Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Nevypil. Proč si nemůžeme prostě dát kakao? Jste alkoholici nebo co? :)
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Martin2 »

Tak někdo to musí odřídit že - určitě ale něco skotského ovoněli a beztak nafasoval hromadu vzorků :handgestures-thumbupright:
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 02 led 2022, 21:26 Pochopitelně kakao, žádný alkohol!
To je šokující doznání :shock: V 90. bys s tím mohl k Šmuclerovi do pořadu Tabu :lol:
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Opět popíjím 10letou GlenAllachie v sudové síle, várka číslo 6. Ovocná, kořeněná, čokoládová, příjemně silná. Občas je prostě na něco podobného veliká chuť. A zvláště ve dnech, kdy venku fouká svěží vítr a popadává sníh...
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Duthoron »

Porovnávám si Octomore 08.2 s Kilchoman Machir Bay cs.... Alkohol mají skoro stejný. Už při nalévání krásně zavoněl kouř, myslel jsem, že se tak rozvoněl Octomore, ale spletl jsem se! Nakonec jsem musel na Kilchoman dát pokličku, abych Octomore vůbec cítil...
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Lojza »

Springbank 10y batch z léta 2021 je skvělý a k tomu něco od T. Hollanda.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Dnes jsem dal kombinaci panáků Glenlivet 12yo Licensed Dram, Springbank 10yo Rundlets & Kilderkins a Benriach 25yo (tu posledně jmenovanou právě teď dopíjím).

Mimochodem, včera mě napadlo si vedle sebe nalít Mortlach 16yo (plnění z konce roku 2018) a Mortlach 29yo od Cadenhead. Zajímavé to bylo. Daly se vysledovat jisté společné rysy, ale jinak měla každá bestie svůj vlastní, specifický charakter. Zjistil jsem, že ta nezávislá umí velmi dobře plavat. Rozředil jsem ji tak, že už by v té skleničce některým možná spíše připomínala polévku. ;) Skotská mlha byla hustá tak, že by se dala krájet - jak ta nad rybníčkem Rákosníčka. Ano, díky tomu byla v chuti výrazně jiná, ale furt skvělá. Za tuhle flašku jsem sakra rád.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Duthoron »

Postupně dopíjím poslední vzorky z whiskyfestivalu, dnes Aberfeldy 18 yo red wine cask a Ardmore 20 yo... Ten mě teda úplně uchvátil, svou sladkou vanilkou se mi trefil do chutě... Škoda, že jsrm ten vzorek nevzal dvojitý....
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Jo, Ardmore 20yo 1996 Vintage je pecka. O tom žádná. Zvláště pak, pokud člověk kdysi kupoval lahev za cenu kolem 75 eur. Poměr cena výkon naprosto skvělý. V té souvislosti jsem moc rád, že jsem si tehdy koupil rovnou 2 lahve, byť tedy jedna již vzala za své. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Já dneska naslepo srovnával Ben Bracken Speyside 30 yo, Ben Bracken Highlands 40 yo, Glenallachie 15 yo a Tomatin 18 yo. OB byly znatelně lepší než Lidlláhve, které teda nebyly špatné, ale ani dobré.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Odpovědět