Co právě pijete ...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
OldStyle
New-make
New-make

Re: Co právě pijete ...

Příspěvek od OldStyle » 06 čer 2019, 12:51

:handgestures-thumbup:
Petr píše:
06 čer 2019, 09:49
Jirko, naprostý souhlas a beru, co píšeš, až na to...
👍
Podepsal bych každé slovo, i vlastní krví :)
Individuálnost, otevřenost všech smyslů, síla okamžiku a tolerance k ostatním(u).

OldStyle
New-make
New-make

Příspěvek od OldStyle » 06 čer 2019, 13:10

salam15 píše:
05 čer 2019, 17:37
OldStyle píše:
31 kvě 2019, 15:13
Jak je to doopravdy u GS alias Loch Lomond s tím Oloroso u 15yo?
Já jsem fakt zvědavý, co autor myslel tím Glen Scotia alias Loch Lomond? Jak je to doopravdy, Old Style?
Asi moc velká zkratka, takže postupně.
Na přelomu tisíciletí bojovala palírna Glen Scotia o přežití. Zachránilo ji převzetí skupinou Loch Lomond (Group), která také vlastní palírnu Loch Lomond. Nový provozovatel se musel snažit, na chvíli si dokonce vypůjčil pracovní kapacitu ze sousední Springbank. Začal hledat nový design obalů a snažil se obohatit "tradiční" tj. původní nabídku. Tradiční GS se totiž nevešla ani do posledního výběru "101 whisky" od Iana Buxtona. Ještě v době vydání Whiskybraní, musel Sváťa Buchlovský, napsat o GS:
"Používané sudy: od bourbonu, velmi málo od sherry...whisky GS by si zasloužila dle mnohých mnohem delší zrání (15-18 let) a různorodější předchozí obsah, vr. 2005 dostupná (pouze) základní 12yo."
Pod taktovkou nového provozovatele dnes ani jedno již beze zbytku neplatí. Vedeme tady diskusi nad novodobou řadou, používající většinou sherry (PX i Oloroso), ať už přiznané v materiálech palírny (WWW, krabice, lahve) nebo "na tajňačku" viz diskuse nad 15yo. A této řadě předcházela v r. 2012 série (10-12yo) a hlavně 16-18-21yo, která vyslyšela "názor mnohých" po víceletých plněních. Je vidět, že GS ještě neřekla poslední slovo. Bohužel visitor centre nee, budova palírny nepřitažlivá a relativně z ruky, www stránky informačně chudé...tak jsem se opatrně ptal na ověřené informace o GS 15yo.
Omlouvám se za tu zkratku symbolizující vliv Loch Lomond group na produkty palírny Glen Scotia.

OldStyle
New-make
New-make

Příspěvek od OldStyle » 06 čer 2019, 13:17

Nethar píše:
05 čer 2019, 19:16
Já bych řekl, že to prostě spletl, ale hlavně koukám, že tu máme recenzi v úplně špatném vlákně :-)
Myslím, že v kontextu obšírné odpovědi nespletl, jenom příliš pro odborníky zkrátil :)
Za špatně umístěnou recenzi se omlouvám adminovi :(.
Založil jsem recenzi, protože mi přišlo, že se tady rozebírá opakovaně lahev, kterou mají někteří registrovanou na whiskybase a dokonce se k ní vyjadřují, ale v "nethar.recenzích" chybí. Nebo jsem se přehlédnul?

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 06 čer 2019, 13:25

Díky, hned je mi to jasnější ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 06 čer 2019, 14:29

OldStyle píše:
06 čer 2019, 13:10

Asi moc velká zkratka, takže postupně.
pěkně vysvětleno ;)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 06 čer 2019, 14:44

OldStyle píše:
06 čer 2019, 13:17
Nethar píše:
Já bych řekl, že to prostě spletl, ale hlavně koukám, že tu máme recenzi v úplně špatném vlákně :-)
Myslím, že v kontextu obšírné odpovědi nespletl, jenom příliš pro odborníky zkrátil :)
Založil jsem recenzi, protože mi přišlo, že se tady rozebírá opakovaně lahev, kterou mají někteří registrovanou na whiskybase a dokonce se k ní vyjadřují, ale v "nethar.recenzích" chybí. Nebo jsem se přehlédnul?
Takže nespletl, pardon a díky za osvětlení.
Recenzi jsi založil dobře a špatně, protože tu zatím tato láhev chyběla, leč nezaložil jsi ji v Campbeltown, kam patří, ale vložil jsi ji jako běžný příspěvek sem do "Co právě pijete...", kde už by ji nikdy nikdo nenašel. Přesunul jsem: viewtopic.php?f=21&t=4193
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

OldStyle
New-make
New-make

Příspěvek od OldStyle » 06 čer 2019, 20:35

Nethar píše:
06 čer 2019, 14:44
OldStyle píše:
06 čer 2019, 13:17
Nethar píše:
Takže nespletl, pardon a díky za osvětlení.
Recenzi jsi založil dobře a špatně, protože tu zatím tato láhev chyběla, leč nezaložil jsi ji v Campbeltown, kam patří, ale vložil jsi ji jako běžný příspěvek sem do "Co právě pijete...", kde už by ji nikdy nikdo nenašel. Přesunul jsem: viewtopic.php?f=21&t=4193
Dekuji uctive, priste se polepsim.

