Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

Lagavulin po PX
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... slay-ii-bw
to je přesně příklad věci kterou bych podle sladkosti řadil podle LukeD mapy dolu do sladké části protože PX zde z 90% rašelinu zakrylo přesto že je to Islay a nakouřená věc...
whisky je to moc dobrá, ale tak sladká že panák a dost...
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Včera Monkey Shoulder, Smokey Shoulder, 0,7l, 40,0% a, sice už před týdnem, Green Spot Chateau Montelena, 0,7l, 46,0%, Red Spot 15YO, 0,7l, 46,0%, Tobermory 12 YO Fino Sherrry, 0,7l, 55,1%.
Kdesi výše jsem tady zahlédl téma "Whisky nuda?" Tož nevím, není chyba v přijímači? "
:snooty:
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Příspěvek od nidan » 12 dub 2019, 20:20
Lagavulin po PX
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... slay-ii-bw
to je přesně příklad věci kterou bych podle sladkosti řadil podle LukeD mapy dolu do sladké části protože PX zde z 90% rašelinu zakrylo přesto že je to Islay a nakouřená věc...
whisky je to moc dobrá, ale tak sladká že panák a dost...
Jinde píšu, co mám zrovna nalito i vypito, a tak si říkám, jestli to od Nidana není protimluv, dobrá whisky a jeden panák? Já musím u "dobré" whisky spíše brzdit, jak je "moreish". :lol:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

jako jsou věci co mi fakt chutnaj, ale prostě celej večer bych s nima strávit nechtěl, dám ti víc příkladů...třeba Kavalan vinho, jimova Crown Royal nebo třeba Kilchoman sauternes a takových věcí bych našel jistě víc, prostě mi to chutná, ale abych použil slova nejmenovaného člena této komuniky láhev "naveliko" to není ;) :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Oban 14.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Ale jo,reakce na téma "dobrá" whisky, to bylo spíše malé popíchnutí, špičkování. ;) Je to tak, jak psal i reaguje Nidan. Taky mám velký rozdíl v přístupu, je třeba jiný podle toho, kde whisky piju (u moře/na horách), kdy ji piju (myšleno roční období a pak taky i v průběhu dne) a mohl bych ve výčtu dlouho pokračovat. Kolikrát mi taky stačí, a neříkám ironicky, jeden panák a dost.
Talisker u moře po ránu prostě nešel. O moc lepší to nebylo ani večer. Co mám rovněž ověřeno, je stopečka poctivé ovocné pálenky, negentlemansky hned po ránu, na lačno. Ovšem jediná, zato kdekoliv. A večer už to s ní mám přesně naopak.
Dr. Nešpor používá termín pro jistý stav těla a duše "bažení", já říkám "tělo si řekne". Co, kdy, kde, s kým, kolik ........
:hand:
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Dávám si repete. Tobermory 12 YO Fino Sherrry, 0,7l, 55,1%. Neotřelá whisky, že může být Ledaiagovsky nasmrádlá i nenakouřená Tobermory, to mně překvapilo, tvrdý oříšek. Můj recept, jak na ni posléze vyzrát - delší pobyt na čerstvém vzduchu (té whisky) a pak už se můžeme kamarádit. ;)
Benromach Peat Smoke Sherry Cask Matured 0,7l, 59,9%. Benromach mám v oblibě, žádná rychlokvaška, poctivá sladová, se solidním rodokmenem. Zrovna tato ale docela kouše, procenta alkoholu píšou. Odpomohlo tomu dost vody, na dva prsty ve skleničce (tulip shape 13 cl) žádných pár kapek, ale jeden a půl plechového šroubovacího vršku. A najednou ji nelze odolat. Mimochodem v televizi mi k tomu běží Hyde Park Civilizace Daniela Stacha s adiktologem profesorem Michalem Miovským. :lol:
A přitom mám před očima BenRiach Albarizu 18 YO nebo 22 YO jako vhodné kousky do srovnávacího trojboje. Otevřené po ruce nemám, nicméně to přežiju, ale pokoj si nedám. Jednou, snad, na něj dojde, a bude to pecka.
:hand:
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od sandrider »

Longrow CV, dobrá je.
Kolda
New-make
New-make
Příspěvky: 112
Registrován: 30 dub 2015, 06:56
Bydliště: Plzeň

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Kolda »

Nestville 6 yo, Macallan Select Oak
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od LukeD »

Dělání chutí na Whisky festival jako vyšité, jak to tady tak dnes čtu. 8-) Už se fakt nemůžu dočkat...

Jinak já dnes Jura 16yo na seřízení mířidel a pak druhé kolo vzorků na WF.
salam15 píše: 11 dub 2019, 14:10 Jakože si dáš 2dcl od každého hodinu před MC?
Přesně tak, načež mi bude všechno úplně jedno. ;) Nebo bych si s nima mohl teoreticky jen polít hlavu, abych byl ještě schopen také něco málo říct. :D
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět