prodávaná jako single grain. Většina šla do Ballantine’s. Od roku 2002 už je palírna zbouraná. Palírnu "hlídalo" 100 čínských bílých hus, asi něco jako labuť, posledních sedm jich místo opustilo až deset let po demolici.
Odpovědět