Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Petr
Guru
Guru

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr » 05 črc 2019, 23:21

Docela bizarní dvojkombinaci: Imoya, VSOP, Fine Cape Alambic Brandy, 0,7 l, 40,0 % a poté návštěvníky Whisky Festivalu netknutou americkou režnou z jejího rodiště - Pensylvanie. Dad´s Hat, Pensylvania Rye, 70 cl, 90 Proof. Píšou: " Aged a minimum of six month in new oak quarter cask barrels".
Jaký den, takové šláftruňky. Taky byl kapku bizarní. Podstatné je - spokojenost s obojím. Tíhnul jsem a přidával si ale režnou, brandy pošetřím k jiným příležitostem.
Jo, a obě jsem čerstvě načal, akorát Lagoušovské příspěvky mne odradily dát to pod ně! Takový mám respekt ke Kódlovu nektaru. :mrgreen:

evening
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od evening » 09 črc 2019, 20:53

Dnes Seedlip 108 s tonikom... hrasok som nemal, sakra tomu chybal
[barva][/barva]

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 09 črc 2019, 21:20

Portske vino z Lidlu. Delali jsme melounovy jam, tak jsem do nej narval trochu portskeho. A kdyz uz byla otevrena lahev, musel jsem upit, prece to nenecham zkazit

Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta » 10 črc 2019, 18:38

Tchán nabídl archivní domácí slivovici 1996, tak jsem nemohl odmítnout. Výborná, snad nepadne celý litr :mrgreen:

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 10 črc 2019, 21:53

Tresnovice, hruskovice, slivovice a vinovici s mandlovym extraktem. Proste takova pozdne odpoledni/vecerni navsteva u tchana a tchyne.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 11 črc 2019, 01:25

V těch vedrech jsem na tu whisky nějak neměl chuť, takže dlouho nic. Dnes jsem si řekl, že je načase opět něco pokoštovat. Tož jsem si vzal do ruky 200 ml lahvičku Caol Ila 18yo a... ulomil špunt. 8-) Nicméně vzhledem k tomu, že se mi to stalo už u 12yo, tak jsem byl připraven a po vytažení zbytku korku pomocí špičky mého Kershaw Leek a nalití do skleničky jsem do ní vrazil již dříve koupený špunt kónického tvaru.

Mimochodem, předevčírem jsem před kolegou v práci zmínil, že nová Benriach Curiositas je opravdu nová se vším všudy, tedy nejen novou etiketou, a že dle Petra tedy rozhodně není ani zdaleka tak dobrá jako ta stará. A kolega hned jednal a nalil trochu do glencairnu. Už když jsme před týdnem s jiným kolegou očichávali flašku, tak pro nás bylo zklamáním, že na rozdíl od té se starou etiketou prakticky nešlo cítit kouř. Po ochutnání pak přišlo další zklamání. Nová Curiositas je sladká jako cumel, ten kouř na patře je takový zvláštní (jako by neintegrovaný s tím zbytkem chutí) a celkový dojem je pro mne nic moc. Kolega se vyjádřil v tom smyslu, že to sice jako není vyložené špatné, ale se starou lahví to moc společného nemá.

PS: Od kolegy už mám zadaný bojový úkol, abych mu tu starou lahev sehnal někde v aukci.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 11 črc 2019, 09:15

Luke, nevyšilujte, ve středu jedu ke Kódlovi na hambáčový dýchánek. :doh: Ledaže bych ji měl za víc, než někde v aukci! :lol:

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 12 črc 2019, 00:23

Jenom popíjím, takže bez komentáře, ale určitě se k nim brzy vrátím!
Springbank 12 YO Bourbon Wood, 0,7 l, 58,5 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 91-bourbon
Springbank 14 YO Bourbon Wood, 0,7 l, 55,8 %: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 4-year-old
:hand:

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 12 črc 2019, 12:40

Petr píše:
11 črc 2019, 09:15
Luke, nevyšilujte, ve středu jedu ke Kódlovi na hambáčový dýchánek. :doh: Ledaže bych ji měl za víc, než někde v aukci! :lol:
No, po pravdě, vzpomněl jsem si na tebe. Ale nebyl jsem si jist, jestli ještě máš nějaké staré, dobré zásoby. 8-)

Když už jsme u toho, liší se podle tebe nějak Curiositas, kterou začal dělat Billy ze zásob ihned po převzetí palírny, a ta novější (byť se starou etiketou), kterou již míchal z jimi vyrobené nakouřené whisky?
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin » 12 črc 2019, 18:34

Glenmorangie Quinta Ruban 14yo a dost mi chutná.

Odpovědět