Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Nethar »

Já bych řekl, že to prostě spletl, ale hlavně koukám, že tu máme recenzi v úplně špatném vlákně :-)
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Jednou Port Charlotte Scottish Barley v čistém stavu, poté i s kapkou vody.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od lalos »

Po delší době něco z Vizovic.
Gold Cock 2008 Single Grain
Gold Cock 2008 Pinot Noir
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Re: Nové lahve na trhu
• Nahlásit
• Citovat
Příspěvek od salam15 » 01 čer 2019, 09:37
Škoda jen, že je Drum tak hrozný pití
Re: Nové lahve na trhu
• Nahlásit
• Citovat
Příspěvek od nidan » 01 čer 2019, 13:55
tak tak
Ani jsem netušil, že když sáhnu po "copy and paste", nabídnou se mi automaticky dvě možnosti! :shhh: Přísahám, použil jsem jen "citovat"!
Tolik na úvod. Přátelé, předně, někteří zapomínáte, že Ardbeg Drum je jedna z každoročních festivalových whisky, které kdysi palírny prodávaly jako suvenýry na památku osobní účasti na Feis Ile. A taky se, v hojné míře, přímo na místě konzumovaly. Že se to v mnoha ohledech zvrhlo, je jiná ...
Dále, každá z palíren Islay má svoji "základní řadu", a festivalové stáčení je pouze ideální příležitost, pro "master distillery", zabrousit mimo stojaté vody. To za prvé. Za druhé sjíždí se tam lidi z celého světa - po čem by se, třeba někdo z dálného východu utloukl, nad tím, třeba některý Američan, že by i některý Čech? :lol: , ohrne nos.
Předesílám navíc, že je z těch whisky sakra jiný dojem, když je cucám někde doma sám nebo ve víru, v tomto případě, Ardbeg Day v palírně, ale stačí i v Black Stuffu v Olomouci.
Tož řekl jsem si: "Jak jsem na tom já?" A když chci soudit Ardbeg Drum, tak si ho porovnám. Doma v křesle, bohužel. :snooty:
Ardbeg Uigeadail, 0,7l, 54,2%, Ardbeg Kelpie 0,7 l, 46,0 % a Ardbeg Drum, 0,7 l, 46,0 % to je můj dnešní trojboj. Jakékoliv !! dva vzorky, u mne, a nejen Ardbegu, proti Uigeadailu to mají těžké. Jako svého času všichni sprinteři proti Usainu Boltovi. I když to byli skvělí atleti!
Takže co? S degu poznámkami nebudu otravovat. Všechny tři jsou Ardbegy, Drum je jednoznačně jiný. No, a co? Je to jeho vada? Nebo je závada na "vašem přijímači"?
Viz: https://scotchwhisky.com/whisky-reviews ... bottlings/
V rozmanitosti je kouzlo a síla. A díky za to. Chce to jen, malinko obrousit slovník a zapomenout na "Branky, body, vteřiny" (později, podle SI, sekundy). To mně někdy nadzvedává na židli a mám nutkání se k tomu vyjádřit.
Kdo z vás si vzpomene, a ochutnal například Blasdu: https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... beg-blasda, nad kterou se mnozí rovněž ofrňovali? Já ji mám spojenu s jedním Feis Ile, vycházkou k vodní nádrži a výborným "párováním" se sladkostmi. Takže u mne má svoje místo a "právo žít". Je to jen o kontextu.
DSC_3653.jpg
Stačilo, ještě se u psaní "Bubnem"namažu. :liar:
DSC_3621.jpg
:whistle:
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od salam15 »

Já Drumu mile rád přiznám, že je jiný, pod to se klidně podepíšu. Ale ať po mě nikdo nechce, abych říkal, že je dobrý.

Nemám nic proti tomu, aby se prodával, aby si ho kdokoliv kupoval a chválil ho, ale mně to prostě přijde jako bídná (a drahá) whisky.

