Počítáme..

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
lalos
Znalec
Znalec

Re: Počítáme..

Příspěvek od lalos » 09 říj 2018, 20:33

Tak zajímavé to je. Stále toho nemám ještě napito tolik, kolik bych si přál :-) Ale plus mínus mi vyšlo:
Skotské - 53
Irské - 4
Americké - 5
Evropské - 7
Asijské - 3
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 09 říj 2018, 20:57

Jo a ještě jsem si prošel 101 Whisky, a tam teda těžce zaostávám - 18.
Myslím tedy konkrétní lahve, palíren bych dal víc, ale tu konkrétní lahev jsem neměl.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 09 říj 2018, 22:04

Tak ze skotskych kolem 80, pocitaje ty otevrene. Jinak by to bylo o par vic. To jen tak narychlo. Jak budu mit cas, spocitam to dukladne. Poradek musi byt!

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 říj 2018, 08:59

No můžu tam mít chyby, ale vyšlo mi to tak podle nidanova sheetu, i když jsem si udělal export palíren z WhiskyBase, takže plus mínus autobus to tak asi bude :-) Teď v Londýně jsem nejspíš oslavil 100 skotských (single malt) ani jsem o tom nevěděl.

Scotland 102 (bez grain, ale včetně zaniklých)
Grain 4
Europe 17 (bez Skotska a Irska)
USA and Canada 14
Asia 11
Ireland 4
Australia 2
Africa 1
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 10 říj 2018, 23:15

Díky seznamu na stránkách Pochmurné neděle jsem to snad celkem přesně sečetl (zmatek dělají palírny, jejich whisky se jmenuje jinak než palírna, jako Glengyle):
Skotsko - sladové palírny 117 (včetně zaniklých - ty hlavně díky brněnskému Whisky shopu), obilné 4.

U Irska je to jednoduché - klasické 3 (Midleton, Bushmills, Cooley), z nově otevřených mají oficiálně vlastní whisky pokud vím jen Dingle a teď nově Teeling. Whisky ze zbytku světa nějak speciálně neeviduji.

A ze "101 whisky, které musíte ochutnat" aktuálně 78 (na letošním WS jsem se chvíli programově šikanoval doporučenými bourbony).

A jen malá poznámka k Nidanovu seznamu - obávám se, že zařadit Gartbreck distillery jako aktivní palírnu je dosti předčasné (od té doby co jsem to místo v roce 2014 s Jerrym navštívili je ze zvědavosti na webu sleduji).

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 11 říj 2018, 05:14

117 hezky dobře! Ještě mám co dělat ;-)
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 11 říj 2018, 07:10

Marvin píše:
10 říj 2018, 23:15
Díky seznamu na stránkách Pochmurné neděle jsem to snad celkem přesně sečetl (zmatek dělají palírny, jejich whisky se jmenuje jinak než palírna, jako Glengyle):
Skotsko - sladové palírny 117 (včetně zaniklých - ty hlavně díky brněnskému Whisky shopu), obilné 4.

U Irska je to jednoduché - klasické 3 (Midleton, Bushmills, Cooley), z nově otevřených mají oficiálně vlastní whisky pokud vím jen Dingle a teď nově Teeling. Whisky ze zbytku světa nějak speciálně neeviduji.

A ze "101 whisky, které musíte ochutnat" aktuálně 78 (na letošním WS jsem se chvíli programově šikanoval doporučenými bourbony).

A jen malá poznámka k Nidanovu seznamu - obávám se, že zařadit Gartbreck distillery jako aktivní palírnu je dosti předčasné (od té doby co jsem to místo v roce 2014 s Jerrym navštívili je ze zvědavosti na webu sleduji).
Je tam proto, že byla v MWY 2017, v 18 již není, asi se s ní nepočítá, seznam zaktualizuju, díky za upozornění. ;)

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 11 říj 2018, 23:05

nidan píše:
11 říj 2018, 07:10
Marvin píše:
10 říj 2018, 23:15
Je tam proto, že byla v MWY 2017, v 18 již není, asi se s ní nepočítá, seznam zaktualizuju, díky za upozornění. ;)
No, ono to někdy v půlce roku 2017 vypadalo, že projekt definitivně skončil kvůli problémům s pozemky okolo, ale koncem roku došlo k dohodě. Takže ji možná do MWY 2019 zase přidají, ale reálně tam od dob demolice části starých budov k nějakému pokroku nedošlo.

Odpovědět