Compass Box Hedonism

Obilné whisky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11766
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Compass Box Hedonism

Příspěvek od Nethar »

Dobrý den přátelé whisky, připravil jsem si pro vás další slepý minitestík. Tentokrát jsem koštoval tři whisky série Compass Box - Oak Cross, Hedonism a Asyla - které jsem si náhodně promíchal. Dříve jsem již ochutnával Peat Monster, který by nebylo problémem rozeznat. Spice Tree snad zkusím někdy příště, stejně jako likér Orangerie.
Oak Cross je blended malt z Highlands, u které si trochu hrají s dřevem - whisky zrají klasicky v americkém dubu, marrying casks jsou pak kombinací sudů od bourbonu a "Oak Cross" sudů vyrobených z amerických a nových francouzských dubů.
Hedonism je obilná whisky - směs Cameronbridge, Carsebridge a Cambus, starých mezi 14-29 lety.
Asyla je míchaná whisky - sladové Linkwood, Glen Elgin, Teaninich a obilné Cameron Bridge.
Compass Box Hedonism
Compass Box Hedonism
compassBoxHedonism.jpg (14.08 KiB) Zobrazeno 5932 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11210
Web:http://www.compassboxwhisky.com/
Barva:
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Nejsladší ze všech, možná si budu rvát vlasy, ale zatímco u prvních dvou vzorků mám pochybnosti, toto považuji jednoznačně za Hedonism. Nasládle medová, taková hlaďoučce smetanová ve vůni, žádná umělohmost Ameriky. Dneska mám asi chuť na něco sladšího - tohle mi voní ze všech tří vzorků nejlépe.
Chuť:Ááá, tak tady už se taková ta "bourbonkovitost" objevuje, ač mi ve vůni sedla asi nejlépe, zde je na posledním místě, zlé americké vzpomínky se mi vybavují. Medově sladká, výrazně vanilková, turecký med.
Dozvuk:Je to tam, tohle je Hedonism, nebo jsem blázen a zalezu na další rok do díry. Sladký vanilkový dozvuk - někde na hranici mezi snesitelnou vanilkovou sladkostí a bourbonem, však je to grain whisky. Z jednoho vzorku se asi nedokážu rozhodnout, kam se to vlastně spíš překlápí. Ale nečekejte nějakou přepálenou výraznost, je to vkusná whisky.
Shrnutí:Dobrá, shrnutí, vzorky odtajněny. Napíšu ho jenom jednou pro všechny zároveň. Předem předesílám, že tohle byly všechny tři dobré whisky a vůbec by mi nevadilo mít od kterékoliv z nich celou láhev, myslím, že bychom se dříve či později skamarádili. Na jednu stranu se musím pochválit, protože jsem všechny tři správně určil, na druhou stranu musím říct, že poznat Hedonism nevyžadovalo žádnou genialitu a u druhých dvou jsem si do posledního okamžiku nebyl zcela jistý. Začneme-li Hedonismem, je to obilná whisky a porovnám-li ji s těmi pár, co už jsem chutnal, vede si velmi slušně. Jak už jsem psal, ve vůni nejlepší, zbytek se ale vydává směrem k té mé "bourbonovité" chuti, což je trochu nebezpečné, ale vzhledem k tomu, že tam úplně nedorazí a že jsem se vcelku spřátelil se Sazerac Rye, tady by to asi už vůbec nebyl problém. Je také výrazně dražší než druhé dvě lahve a mám takové podezření, že v souboji celých flašek by je nakonec asi převálcovala. Asyla byla ve vůni na druhém místě, ale ve zbytku už to příliš nezvládla, taková klasická, nijak nevyčnívající, myslím v této trojici, na blended je velmi dobrá (samozřejmě zase už jsme taky ve vyšších cenách). No a Oak Cross ten mě ve vůni připadal nejhorší, v chuti však cosi naznačil a nakonec to slušně rozbalil v dozvuku. On nebo Hedonism jest vítězem, záleží, jaký je vás postoj ke grain whisky.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2643
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Compass Box Hedonism

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/11210
Web:http://www.compassboxwhisky.com
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladké, vanilkové, kokos, obilí, se suššími dřevitými tóny. líbí se mi (b.2/3)
Chuť:zprvu suché, dřevité. pak pomalu sládne do cukrové vaty a přidává se pikantní koření, hřebíček (b.2/4)
Dozvuk:střední. mocně vanilkový. sladký, drobenka na koláči, obilný s trochou dřeva a zralých blům (b.1/2)
Shrnutí:příjemné a sladké, harmonické. dokázal bych si představit celou lahev. jen cena je poněkud vyšší. od Compass Box jsem měl vloni Merpheuse (ten se mi líbil), jistá podoba by tu byla (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 732
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Compass Box Hedonism

Příspěvek od zyki »

vzorek 18 z kalendáře (0,02)
Aroma:zvláštní sladkost, něco umělého
Chuť:umělá sladkost, chvilku moučkový cukr, koření
Dozvuk:koření, ale není ostré
Shrnutí:nějak mi nesedla (a to mám rád kanadskou i bourbon)
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Compass Box Hedonism

Příspěvek od J.K.Ch »

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... -hedonism/
Alkohol:43 %
Aroma:Vůně je v prvé řadě sladká, vanilková s náznakem karamelu a Ameriky ve formě bourbonu.
Chuť:Chuť je méně sladká než bych čekal. Na 43% mi možná přijde dost ostrá, ovšem je svěží jakoby jemně perlivá, ale co se to tam objevuje? No až v dozvuku. Pendrek nebo lépe lékořice.
Dozvuk:Hergot co tam dělá kopr. Jemně velmi jemně ale je tam. Jdu pro druhý čistý glencairn. A ten kopr je tam pořád. Al tentokrát už mě udeřil výrazně slaběji a prosvítá přesněji kokos. No dobře jinak vrací se sladkost, kterou jsem cítil v chuti. S tím jak sladkost mizí se objevuje lehoučká slanost a příjemná suchost.
Shrnutí:Jediné co kazí dokonalost slasti z této whisky je ten náznak koprové omáčky. Furt musím myslet na to kde se tam kruci vzal.
Body:85
Odpovědět