Blasdu jsem vícekrát chutnal a ta mi naopak velmi chutnala, byť to rozhodně není typický Ardbeg.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Fileta »

Walter píše: 05 čer 2019, 19:59 Jednou Port Charlotte Scottish Barley v čistém stavu, poté i s kapkou vody.
Já včera večer taky PC Scottish Barley. Byla to pro mě premiéra s PC, pokud se moje záznamy a paměť nepletou ;)
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Walter »

Na bližší seznámení jsou ty 0,2l lahvičky už docela fajn. Balení se jim také povedlo.
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od Petr »

Jirko, naprostý souhlas a beru, co píšeš, až na to, a to jsem, při degustování a pohledu na hodiny, s proti tomu jdoucím "chytáním sliny", v kvapu opomenul, než jsem skončil. Snad se mnou, a nejen ty, budeš cítit a souhlasit, že je "drobný" rozdíl říci: "je dobrá/špatná//vynikající/bídná" a "chutná/nechutná". Tím chci říci, některé věci jsou neměřitelné, a hlavně nepřenositelné, byť má jeden znalostí a zkušeností sebevíce! :pray:
Já tyhle soudy, když už, uvozuji formulací "za sebe, za mne", abych se takto vyhnul působení na podvědomí, zejména někoho, koho problematika zajímá a teprve se v ní "hledá". Nemám potřebu, aby byl jakkoliv mnou předpojatý - ani do plusu, ani do mínusu. Na jednu stranu tak můžeš něco až shazovat, na druhou vynášet až do nebe. Dnešní doba, svět a lidi jsou tímto přístupem zapleveleni, až běda. :(
Nejsi tady ani první člověk, ani první téma, k nimž mám cuky něco napsat, ale ne vždy jsou tomu příznivé okolnosti a stane se.
Psaní nadto žere spoustu času. Zrovna teď je to na úkor komunikace s jistou Juliette z Glenallachie o několika nadcházejících záležitostech k dotažení. Než udeří slavný Brexit a věci se zkomplikují. Mimochodem, i takovým detailem, že nemám pas a nesmím zapomenout si ho vyřídit. :roll:
A když už jsem vzpomněl GlenAllachie, tak se jinde vyjádřím k tomu, jak Billy Walker, potažmo jiní, podle tu popsaného receptu, snadno dělají, a vlastně i proč, finiše"? :naughty:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od joy »

A Petre, myslis, ze ten brexit skutecne bude? Zatim mi pripadne, ze ani Anglicani netusi, co vlastne bude. A myslim si, ze si ani neuvedomuji dusledky a to nejen ekonomicke, ale i uzemni (severni Irsko a Skotsko).
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od nidan »

Petr píše: 06 čer 2019, 00:16 Ani jsem netušil, že když sáhnu po .....
Petře souhlasím s tebou, myšlenka že master blender namíchá skvělou věc na festival v počtu stovek, max tisíců kusů a fandové si jí odvezou jako suvenýr domů je skvělá a rád bych aby tak stalé tomu bylo, ale není.
Sám Ardbeg je toho strůjcem kdy v rámci marketingu, globalizace a já nevím čeho všeho udělal z krásné myšlenky paskvil a ze stovek flašek jsou téměř statisíce :cry: prostě není, spíš mám pocit že to nyní funguje tak že si po úspěšném festivalu v Ardbegu sednou a řeknou si: tak co na příští rok namícháme těm trotlům...um..rum...RUM!! to je ono, to stihnem to nebude problém, uděláme okolo toho komedii a zase se všechno v pohodě prodá...je jedno že se oškube třeba některý Američan, že by i některý Čech ;) kluci z východu si to pak koupí na aukcích, peněz, mají dost a mi tam stejně neposíláme...
Myslím že není problém říct že ta whisky mi tentokrát nechutná. co je jiná? je to jen opis že mi nechutná? ne, tato whisky mi nesedla, nechutná mi. Vloni mi kombinace kouře a červeného vína sedla hodně, Sergeovi třeba zase vůbec. Myslím že proto je tolik flašek aby se každej v některé našel a tu svojí si vychutnal ;)
ano, nechť si každý udělá názor sám, taky to mám rád, pak ovšem tady ty recenze pozbývají za mne smysl :oops:
Odpovědět