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 06 čer 2019, 23:28

Dneska čtyřboj, třeba splním kvalifikační kritéria a pojedu do Artěku? Ne za pionýry atlety, tentokrát za geronty! :lol: Abych jenom neplkal, co to teda je? Z festivalového baru:
Loch Lomond Ventisquero, 0,7 l, 51,5 % - https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... omond-2007
Loch Lomond Negro, 0,7 l, 51,5 % - https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... omond-2007
Loch Lomond Faustino, 0,7 l, 51,5 % - https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... omond-2007
Loch Lomond Phebus, 0,7 l, 51,5 % - https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... omond-2007
Školní příklady toho, jak se dělají single casky, co se tu o nich jinde píše? Jasně, jednoduše! Platí jak pro whisky, následně i pro to psaní. :evil:
Je to tak - vezmu whisky, co je po ruce (nejlépe jinak neprodejnou), nějaké sudy (výborné se hodí vyčichlé, mohou být i po víně, ty jsou nejlevnější), do nich ji vrazím, chvilku počkám, pak vytroubím, například - jímavý příběh o stoletém výročí firmy. A je to doma! Recept: "De Monnink 1918". Jen mi na tom neštýmuje a vrtá v hlavě, co je to zase za fígl, na co museli mít sudy až z Chile, Španělska, Itálie a Argentiny? :doh:
Nic moc dalšího k tomu dneska nemám, bo nuance mezi nimi jsou na mně moc fajnové a musel bych se příliš namáhat, až příliš. :snooty:
Taky, nemám nalitu obyčejnou Loch Lomond, jedno jakou, abych mohl porovnat, jestli ty dodatečné sudy nebyly nakonec hovadina. Stačí mi jenom pocucávat. A tiše spoléhám na Joseho. To málo, co z těch lahví na festivalu ubylo, a že se vůbec načaly, je beztak jeho práce. Ten, na rozdíl ode mne a pár dalších pisálků, moc nekecá kolem, a řádně degustuje a sdílí. :alco28:
A tak to má být! :liar:
P.S. Nejdojemnější, je to správně česky, když chci říci, že mně nejvíce zaujala, byla whisky "further matured in Phebus Malbec Reserva". A jak tak koukám na hladinky v jednotlivých lahvích, takové je pořadí - nejvyšší hladinka je u Ventisquera, pak Faustina, Negra a nejnižší u Phebuse/Pheba?. :o

OldStyle
New-make
New-make

Příspěvek od OldStyle » 07 čer 2019, 09:44

Petr píše:
06 čer 2019, 23:28
Školní příklady toho, jak se dělají single casky, co se tu o nich jinde píše? Jasně, jednoduše! Platí jak pro whisky, následně i pro to psaní. :evil:
Je to tak - vezmu whisky, co je po ruce (nejlépe jinak neprodejnou), nějaké sudy (výborné se hodí vyčichlé, mohou být i po víně, ty jsou nejlevnější), do nich ji vrazím, chvilku počkám, pak vytroubím, například - jímavý příběh o stoletém výročí firmy. A je to doma! Recept: "De Monnink 1918". Jen mi na tom neštýmuje a vrtá v hlavě, co je to zase za fígl, na co museli mít sudy až z Chile, Španělska, Itálie a Argentiny? :doh:
Líbí se mi tahle schopnost odstraňovat z mýtů a marketingových triků nánosy patiny (když se to používá už dlouho) nebo bahna (když už to moc zapáchá). Prosím pokračovat :)

OldStyle
New-make
New-make

Příspěvek od OldStyle » 07 čer 2019, 09:53

GS OLD range MALA.jpg
Že jste na mě tak laskaví a hodní, tak si připomenu tuhle sérii a okomentuji svoje privátní pocity.
Jsem rád, že admin Nethar nepoužívá sprostá slova, když musí formálně opravovat moje recenze. Abych se to naučil, nasázím tam tyhle všechny.
Ale už za se vidím jeden pr...oblem na obzoru, protože u jedné nebudu souhlasit se šéfem. Ach, jo:(

Odpovědět