Offley Porto Late Bottled Vintage 2011

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Offley Porto Late Bottled Vintage 2011

Příspěvek od Hunter »

offley-late-bottled-vintage-porto-2011_3_zpswc3kd7sy.jpg
offley-late-bottled-vintage-porto-2011_3_zpswc3kd7sy.jpg (35.9 KiB) Zobrazeno 2937 x
Region: Douro
Vinař: Luís Sottomayor
Odrůdy: 65% Touriga Franca, 15% Touriga Nacional, 15% Tinta Roriz, 5% Sousão
Barva:
Alkohol:20,5 %
Aroma:Ještě před přičichnutím zaujme toto portské hlubokou rubínovou, až krvavou barvou. Ve vůni višně, tmavé přezrálé třešně, dřeň z červeného rybízu. K tomu něco dřeva, jehličí.
Chuť:Pokud vás některá portská zahltila přemírou zbytkového cukru, u tohoto stylu se vám to nestane. Krásně sladěná nasládlost a nakyslost třešní, višní, jahod a červeného rybízu s jemnou tříslovinkou a dřevitou sametovostí. Výsledek je velmi harmonický.
Shrnutí:Skvěle vyladěné portské, které není jen o těžkotonážní sladkosti. Zakoupeno ve Hřensku v Travel free za skvělých 247,- Kč. Velmi zaujalo, tenhle styl portského budu vyhledávat častěji.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Offley Porto Late Bottled Vintage 2011

Příspěvek od josé »

dík za super tip. včera jsem ho koupil přátelům jako malý dárek, když jsem k nim zavítal na návštěvu. mě potěšilo, že jsem se hostitelce trefil do vkusu, takže nadšením neodolala a hned ho načnula. všem chutnalo včetně mě. ani jsem si poznámky nepsal, ale můžu potvrdit velice příjemné překvapení. jak psal Hunter, není nijak přehnaně sladké, silně ovocné s příjemnou nakyslostí, dřevem a tříslovostí. moc pěkně se mlsalo. apropo právě v Hřensku měli/mají jak recenzovaný ročník 2011 tak i ročník 2010 za stejnou cenu.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět