Cameron Brig Single Grain

Obilné whisky
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Cameron Brig Single Grain

Příspěvek od Hunter » 25 dub 2012, 08:29

V rámci Whiskyfestivalu jsem měl premiérovou příležitost ochutnat také single grain whisky z produkce Cameron Brig (dříve Cameronbridge).Tato obilná whisky je mimo jiné i součástí Johnnie Walker Black Label.
Obrázek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15289
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=cameron-br
Barva:
Alkohol:40%
Aroma:Whisky svou vůní působí nasládle, je trochu jednodušší, vzdáleně mi připomíná čokoládový sherry styl, a to pak i v chuti.
Chuť:Obilné whisky mají prý na rozdíl od single maltů obecně lehčí a jemnější profil, a to opravdu sedí.Čokoládová, karamelová, ne moc výrazná.
Body:75
Shrnutí:Nic zázračného, ani nic špatného. Je to pitelné, řadím ji zhruba na úroveň stadratních osvědčených blendů.Cena je příznivá, u Petra kolem 550,-Kč.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Cameron Brig Single Grain

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2012, 09:49

Mám doma zatím nenačnutou flašku, podobné hodnocení předpokládám - jsem rád, že totálně nepropadla. Grain whisky jsou o dost jiné, jednou za čas je to zajímavé zpestření, ale nesmí se to přehánět, zase tak úchvatné mi nepřipadají, tahle by měla patřit ve své cenové kategorie spíše k tomu lepšímu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 25 dub 2012, 09:58

Já ji čekal o dost sladší, pod dojmem z nějakých tvých předchozích recenzí obilných whisky. Nějakou z těch více sladkých bych ještě rád zkusil, třeba ten Invergordon.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2012, 10:23

Bývaly sladké, na první dojem jsem si většinou při slepých ochutnávkách říkal, že je to vanilkový bourbon. Na druhou stranu to ale asi nebude pravidlo, měly by být spíše méně výrazné než single malt, aby je nenápadně doplňovaly v blended.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 24 čer 2013, 00:07

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15289
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=cameron-br
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Trochu takové lakýrnické, aceton s jakýmsi ovocným podtónem.
Chuť:Výrazně sladká, taková pomerančovocukrová s dominantní cukrovou chutí a s mírně vodovým závěrem.
Dozvuk:Trochu té sladkosti.
Shrnutí:Vůbec netuším co by to mohlo být, ani si nějak nejsem schopen ujasnit zda mi to chutná... asi jo, po hořkosti kterou v chuti whisky nesnáším ani stopy, to je OK, na druhé straně té sladkosti je tam moc a chuť sama jako by tam chyběla právě na úkor té sladkosti. Že by to bylo něco ze sudu po rumu?
No, tak po té co jsem pohlédl na popisek lékovky mě nezbylo než povytáhnout obočí. Že by to byla grain whisky tak to mě teda nenapadlo, na druhé straně s těmito whiskami nemám žádné zkušenosti. Potvrzuje se že Cameron Brig je po právu jedna z těch uznávanejch grain whisky.
Body:81
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět